Capo Carbonara s rybáři

 • Vyplouvá se z turistického přístavu Villasimius
 • Na místo setkání je možné dopravit se po vlastní ose nebo objednat transfer z lokalit: Villasimius; Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro; Costa Rei

  Z přístavu Villasimius vyplujete rybářskou motorovou loďí (kapacita 15 osob) a vydáte se převážně kolem pobřeží k Torre delle Stelle (trasa se může měnit dle počasí a možností rybaření). Orientační doba plavby je 09:30 - 16:30.

  Nejprve pojedete vytáhnout rybářské sítě s čerstvým úlovkem, ze kterého vám pak zkušená posádka lodi připraví typický oběd na bázi ryb a mořských plodů, společně s nápoji - vodou, vínem a kávou. Ještě než bude oběd hotov, můžete využít zastávku ke koupání v moři - možnost skákání a šnorchlování přímo z lodi. Když budete mít štěstí, můžete potkat delfíny, rejnoky a jiné mořské krasavce.
  Příď lodi a střecha s posezením Vám poslouží jako místo k opalování, chládek pak poskytne krytá záď lodi.
  Trasa plavby vede nejčastěji kolem mysu Capo Carbonara, Cavo Usai, Porto Giunco a pláže Simius.
  Sympatická rybářská rodina, která tento výlet pořádá, je stálicí ve Villasimiu a své kvalitní služby nabízí již přes 20 let.

  A co byste si měli vzít s sebou? Plavky, ručník, krém na opalování, sluneční brýle, pokrývku hlavy a dle uvážení lehkou větrovou bundu (na otevřeném moři může více foukat).

  Vzhledem k omezené kapacitě lodi a nevyzpytatelnosti počasí doporučujeme rezervovat výlet již před odletem, nejpozději v prvních dnech Vašeho pobytu. V hlavní sezóně bývá často vyprodán.