Přímé lety

V současné době jsou na základě vyhlášky ministra dopravy aktivní pouze vnitrostátní letecká a námořní spojení.
Od 25. června se obnoví spojení mezi Sardinií a zeměmi Evropské unie, se Spojeným královstvím, se státy, na které se vztahuje Schengenská dohoda, s Andorrou, Monackým knížectvím, San Marinem a Vatikánem.

Pro vstup na Sardinii je povinná digitální registrace příletů/příjezdů. Sledování vstupů a pobytů na regionálním území slouží pro větší ochranu místních i cestujících. Cestující, kteří se chtějí vydat na ostrov, mají povinnost zaregistrovat se vyplněním online formuláře.
Při příjezdu je třeba předložit kopii potvrzení o registraci. Registrace s uvedením původu a určení může být provedena kdykoli po rezervaci cesty a ubytování, přičemž otázky týkající se zdravotního stavu musí být zodpovězeny nejdéle dva dny před nástupem na palubu. Můžete se také registrovat stažením mobilní aplikace SardegnaSicura z obchodů s aplikacemi iOS a Android, která umožňuje sledování kontaktů během vašeho pobytu.

Proč letět právě se SARDEGNA TRAVEL

SARDEGNA TRAVEL sází na jistotu stabilní letecké společnosti Smartwings. Pro sezónu 2020 je Smartwings jediná letecká společnost, která provozuje přímé lety z Prahy na Sardinii do Olbie - Letiště "Costa Smeralda". Do hlavního města Cagliari nabízíme prioritně taktéž přímé lety s leteckou společností SmartWings, na které jsou vázány i služby delegáta a hromadné transfery. Na Vyžádání Vám zajistíme i alternativní leteckou dopravu s možností privátního transferu do ubytování, či pronájmu auta přímo na letišti.

Součástí ceny letenky je přeprava zavazadel (1 zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg + malá osobní taška (kabelka nebo laptop) do 3 kg). Cena nezahrnuje catering, je možné využít nabídky občerstvení v rámci palubního prodeje.

SARDEGNA TRAVEL zajišťuje leteckou dopravu na přímých letech, ať už charterových nebo ve spolupráci s linkovými lety bez přestávky již od roku 2004.


Přímé lety - letní sezóna 2020

Praha (PRG) - Cagliari (CAG) "Elmas"2. července - 3. října 2020 čt a ne
Smartwings - linkový let
Praha (PRG) – Olbie (OLB) "Costa Smeralda"9. září - 2. října 2020 st, poslední přílet pá
Enter Air - charter

Předpokládané časy letů (lokální časy):

PRAHA - CAGLIARI - PRAHA

ODLET ZPŘÍLET DOODLET ZPŘÍLET DOČÍSLA LETŮ
PRG 12:2514:40 CAGCAG 15:2517:40 PRGQS 1018/1019 - čtvrtek a neděle
PRG 11:0012:55 OLBOLB 13:5015:45 PRGENT 935C/936C - středa 9.9., 16.9., 23.9.,
ENT 944C OLB PRG 2.10.2020

Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings Group

Dezinfekce letadel

Před a po každém letu prochází interiér letadel důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami a toalet.

Vzduchové filtry

Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií.

Vstup na palubu jen s ochranou úst a nosu

Před vstupem na palubu letadel Smartwings Group a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu. Může se jednat o jednorázové roušky, respirátory, vlastnoručně ušité ústenky nebo i šálu či šátek. Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou jsou vybaveni taktéž všichni palubní průvodčí.

Minimalizace fyzického kontaktu

 • Dvoumetrové odstupy - při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.
 • Usazení v letadle - v případě dostatečně volné kapacity jsou cestující usazováni s odpovídajícími rozestupy.
 • Bezkontaktní placení - platby na palubě jsou možné pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.
 • Omezení palubních služeb

 • Občerstvení - v rámci palubního prodeje je občerstvení nabízeno v omezené podobě, o které cestující bude informovat posádka. Veškeré občerstvení podávané či nabízené na palubě je bezpečně zabaleno.
 • Sky Shop FLY & BUY - s ohledem na minimalizaci kontaktu mezi cestujícími a palubními průvodčími nebude možné zakoupit zboží z palubního magazínu FLY & BUY.
 • Palubní magazín Mywings - tištěné materiály jsou na palubě omezeny pouze na nezbytné nutné. Z tohoto důvodu na letech aktuálně nebude k dispozicic palubní magazín Mywings.
 • Garance nejnižší ceny na trhu

  SARDEGNA TRAVEL, exkluzivní partner letecké společnosti Smartwings, garantuje maximálně stejnou cenu, jako je nejnižší relevantní nabídka na lety Praha-Olbie a Praha-Cagliari, nabízená přímo leteckou společností či z jiných reálných prodejních kanálů.


  Bezpečnost především

  Smartwings úspěšně absolvoval přísný bezpečnostní audit mezinárodní letecké organizace IATA (International Air Transport Association). Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu letového provozu leteckých společností. Letecké společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat splnění přísných standardů provozní bezpečnosti a kvality.


  VIP služby k letenkám - více

  Na vyžádání Vám zajistíme za příplatek nadstandardní služby jako např.: Seating (konkrétní místo v letadle), Travel Plus Class nebo zarezervujeme letištní salonky.


  Palubní zábava MyWings na letech Smartwings

  V rámci zlepšování kvality služeb a zajištění vysokého komfortu pro cestující jsou nově letadla létající na Sardinii vybaveny unikátní technologií palubní Wi-Fi zábavy. Můžete tak pomocí telefonu, tabletu nebo přenosného počítače sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry nebo číst vybrané časopisy. Samozřejmostí jsou také dětské pořady. Doporučujeme stáhnout si aplikaci MyWings v Google Play nebo AppStore ještě před nástupem do letadla. Přehrávání prémiového obsahu služby je zpoplatněno částkou € 2, zdarma lze sledovat polohu letadla či listovat palubním časopisem MyWings. Věříme, že tento unikátní bezdrátový systém palubní zábavy Vám zpříjemní let.


  Samostatné letenky na Sardinii

  Ceny letenek jsou variabilní dle aktuální obsazenosti konkrétního letu. Aktuální ceny na konkrétní let Vám rádi sdělíme na tel.: + 420 222 320 120 nebo e-mailem:info@sardinie.cz
  Objednávejte svou dovolenou včas. V případě, že si od CK SARDEGNA TRAVEL objednáte ještě minimálně jednu službu, nabídneme Vám zvýhodněné ceny balíčků služeb.

 • Orientační cena letenek: od 8 290 Kč/os (Cagliari, Olbia), skupiny nad 10 platících osob na vyžádání.

 • AKCE NA LETENKY 2020: Rezervujte si letecký zájezd na Sardinii min. na 7 dní a vyžádejte si pro třetí osobu s ubytováním v hotelu, nebo čtvrtou s ubytováním v apartmánu, letenku zdarma (kapacita letenek zdarma omezena).

  Všeobecné podmínky při zakoupení samostatných letenek ck SARDEGNA TRAVEL

  Letenky

  CK SARDEGNA TRAVEL odbavuje veškeré své klienty na základě elektronického seznamu cestujících. Cestující, který si zakoupil letecký zájezd, či pouze letenku se prokazuje u odletu pouze platným cestovním dokladem.


  Minimální časy pro odbavení

  U letů na krátké a střední vzdálenosti (až do 5000 km) se cestující, aby mohl nastoupit zaknihovaný let, musí přihlásit u odbavovací přepážky k získání palubní vstupenky nejpozději 40 minut před odletem.


  Kompenzace za zpoždění letu Click2Claim - více

  Pravidla pro zavazadla a váhové limity - více

  Poplatky za zavazadla a catering- více


  Přepravní podmínky pro cestující v letecké dopravě Smartwings, a.s.
  Nové bezpečnostní podmínky EU