Charakteristika

Tajemstvím dlouhověkosti na ostrově Vás během poznávacího zájezdu do vnitrozemí provede naše travel designérka Kamila

Poloha

Program se odehrává převážně na východě ostrova v kraji Ogliastra a ve středu v historických územím Barbagia di Seulo a Sarcidano. S výjimkou jednoho dne se tedy jedná o itinerář ve vnitrozemí, sestavený tak, aby na sebe tematicky a geograficky jednotlivé dny navazovaly. Přílet z ČR je na letiště v Cagliari.

Ubytování

Ubytování dle programu na třech místech.
První dvě noci v hotelu na východním pobřeží, další dvě noci v městečku Seulo a tři noci v Laconi. Ubytování bude odpovídat běžnému standardu 3*/4* pokoje s vlastním sociálním zařízením. Konkrétní ubytovací kapacita bude upřesněna při naplnění minimálního počtu účastníků.

Program

 • 1. den - po příletu do Cagliari se přesuneme do malého města Loceri. Po ubytování bude následovat nenáročná prohlídka centra, které ukrývá etnografické muzeum, které je zaměřeno zejména na tradiční zpracování oliv a výrobu oleje, který je zde vyhlášenou surovinou. Před typickou sardinskou uvítací večeří nás čeká ochutnávka vína Cannonau, které bezpochyby patří mezi jedno z tajemství dlouhověkosti na ostrově.

 • 2. den - se po snídani přesuneme na prohlídku jeskyně Su Marmuri, která pochází z druhohor a je považována za jednu z nejzajímavějších v Evropě. Poté nás čeká působivá horská vesnice Ulassai, navštívíme místní tkalcovskou dílnu, kde stále udržují prastaré techniky stavového tkaní koberců, které si zde předávají z generace na generaci. Po obědě se vydáme na prohlídku centra, kde budeme mít možnost pozorovat umělecká díla nejslavnější místní rodačky Maria Lai, odpoledne se přesuneme na degustaci a prohlídku jednoho z nejstarších vinařství na ostrově Antichi Poderi Jerzu, následuje večeře v restauraci a přenocování v Loceri.

 • 3. den - se ponese ve znamení odpočinku a čerpání vitamínu D na překrásné písečné pláži Baia Cea, kterou poznáte díky dvěma červeným kamenným sloupům na obzoru. Na pláži je možné zapůjčit, šlapadlo nebo paddle board, k dispozici jsou i kiosky s občerstvením. V podvečer se přesuneme do vnitrozemí ostrova, do městečka Seulo, kde povečeříme tradiční sardinské pokrmy a druhý den bude pokračovat další etapa našeho programu.

 • 4. den - návštěva a rozhovor s nejstaršími občany Seula, hlavními protagonisty Modré zóny na ostrově. Setkání proběhne v působivé lesní oblasti Nusaunu, kde je možné pozorovat kaňon, který tvoří řeka Flumendosa. Dále cestou navštívíme dvě pastevecké vesnice reprodukované starodávnými seoulskými metodikami. Po vydatném obědě se přesuneme do výrobny Casu in Filixi, čerstvého sýra, který zraje v kapradí a následně nás ve své kuchyni přivítá místní rodačka, která nás zasvětí do kouzel tradiční kuchyně. Večeře v restauraci, výběr z menu.

 • 5. den - ráno nás čeká návštěva jeskyně Is Janas, která je snadno přístupná po chodníku a kde budeme pozorovat krásy přírody ve formě monumentálních stalaktitů, stalagmitů a kamenných sloupů. Poté na nás čeká místní klenot Su Stampu e Su Turrunu, přírodní památka, kde voda vyhloubila do vápencové skály propad, ze kterého padá asi 8metrový vodopád poblíž jeskyně s velkým a průhledným jezerem uprostřed. Následuje přesun do městečka Laconi, odpočinek na ubytování a fakultativní odpolední návštěva Muzea menhirů. Před večeří proběhne degustace v místním vinařství.

 • 6. den - nás čeká cesta do historie za kočovným kmenem nurágů, který více než před 4000 lety obýval Sardinii a po kterém zde zůstalo na 7000 kamenných staveb. My navštívíme jeden z nich, nuraghe is Paras a poté nás čeká nenáročná procházka po soutěskách jezera San Sebastiano. Výlet zakončíme plavbou na dračí lodi k ostrůvku, který ukrývá stejnojmenný kostel. Po obědě se vrátíme zpět do Laconi. Odpoledne nás čeká prohlídka secesní vily notáře Sulise a procházka parkem Aymerich, kam se ještě později vrátíme. Na večeři se naladíme degustací v likérce a po jídle nás čeká smyslový zážitek při objevování nočního života parku.

 • 7. den - po snídani se vydáme do lesa Corongia, který vás okouzlí fantastickými výhledy a jedinečnou přírodou. Vydáme se na "stezku banditů" kolem řeky Flumendosa a navštívíme další z prehistorických pozůstatků, nuraghe Adoni. Po obědové pauze se přesuneme na farmu, která se specializuje na sběr a zpracování lanýžů, které budeme mít příležitost také ochutnat. Následuje návrat na ubytování, kde načerpáme energii na poslední společnou gourmet večeři, párovanou s místními víny.

 • 8. den - ráno se vydáme na cestu do hlavního města, kde nás čeká poslední zastávka na nákupy, procházku centrem nebo lehký oběd, v odpoledních hodinách odlet zpět do Prahy.

 • Změna programu vyhrazena.

  Stravování

  V ceně zájezdu je polopenze + 6. a 7. den obědový balíček. Večeře budou probíhat v hotelových restauracích, či ve vesnicích v pěší dostupnosti od ubytování. Budete mít možnost ochutnat ty nejtypičtější sardinské pokrmy, stejně jako pověstná červená i bílá vína v rámci degustací uvedených v programu. U večeře je v ceně voda, ostatní nápoje za příplatek.

  Pláž

  Třetí den programu je v plánu pobyt na krásné pláži Baia Cea na východě ostrova, dlouhá písečná pláž je charakteristická červenými kamennými sloupy, které z moře vystupují na obzoru. Na pláži je možné zapůjčit, šlapadlo nebo paddle board, k dispozici jsou i kiosky s občerstvením
  Probíhá načítání...

  Důležité

  Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 10 osob.

  Cena zahrnuje

  LETECKÝ ZÁJEZD: Zpáteční letenku včetně všech tax, ubytování s polopenzí, dva obědové balíčky, transfery dle programu, vstupy v rámci programu, 1x degustaci, česky mluvícího průvodce

  Pobytová taxa

  Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

  Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.

  VÝLETY LZE OBJEDNAT POUZE K ZÁJEZDU

  Podobné produkty
  92553 Vinné stezky, Sardinie Vinné stezky, Sardinie
  Cagliari
  Vinné stezky Sardinie - adults only
  03.10. - 10.10.2024
  7 nocí
  Letecky snídaně