Přímé lety

Aktuální podmínky cestování na Sardinii:
Vstup na Sardinii:
Pro přijíždějící z České republiky je povolen vstup se zeleným certifikátem Covid-19 osvědčující jednu ze tří skutečností:
- ukončení očkovacího cyklu před alespoň 14 dny
- negativní PCR nebo antigenní test ne starší 48 hodin (výjimku z testu mají děti mladší 6 let)
- prodělání onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících
Každý cestující musí zároveň vyplnit a odeslat digitální elektronický formulář na adrese https://app.euplf.eu/#/.

Návrat ze Sardinie:
Cestující musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici vyplněním příjezdového formuláře a nejpozději do 5 dní po příjezdu na území ČR podstoupit antigenní nebo RT-PCR test. Výjimky z testu při návratu do ČR pro:
- Očkované osoby - nejméně 14 dní od aplikace poslední dávky
- Osoby s prodělaným onemocněním Covid-19 - ne více než 180 dní od pozitivního testu
- Děti do dovršení 6 let věku

Detailní informace o aktuálních podmínkách cestování uvádíme na adrese: https://www.sardinie.cz/covid19/


Proč letět právě se SARDEGNA TRAVEL

SARDEGNA TRAVEL sází na přímé a často osobní vztahy se svými pratnery.
Pandemická sezóna 2020 ještě více ukázala výhody jasné specializace. V tomto nelehkém a chaotickém čase jsem se stali "ambasadorem cestování" do kouzelného Autonomního regionu Sardinie. Byli jsme v každodenním kontaktu s kanceláří Regionu Sardinie a aktivně jsme informovali o vývoji zdravotntí i politické situace na Sardinii a o povinnostech při vstupu na území Sardinie. Vzhledem k rozsáhlosti problému jsme se snažili co nejlépe a nejrychleji informovat naše klienty a partnery: asociaci cestovních kanceláří a agentur ACKČR, leteckou společnost, konkurenční tour operátory nabízející Sardinii, ale i Velvyslanectví Italské republiky, Ministerstvo zahraničních věcí a Italsko-českou obchodní kormoru i reportéry ČT. Pro klienty jsme zorganizoali několik videokonferencí přímo se zástupci našich nejvýznamnějších partnerů, kteří se snažili co nejvíce přiblížit situaci, která v tom či oném hotelu či resortu panuje. Upozorňovali jsme na dezinformace a podíleli se na jejich odstranění a zdůrazňovali nutnost upozorňovat na specifika a odlišnosti v nařízeních autentických regionů Itálie, mezi které patří: Sicílie, Sardinie, Valle d'Aosta, Trentino-Alto Adige a Friuli-Venezia Giulia. Díky příkladné spolupráci se podílíme na přípravě nové platformy ambasádorských tour operátorů ve světě. Pevně doufáme, že pro Evropu by mohl být nový projekt spuštěn již pro sezónu 2021.

Pro novou sezonu 2022 chystáme opět lety s leteckou společností Smartwings.
Na Vyžádání Vám zajistíme i alternativní leteckou dopravu s možností privátního transferu do ubytování, či pronájmu auta přímo na letišti.

Součástí ceny letenky je přeprava zavazadel (1 zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg + malá osobní taška (kabelka nebo laptop) do 3 kg). Cena nezahrnuje catering, je možné využít nabídky občerstvení v rámci palubního prodeje.

V souvislosti se stabilizací situace COVID v ČR a postupným rozvolňováním pravidel ruší letecké společnosti Smartwings a ČSA nutnost testu (antigen/PCR) pro vstup na palubu letadel Smartwings a ČSA, nadále však bude vyžadováno splnění všech platných podmínek jednotlivých zemí pro vstup na území těchto států.

SARDEGNA TRAVEL zajišťuje leteckou dopravu na přímých letech, ať už charterových nebo ve spolupráci s linkovými lety bez přestávky již od roku 2004.


Přímé lety - letní sezóna 2022

Praha (PRG) - Cagliari (CAG) "Elmas"2. června - 2. října 2022 čt a ne
Praha (PRG) – Olbie (OLB) "Costa Smeralda"1. června - 1. října 2022 st a so

Předpokládané časy letů (lokální časy):

ODLET ZPŘÍLET DOODLET ZPŘÍLET DOČÍSLA LETŮ
PRG 12:2514:40 CAGCAG 15:2517:40 PRGQS 1018/1019 - čtvrtek a neděle
PRG 12:3014:35 OLBOLB 15:2017:25 PRGQS 1020/1021 - středa a sobota

Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings Group

Dezinfekce letadel

Před a po každém letu prochází interiér letadel důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami a toalet.

Vzduchové filtry

Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií.

Vstup na palubu jen s ochranou úst a nosu

Před vstupem na palubu letadel Smartwings Group a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu. Může se jednat o jednorázové roušky, respirátory, vlastnoručně ušité ústenky nebo i šálu či šátek. Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou jsou vybaveni taktéž všichni palubní průvodčí.

Minimalizace fyzického kontaktu

 • Dvoumetrové odstupy - při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.
 • Usazení v letadle - v případě dostatečně volné kapacity jsou cestující usazováni s odpovídajícími rozestupy.
 • Bezkontaktní placení - platby na palubě jsou možné pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.
 • Omezení palubních služeb

 • Občerstvení - v rámci palubního prodeje je občerstvení nabízeno v omezené podobě, o které cestující bude informovat posádka. Veškeré občerstvení podávané či nabízené na palubě je bezpečně zabaleno.
 • Sky Shop FLY & BUY - s ohledem na minimalizaci kontaktu mezi cestujícími a palubními průvodčími nebude možné zakoupit zboží z palubního magazínu FLY & BUY.
 • Palubní magazín Mywings - tištěné materiály jsou na palubě omezeny pouze na nezbytné nutné. Z tohoto důvodu na letech aktuálně nebude k dispozicic palubní magazín Mywings.
 • Garance nejnižší ceny na trhu

  SARDEGNA TRAVEL, exkluzivní partner letecké společnosti Smartwings, garantuje maximálně stejnou cenu, jako je nejnižší relevantní nabídka na lety Praha-Olbie a Praha-Cagliari, nabízená přímo leteckou společností či z jiných reálných prodejních kanálů.


  Bezpečnost především

  Smartwings úspěšně absolvoval přísný bezpečnostní audit mezinárodní letecké organizace IATA (International Air Transport Association). Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu letového provozu leteckých společností. Letecké společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat splnění přísných standardů provozní bezpečnosti a kvality.


  VIP služby k letenkám - více

  Na vyžádání Vám zajistíme za příplatek nadstandardní služby jako např.: Seating (konkrétní místo v letadle), Travel Plus Class nebo zarezervujeme letištní salonky.


  Palubní zábava MyWings na letech Smartwings

  V rámci zlepšování kvality služeb a zajištění vysokého komfortu pro cestující jsou nově letadla létající na Sardinii vybaveny unikátní technologií palubní Wi-Fi zábavy. Můžete tak pomocí telefonu, tabletu nebo přenosného počítače sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry nebo číst vybrané časopisy. Samozřejmostí jsou také dětské pořady. Doporučujeme stáhnout si aplikaci MyWings v Google Play nebo AppStore ještě před nástupem do letadla. Přehrávání prémiového obsahu služby je zpoplatněno částkou € 2, zdarma lze sledovat polohu letadla či listovat palubním časopisem MyWings. Věříme, že tento unikátní bezdrátový systém palubní zábavy Vám zpříjemní let.


  Samostatné letenky na Sardinii

  Ceny letenek jsou variabilní dle aktuální obsazenosti konkrétního letu. Aktuální ceny na konkrétní let Vám rádi sdělíme na tel.: + 420 222 320 120 nebo e-mailem:info@sardinie.cz
  Objednávejte svou dovolenou včas. V případě, že si od CK SARDEGNA TRAVEL objednáte ještě minimálně jednu službu, nabídneme Vám zvýhodněné ceny balíčků služeb.

 • Orientační cena letenek: od 8 690 Kč/os (Cagliari, Olbia), skupiny nad 10 platících osob na vyžádání.

 • AKCE NA LETENKY 2021: Rezervujte si letecký zájezd na Sardinii min. na 7 dní a vyžádejte si pro třetí osobu s ubytováním v hotelu, nebo čtvrtou s ubytováním v apartmánu, letenku zdarma (kapacita letenek zdarma omezena).

  Všeobecné podmínky při zakoupení samostatných letenek ck SARDEGNA TRAVEL

  Letenky

  CK SARDEGNA TRAVEL odbavuje veškeré své klienty na základě elektronického seznamu cestujících. Cestující, který si zakoupil letecký zájezd, či pouze letenku se prokazuje u odletu pouze platným cestovním dokladem.


  Minimální časy pro odbavení

  U letů na krátké a střední vzdálenosti (až do 5000 km) se cestující, aby mohl nastoupit zaknihovaný let, musí přihlásit u odbavovací přepážky k získání palubní vstupenky nejpozději 40 minut před odletem.


  Kompenzace za zpoždění letu Click2Claim - více

  Pravidla pro zavazadla a váhové limity - více

  Poplatky za zavazadla a catering- více


  Přepravní podmínky pro cestující v letecké dopravě Smartwings, a.s.
  Nové bezpečnostní podmínky EU