Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytováníVymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Orgosolo

Lokalita

Kolébka archaických tradic v centru ostrova, dvacet kilometrů od Nuora, nedotčený turistický ráj, nabízí pohledy na okouzlující a nadčasovou Sardinii.

Příběh vyprávěný na zdech městského muzea. Orgosolo odhaluje hluboké pouto se svými barbarskými kořeny a se zvyky a tradicemi minulosti: je domovem originálních zpěvů Canto a Tenore, světového dědictví UNESCO, a také městem nástěnných maleb.

Vesnice se čtyřmi tisíci a 500 obyvateli je po celém světě známá svými sugestivními malbami, které zdobí ulice a náměstí, domy v historickém centru i fasády nových budov. Vyprávějí o politice a kultuře, intimním disentu a lidových bojích, neklidu a sociální spravedlnosti, každodenním životě a pastoračních tradicích.

Na konci 19. století se město dostalo do popředí kvůli banditismu: režisér Vittorio De Seta ve filmu „Bandits in Orgosolo“ (1961) popisuje jeho boj za obranu území vyvlastněných státem.

Během 20. století se rozvinul kulturní směr, stále aktivní, muralismus, původně nástroje protestu. Různí umělci, místní i mezinárodní, pomohli vytvořit muzeum pod širým nebem: můžete obdivovat dědictví 150 děl, která jsou pozoruhodná svou živostí barev a stylistickou hodnotou.

Dalším odkazem předků je Su lionzu, rafinovaný šátek, který rámuje obličej v ženských šatech. Na okraje se používají hedvábné nitě (vyrobené z larev červa, který se vyskytuje v této oblasti), zatímco útek je barven šafránem. Je důležité zapsat si dvě data, v polovině srpna sa Vardia 'e mes'Austu, nespoutaný koňský dostih, a v polovině října Gustos e Nuscos, podzimní zastávka v Orgosolu v rámci lidového festivalu Podzim v Barbagii: pohostinnost ve formě Sa Purpuzza, masa připravovaného dle starověkého receptu.

Obydlené centrum se rozprostírá v nadmořské výšce asi 600 metrů na svazích hory Lisorgoni, odnože masivu Gennargentu, dominující údolím, kterými protéká řeka Cedrino.

Kolem velkolepé a nepropustné krajiny Supramonte di Orgosolo: divoká a neznečištěná příroda v srdci kraje Barbagia di Ollolai, kterou můžete prozkoumat v doprovodu zkušených průvodců, po turistických stezkách ovívaných větrem, domovem divokých prasat a muflonů, po staletí útočištěm pro bandity a pastýře . Najdete zde hluboké soutěsky, jeskyně a vápencové výrůstky jako Novo San Giovanni (1300 metrů) a pohoří Fumai.

Orli skalní hnízdí na hoře Su Biu. Na jedné z cest, které vycházejí z města, narazíte na dolinu su Suercone: kde země vytvořila propast 200 metrů hlubokou, 400 metrů širokou a 450 metrů vysokou stěnu: je jednou z nejhlubších v Evropě.

Další trasy vedou do lesů Sass Baddes, velmi vzácného původně dubového lesa, kde narazíte na staleté tisy, jalovce, cesmíny a Montes, pastevecké chýše uprostřed borových hájů. Na těchto kouzelných místech se objevují prehistorické monumenty, jako jsou hrobky domus de Janas, hrobky obrů a nuraghe Calavriche a Mereu.