San Vero Milis

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Toto místo vás uchvátí, mezi mořem a horami, s mnoha přírodními krásami podél pobřeží i ve vnitrozemí, gastronomií vysoké kvality a kulturními událostmi.

Centrum regionu Oristano, který se nachází v centrální části západní Sardinie, vyznačující se četnými přírodními krásami, kulturními, archeologickými i uměleckými atraktivitami ale také bohatou gastronomickou a kulinářskou tradicí.

Městečko San Vero Milis leží na severozápadním konci oblasti Campidano, na úpatí pohoří Montiferru a zhruba čtvrt hodinky jízdy od moře. Dnes je zemědělským centrem s asi 2500 obyvateli, známým také díky zdejším řemeslům - tkaní, výrobě košů, pěstování mandarinek a vína Vernaccia s výrazným aroma mandlí.

Oblast je vyhledávaná také pro své jedinečné přírodní krásy, zejména úchvatné pobřežní scenérie a také si tuto oblast oblíbili milovníci koček, které žijí divoce v oblasti Su Pallosu.
Hlavní činností zde odjakživa bylo pěstování plodin: nejprve zde byly sýpky Kartáginců, následně Římanů, s tím je dodnes spojena silná tradice domácího pečiva a těstovin.

Mezi tradice patří i "Su Carru ‘e is padda", místní karneval, dále "Settimana Santa" - dubnové oslavy s kostýmovanými průvody, vrcholící ve čtvrtek, pátek a v sobotu. V listopadu nastupuje na scénu nová úroda místních vín.

V centru San Vero Milis je k vidění barokní kostel sv. Sofie z r. 1604, s růžovým oknem v červeném trachytu, se třemi vchody v renesančním stylu a s barokními oltáři. Určitě nezapomeňte navštívit také kostel sv. Michala Archanděla.

PŘÍRODA

Příroda je v této oblasti velmi rozmanitá: od udržovaných polí s plodinami, přes písečné duny téměř až pouštního pobřeží Is Arenas, od vysokých vápencových útesů Capo Mannu a Su Tingiosu, ráje surfařů, po rybníky, z nichž Sale a Lipas jsou útočištěm mnoha druhů vzácných ptáků, včetně růžových plameňáků a jsou tak ideální lokalitou k jejich pozorování.

Lidská přítomnost v této oblasti se datuje již od IV-III. tisíciletí př. Kristem, o čemž svědčí dochované pozůstatky nekropolí a domus de Janas, např. Serra is aràus, s pecí a vstupní šachtou. Z doby bronzové se dochovalo asi 30 nurágů, z nichž jeden z největších na Sardinii - s’Urachi, v jehož nástěnném nákresu bylo rozpoznáno 7 věží.

Pláž

Díky erozi vápencových skal vznikly četné zátoky a skryté pláže poloostrova Sinis.
Cca 20 km od San Vero Milis objevíte skryté poklady: S’Arena Scoada s atmosférou tropického ráje, který se před vámi otevírá s výhledem na ostrůvek Mal di Ventre, úžasnou a chráněnou pláž Putzu Idu s křemenným pískem nebo mělkou, maličkou pláž Mandriola, úchvatnou pestrobarevnou Sa Mesa Longa, autentický přírodní plavecký bazén zasazený mezi útesy, dále např. oázu klidu divokých koček Su Pallosu nebo jednu z perel poloostrova Sinis - prostornou a dlouhou pláž Sa Rocca Tunda, se zlatým a měkkým pískem, nebo oblázkové zátoky Scal’e Sali.

Za návštěvu stojí také zátoka Is Arenas, jejíž pobřeží stráží několik věží, z nichž Saline, di Scala ‘e Sali a Sa Mora byly postaveny Aragonci pro obranu proti barbarským nájezdníkům.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Západ - Kraj Oristano


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle