Capo Carbonara
historickou plachetnicí

 • Vyplouvá se z turistického přístavu Villasimius
 • Na místo setkání je možné dopravit se po vlastní ose, nebo objednat transfer z lokalit: Villasimius; Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro; Costa Rei

  Pokud vás láká představa dobrodružství na moři, pak je tento výlet to pravé pro Vás.
  Transfer Vás z hotelu přepraví do přístavu Villasimius, odkud se v 10:30 vydáte na plavbu kolem jednoho z nejmalebnějšího pobřeží na Sardinii. Vypravíte se za nejkrásnějšími scenériemi chráněné mořské oblasti Capo Carbonara, k ostrovu Isola dei Cavoli, kterému dominuje nedávno obnovený maják z 18. století, a kde bude mít zastávku na koupání v křišťálově průzračné vodě. Kdo se ponoří do zdejších chladných vod, může pomocí šnorchlu a brýlí prozkoumat sochu "Madonna del Naufrago", ležící na mořském dně.
  Pokračovat budete za nejatraktivnějšími místními plážemi, jednou z nich je nejkrásnější a nejslavnější pláž Punta di Molentis, kde si užijete koupání či šnorchlování v nádherném moři. Čisté vody, bílý písek na jedné straně a opuštěný žulový lom na straně druhé dělají tuto pláž skutečně unikátním místem.

  Během plavby je zajištěn oběd (těstoviny Malloreddus s rajčatovou omáčkou, sýry, klobásky, chléb Carasau, víno, káva, voda a tradiční sardinský likér Mirto).

  Maximální kapacita lodi je 60 osob.

  Výlet se pořádá v závislosti na počasí