/>

Agriturismus s kozí farmou a divočáky

 • Z lokalit Pula; Santa Margherita di Pula
 • Pouze sobota a neděle na oběd cca 12:00 - 17:00

  Historie agriturisma je specifická.

  Všechno to začalo, když se Ziu Pietrinu v 50. letech rozhodl přestěhovat z Teulady a usadit se v horách Villa San Pietro, aby mohl provozovat svou farmu na divoká prasata a kozy. Ziu Pietrinu byl velmi zvláštní typ, odlišný od všech ostatních ovčáků v této oblasti, protože kromě činnosti chovatele měl zvláštní charakteristiku: byl pohostinný; často se stávalo, že lidé procházeli těmito končinami, aby ho navštívili, a on je hostil tím, že jim nabízel to málo, co měl, ale na oplátku si zasvětil nevymazatelnou vzpomínku tím, že mu cestovatelé zapsali myšlenky do sešitu, na které odpověděl později: bylo povinné zanechat podpis.

  Agriturismo se zrodilo na základě pohostinnosti Ziu Pietrinu a vyvinulo se díky práci celé rodiny Salis, která navázala na farmy koz a divokých prasat a přinesla na světlo tradiční rodinné recepty, aby je dali ochutnat svým hostům a aby se předávali dalším generacím.

  Majitelka Graziella a její syn Massimiliano připravují všechna jídla s fantazií a kreativitou, s využitím především produktů farmy. Veškeré maso pochází z dobytka chovaného ve volné krajině. Originalitou Agriturisma je "BAVETTINE CON SU CALLU E CRABITTU", unikátní receptura, která kombinuje chuť uzeného kůzlího syřidla s cherry rajčátky, která, když se restují na pánvi a dodají těstovinám zvláštní chuť. Ochutnat můžete i "SU CASTIA IN TERRA", to je také originální recept, který se vyznačuje tím, že má mnoho ingrediencí, jako je lilek, klobása, cibule, cherry rajčátka, které se společně uvaří a následně vloží do pánve na základ z chleba carasau, který celý talíř pokryje po finálním přidáním omáčky a kozího sýra a poté se vloží do trouby a výsledkem je porce s mnoha příchutěmi sardinské tradice.

  Menu se skládá z celé řady tradičních předkrmů, prvního chodu ve formě těstovin, přílohy z brambor a zeleniny, druhého chodu z masa - tradiční prasátko, jehňátko či jiná sezónní alternativa, zakončené ovocem, sladkým dezertem, kávou a digestivem. Celé hodování provází domácí víno a voda. Ostatní nápoje za příplatek dle konzumace.