Vinné stezky Sardinie - adults only

Vinné stezky Sardinie - adults only ***

Praha - Cagliari snídaně od 46 990 Vyberte termín
KlimatizaceKlimatizace
InternetInternet
Interaktivní audioprůvodceInteraktivní audioprůvodce
Exkluzivně v SARDEGNA TRAVELExkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Charakteristika

Týdenní organizovaný zájezd zaměřený na Sardinská vína, gastronomii i historii.

Poloha

Zájezd je organizovaný jako putovní, v průběhu týdne se navšítíví oblasti od jižní, přes západní až po východní pobřeží Sardinie. Dle itineráře ubytování v oblastech Santa Margherita di Pula, Oristano, Alghero, Nuoro, Arbatax a Cagliari.

Vybavení

V rámci degustací v jednotlivých vinařstvích zajištěny ochutnávky místních vín (3-6 vzorků, dle programu), vč. malého občerstvení. Výklad ve vinařstvích v angličtině nebo italštině. V průběhu zájezdu bude klienty doprovázet česky mluvící průvodce, který bude ve vinařstvích také překládát.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* nebo 4* hotelech se snídaní, k dispozici jsou dvoulůžkové pokoje. Ubytování v jednolůžkovém pokoji s příplatkem. Konkrétné ubytování bude potvrzeno v závislosti na dostupnosti kokrétních kapacit. V každém hotelu vždy plánována 1 noc, s výjimkou na konci zájezdu, poslední 2 noci v hlavním měste v Cagliari

Program

 • 1. den - Odlet přímým letem z Prahy ve 12:25, předpokládaný přílet na letiště v Cagliari ve 14:40. Následný přesun do vinařství v Santa Margheritě di Pula, na první degustaci čtyř místních vín. Kolem 18. hodiny přesun na ubytování do hotelu, večeře.

 • 2. den - Po snídani přesun do vinařství Santadi, ochutnávka čtyř vín, společně s místními sýry, salámy, chlebem Carasau a olivami. Přejezd na ostrov Sant Antioco, 1,5 hodiny individuální pauza na oběd, krátkou prohlídku města a přesun na další degustaci do místního vinařství - čtyři vybraná vína doplněné o místní sýry a uzeniny. Následuje přejezd po západní straně ostrova na sever, do hotelu v Oristanu, večeře.

 • 3. den - Ráno odjezd na prohlídku archeologického naleziště Tharros, návštěva osady a španělské věže s úchvatným výhledem do okolí, doprovázeno výkladem v češtině. Cca hodinový přesun do městečka Bosa , kterému se také někdy přezdívá Sardinské Benátky, protože leží u jediné splavné řeky na ostrově. Po obědové pauze se přesuneme na projížďku lodí právě po této řece Temo, s degustací místního dezertního vína Malvasia a sardinského cukroví. Poté následuje další zhruba hodinový přesun podél pobřeží do katalánského Alghera, ubytování v hotelu a večeře v typické restauraci.

 • 4. den - Po snídani odjezd na mys Capo Caccia, zastávka na focení na panoramatickém výběžku s výhledem na ostrov Foradara, následně fakultativní prohlídka Neptunových jeskyní, přístupných po tzn. Escala del Cabirol – schodiště vytesané do skalnatého masivu (656 schodů). Přesun do malého místního vinařství, kde proběhne degustace čtyř vybraných vín, doplněné o jednohubky z místních sýrů, oliv a salámů a ochutnávka olivových olejů. Následuje oběd v agriturismu, s typickým masovým menu (na vyžádání vegetariánská varianta), předkrm z místních produktů a zeleniny, první chod - tradiční těstoviny, druhý chod - jehněčí dle tradičního receptu s přílohou ze zeleniny, dezert, digestiv a káva, celé menu je doprovázeno bílými a červenými víny z jednoho z největších vinařství v oblasti. Pokračování v cestě, krátká zastávka na focení, eventuální prohlídku kostela Santissima Trinita di Saccargia v Colorgianus, přejezd na prohlídku Nuraghe Santu Antine. Jedná se o stavby původních obyvatel Sardinie, kterých se na ostrově dochovalo více než 7 000 a výše zmíněný patří mezi nejlépe zachovalé. Odjezd na ubytování v hotelu v Nuoru, fakultativně prohlídka etnografického muzea.

 • 5. den - Po snídani výlet autobusem na horu Monte Ortobene, krátká procházka k soše Spasitele, odkud se nabízí úchvatný výhled do kraje, následný přesun do vesnice Mamoiada. Degustace čtyř vín ve vinařství Giuseppe Sedilesu, poté přesun do města Orgosolo, na oběd s místními pastýři. Předkrm z místních produktů, jako hlavní chod Porcetto Sardo ( pečené selátko je nejvyhlášenější delikatesa na ostrově), příloha, dezert z místních sýrů a ovoce, digestiv. Na závěr oběda je naplánované krátké folkloristické vystoupení. Po obědě prohlídka městečka Orgosolo a jeho typických Murales (graffiti, na omítkách domů, zejména politického významu), degustace vína Cannonau ve vinařství. Přesun na ubytování v hotelu v Arbataxu, večeře.

 • 6. den - Po snídaní krátká zastávka na focení u pověstných červených skal u pobřeží v přístavu Arbatax a následný přesun do vinařství a degustaci čtyř vín. Směrem do vnitrozemí na oběd v restauraci u jeskyně Su Marmuri, prohlídka jeskyně. Odpoledne přejezd na ochutnávku čtyř vín do kantýny v Jerzu. Přesun do hlavního města Cagliari, ubytování a osobní volno.

 • 7. den - Po snídani přesun do vinařství Argiolas na dvouhodinovou ochutnávku Prestige - šest vybraných vín. Pauza na oběd a poslední degustace ve vinařství Dolianova. Návrat do Cagliari, prohlídka města s výkladem v češtině. Zakončení celého týdne u večeře v restauraci s výběrem z mořských plodů či masa.

 • 8. den - Dopoledne osobní volno, 13:00 odjezd z ubytování na letiště v Cagliari, odlet přímým spojem z Cagliari v 15:25, předpokládaný přílet do Prahy ve 17:40.
  Změna programu je vyhrazena.
 • Stravování

  Ubytování zajištěno se snídaní. V rámci degustací ve vinařstvích zajištěno také malé občerstvení. Obědy a večeře si klienti zajišťují individuálně ve volném čase, pokud není uvedeno jinak - dle programu.
  Oběd s pastýři v Orgosolo je zahrnut v ceně, další obědy/večeře v rámci programu k úhradě extra.

  Pláž

  V časech individuálního volna nebo ve večerních a ranních hodinách možnost koupání na některých krásných plážích Sardinie - např. v oblastech Santa Margherita di Pula, Alghero, Arbatax. Z hlavního města Cagliari je dostupná krásná 8 km dlouhá pláž Poetto.
  Probíhá načítání...

  Důležité

  Cestovní kancelář si vyhrazuje právo zájezd zrušit z důvodu nenaplnění potřebného počtu účastníků.
  Minimální počet účastníků je 10.
  Zájezd je určený pouze pro starší 18 let.

  Cena zahrnuje

  LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, 7x ubytování se snídaní, transfery v rámci programu, 12x degustace ve vinařstvích, plavba po řece Temo, oběd s pastýři v Orgosolo, česky mluvící průvodce.

  Cena nezahrnuje

  Cestovní pojištění, vstupy do jednotlivých objektů, obědy v rámci programu (kromě obědu s pastýři v Orgosolo), večeře, kde není uvedeno v programu.

  Orientační kapesné na vstupy sebou cca 60€/osoba

  Poplatky na místě

  Fakultativní vstupy (ceny za osobu):
  Tharros muzeum se španělskou věží - 15€ /os.
  Neptunovy jeskyně - 14€ /os.
  Kostel Santissima Trinita di Saccargia - 5€/os.
  Nuraghe Santu Antine - 10€/os.
  Etnografické muzeum v Nuoru - 5€/os.
  Jeskyně Su Marmuri - 10€/os.

  Oběd u jeskyně Su Marmuri - 35€/os.
  Oběd v agriturismu Sa Mandra - 50€/os.
  Závěrečná večeře v restauraci - 50€/os.

  Změna cen vyhrazena.

  Pobytová taxa

  Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

  Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.