Sardinie západ

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI
Bouřlivé moře, jež omývá vápencové útesy, zlatavé západy slunce, které osvětlují opuštěné vozy starých dolů a mocný vítr zvedající mraky růžových plameňáků od kopců písečných dun. Vítejte na západním pobřeží Sardinie.

Na Sardinii je místo, kde se pobřeží, zprvu nízké a zlaté, vznáší do obrovských útesů, které se vrhají přímo do nejčistšího modrého moře. Tam, kde příroda vládne se všemi svými schopnostmi, dobývá rozlehlé oblasti středomořských křovin, jež unikly nadvládě člověka a omamuje vzduch čarovnou vůní. Západní pobřeží Sardinie ležící stranou od vesnic a nočního života zatím na své plné objevení čeká.

Mlčení se prolíná s řevem bílých vln, které se vrhají do tyrkysového moře. Na obloze se odehrává velkolepá choreografie růžových plameňáků, zatímco na zemi oslňuje melancholická krása starých dolů, které s časem získali rumělkovou barvu.

Oristano je svým fénickým původem šlechtickou duší této části Sardinie, jejími památkami, gastronomickými specialitami a vínem Vernaccia. Kouzlo Oristana je demonstrováno na jezdeckém turnaji Sa Sartiglia, který se koná každý rok v neděli a poslední úterý karnevalové sezóny. Při této příležitosti připomínají všechny obřady související s turnajem slavnou historickou minulost spojenou s historickými cechy.

Navštivte poloostrov Sinis, bohatý na snové pláže. Zde vznikla fascinující a mýtická oblast Tharros, město založené Féničany kolem osmého století před naším letopočtem, jen kousek od malého ostrova Mal di Ventre a Scoglio del Catalano, které společně s poloostrovem Sinis tvoří chráněnou mořskou oblast Sinis - Mal di Ventre.

Cabras, jehož povodí je proslulé množstvím vodních ptáků, kteří se rozmnožují v rákosí, kde sídlí slavní obři z Mont'e Prama, nejstarší obří sochy ve Středozemním moři a archeologické pozůstatky nalezené v Tharrosu, které můžete obdivovat v Městském archeologickém muzeu Giovanni Marongiu .

Na chvíli opustíme překrásné pobřeží a vydáme se do vnitrozemí do obce Santu Lussurgiu s jeho historickým centrem, okouzlujícími výhledy a velkolepým kostelem San Leonardo de Siete Fuentes, románský kostel zdobený sedmi tryskajícími fontánami. Slavné římské lázně Fordongianus pocházející z 1. století našeho letopočtu se nacházejí na březích řeky Tirso. Od svého založení využívají lázně přírodní zdroj, který stále teče při konstantní teplotě 56 stupňů a který se nadále používá pro své léčivé vlastnosti.

Dále na jih, uchváceni drahokamy na Costa Verde, téměř 50 kilometry širokých pláží, skalnatých zátok, bílého mořského dna a zlatého písku, jež se liší tichem a divočinou, která obklopuje tato místa. Nenechte si ujít pláž v Piscinas, jediné poušti v Evropě, s horami písku vyřezávanými mocným mistrálem, mořskými liliemi a máky, které vám mohou nabídnout neporovnatelný výhled na sardinského jelena, který za úsvitu schází k moři .

Buggerru, doly Porto Flavia a Montevecchio, jejichž ruiny hornických vesnic připomínají scénáře duchů divokého západu a mají nesrovnatelné kouzlo. Nenechte si ujít pláž Masua, před níž stojí ostrůvek Pan di Zucchero, vápencová skála vysoká 133 metrů.

Krajina západní Sardinie s rozlehlým a otevřeným mořem vyzývá k průzkumu a rozjímání.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Is Arenas Resort *****

IS ARENAS RESORT - Sardinie západ

Luxusní hotel ležící u úchvatné písečné pláže, s golfovým hřištěm, ideální pro milovníky přírody a klidu, vyznačující se nadčasovým ...

Blízko plážeBazénRodinné pokojeKlimatizaceWellnessInternetGolfVhodné pro hendikepovanéPesPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

FM sleva do 29.2.2024

8 dní / Snídaně, Polopenze, Bezlepková strava,

38 000 34 800

Dospělí od 34 800 Kč

Děti od 28 380 Kč

Detail

Horse Country Resort & Spa ****

HORSE COUNTRY RESORT & SPA - Sardinie západ

Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Horse Country Resort s krásnou zahradou na západním pobřeží Sardinie, je ideální volbou nejen pro ...

Blízko plážeBazénKlimatizaceWellnessInternetDětský klubAnimaceTenisVhodné pro hendikepovanéPesPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

FM sleva do 31.12.2023

8 dní / Polopenze, Plná penze, Bezlepková strava,

25 235 22 135

Dospělí od 22 135 Kč

Děti od 10 990 Kč

Detail

Single rodiče s dětmi 2-12 let a Lucií ****

Single rodiče s dětmi - Sardinie západ

Dovolená na míru pro single rodiče, kteří plánují dovolenou s dítětem bez partnera a mají obavy jak vše zvládnou.Týden plný zábavy, smíchu, ...

Blízko plážeBazénKlimatizaceWellnessInternetDětský klubAnimaceTenisNovinkaPlážový servis v ceně Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Praha - Cagliari

8 dní / Plná penze s nápoji,

23 985

Dospělí od 23 985 Kč

Děti od 9 990 Kč

Detail

Hotel Villa Asfodeli ***

Hotel Villa Asfodeli - Sardinie západ

Šarmantní hotel uprostřed malebného sardského městečka s nádherným výhledem do krajiny a maximální péčí o pohodlí hostů, zvláště pak ...

Do centra pěškyBazénKlimatizaceWellnessInternetFitnessNovinka Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Vlastní

Celoroční provoz

4 dní / Snídaně,

3 350

Dospělí od 3 350 Kč

Detail

La Ghinghetta - Adults only

LA GHINGHETTA - Adults only - Sardinie západ

Elegantní relais umístěné v historické námořnické budově je ideální volbou pro dospělé, kteří hledají únik od rušnějších letovisek.

Blízko plážeDo centra pěškyKlimatizaceInternetInteraktivní audioprůvodceNovinka Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Praha - Cagliari

4 dní / Snídaně,

17 190

Dospělí od 17 190 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1