Arbatax


Cagliari 145 km

Olbie 165 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

TORTOLÍ - ARBATAX
Hlavní město centrální části východního pobřeží Sardinie, proslavené pro své překrásné pláže, rozmanitou krajinu, tradice, úrodu a rybolov.

Tortoli je přístavní město v kraji Ogliastra, brána do překvapivého světa s velice proměnlivou krajinou. V okolí města, které má 11 000 obyvatel a v létě o desítky tisíc turistů více, najdete tropické pláže, husté lesy a středomořské křoviny, plodné roviny a bažiny, jemně kopcovitá území pokrytá zemědělskými poli i jedna raritu - široký pruh skalnatého červeného porfyru, který se táhne podél pobřeží - tzv. Rocce Rosse, doslova červené skály, v oblasti Arbataxu jsou tím nejúžasnějším příkladem tohoto fenoménu, přírodní památka, která vyčnívá přímo ze smaragdového moře u pobřeží, čímž nabízí skutečně působivý kontrast barev. Každý rok se zde pořádá bluesový festival Rocce Rosse Blues. Z přilehlého přístavu, každý den vyjíždí lodě s turisty na exkurze po těch nejúchvatnějších zátokách kraje Ogliastra.

V oblasti je více než 200 dochovaných pozůstatků Nurágské kultury např. osady Ortali a Su Monti. Sedmihektarový park skrývá nurágský komplex, “obří hrobky“, dva menhiry, chaty, hrobky Domus de Janas, zdi a trosky nurágů. Přístav Sulci Tirrenica byl postaven jako obydlí Fénických mořeplavců (7. století před n.l.) a Puničanů. Stopy Punického osídlení byly nalezeny v bažinách u Tortoli, zatímco o Římské nadvládě vypravějí vraky lodí na dně moře v zálivu. Starodávné strážní věže, jako je věž San Miguel, byly postaveny Španěly. Panorama města tvoří i muzeum moderního umění Su Logu de s´Iscultura a dřívější katedrála Svatého Andrey, klasicistní budova z 18. století, přestavěná na kostel. Dvě kaple ze starého kostela se dochovaly, v jedné z nich je k vidění podobizna Sv. Alžběty Durynské. Uvnitř kostela se nachází propracovaný oltář s barevnou mozaikou. Nejvýznamnější svátek je festival Stella Maris, který se pořádá na konci července v kostele v Arbataxu a jehož součástí je procesí vedoucí přímo k moři.

Když budete v této oblasti, určitě nezapomeňte ochutnat místní těstoviny Culurgiones (plněné těstoviny, přirovnávané k ravioli, typického tvaru), dušené ragú, selátko, grilované jehněčí a vařené ovčí maso, doprovázené skleničkou vynikajícího místního červeného vína Cannonau.

Pláž

Moře kolem Tortoli je vskutku mimořádné, je to pobřeží, které bývá nejčastěji oceňováno Modrou vlajkou. Za červenými skalami se nachází Cala Moresca, městská pýcha i radost, pláž se zlatým pískem, ohraničená žulovým ramenem. Trochu víc na jih, naleznete všechny odstíny modři v Porto Frailis a dlouhou pláž Lido di Orri – šestnáct kilometrů skrytých zátok s malými plážemi, včetně půvabné Cala Ginepro, s nejjemnějším pískem, mořem omytými oblázky a jalovcovým lesem. Za zmínku stojí i pláž San Gemiliano. Červené skály lze pozorovat na nebesky krásné pláži Cea, kterou tvoří čtyři kilometry jemného bílého písku. Tento zázrak přírody je obklopen zelení – městskými parky La Sughereta a Batteria, které se tyčí na vrcholu kopců a nabízí dech beroucí výhledy na celý záliv.

Pláž Porto Frailis v Arbataxu je chráněna zátokou a vyznažuje bílým pískem a průzračnými vodami s barevnými odlesky. U pláže jsou stravovací možnosti, ubytovací kapacity, menší parkoviště, možnost vodních sportů a potápění.
Mezi lagunou Tortoli a přístavem Arbatax leží pláž Capannina, s hrubším pískem, míseným s kamínky a mušlemi. Pláž je častým cílem lodních výletů, i pro své působivé panorama vrcholků pohoří Supramonte. V blízkosti je bar a menší parkoviště.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Východ - Kraj Ogliastra


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Blau Monte Turri At Arbatax Park Resort - Adults Only ****

BLAU MONTE TURRI AT ARBATAX PARK RESORT - ADULTS ONLY - Arbatax

Resort, který nabízí profesionální služby je ideální volbou pro aktivní strávení dovolené v páru, ale také skvělou volbou pro skupiny ...

Blízko plážeBazénKlimatizaceWellnessAnimacePotápěníTenisPesPlážový servis v ceně

Vlastní

LM sleva pro pobyty do 9.10.2022

4 dní / Snídaně,

7 690

Dospělí od 7 690 Kč

Detail

Hotel Club Saraceno ****

HOTEL CLUB SARACENO - Arbatax

Komfortní hotel se dvěma bazény si snadno získá srdce rodin s dětmi, milovníků aktivní dovolené i párů toužících po romantické dovolené.

Blízko plážeDo centra pěškyBazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéFitnessPlážový servis v ceně

Vlastní

4 dní / Snídaně, Polopenze s nápoji, Plná penze s nápoji, Bezlepková strava,

5 890

Dospělí od 5 890 Kč

Děti od ZDARMA

Detail

Residence Borgo Degli Ulivi ***

RESIDENCE BORGO DEGLI ULIVI - Arbatax

Komfortní rezidenční ubytování na klidném místě, jako stvořeném pro relaxaci, ovšem na dosah hotelových služeb s velmi přátelskou ...

Do centra pěškyBazénKlimatizaceInternetPotápění

Vlastní

4 dní / Bez stravy,

4 790

Cena za jednotku od 4 790 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1