Sardinie západ

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI
Bouřlivé moře, jež omývá vápencové útesy, zlatavé západy slunce, které osvětlují opuštěné vozy starých dolů a mocný vítr zvedající mraky růžových plameňáků od kopců písečných dun. Vítejte na západním pobřeží Sardinie.

Na Sardinii je místo, kde se pobřeží, zprvu nízké a zlaté, vznáší do obrovských útesů, které se vrhají přímo do nejčistšího modrého moře. Tam, kde příroda vládne se všemi svými schopnostmi, dobývá rozlehlé oblasti středomořských křovin, jež unikly nadvládě člověka a omamuje vzduch čarovnou vůní. Západní pobřeží Sardinie ležící stranou od vesnic a nočního života zatím na své plné objevení čeká.

Mlčení se prolíná s řevem bílých vln, které se vrhají do tyrkysového moře. Na obloze se odehrává velkolepá choreografie růžových plameňáků, zatímco na zemi oslňuje melancholická krása starých dolů, které s časem získali rumělkovou barvu.

Oristano je svým fénickým původem šlechtickou duší této části Sardinie, jejími památkami, gastronomickými specialitami a vínem Vernaccia. Kouzlo Oristana je demonstrováno na jezdeckém turnaji Sa Sartiglia, který se koná každý rok v neděli a poslední úterý karnevalové sezóny. Při této příležitosti připomínají všechny obřady související s turnajem slavnou historickou minulost spojenou s historickými cechy.

Navštivte poloostrov Sinis, bohatý na snové pláže. Zde vznikla fascinující a mýtická oblast Tharros, město založené Féničany kolem osmého století před naším letopočtem, jen kousek od malého ostrova Mal di Ventre a Scoglio del Catalano, které společně s poloostrovem Sinis tvoří chráněnou mořskou oblast Sinis - Mal di Ventre.

Cabras, jehož povodí je proslulé množstvím vodních ptáků, kteří se rozmnožují v rákosí, kde sídlí slavní obři z Mont'e Prama, nejstarší obří sochy ve Středozemním moři a archeologické pozůstatky nalezené v Tharrosu, které můžete obdivovat v Městském archeologickém muzeu Giovanni Marongiu .

Na chvíli opustíme překrásné pobřeží a vydáme se do vnitrozemí do obce Santu Lussurgiu s jeho historickým centrem, okouzlujícími výhledy a velkolepým kostelem San Leonardo de Siete Fuentes, románský kostel zdobený sedmi tryskajícími fontánami. Slavné římské lázně Fordongianus pocházející z 1. století našeho letopočtu se nacházejí na březích řeky Tirso. Od svého založení využívají lázně přírodní zdroj, který stále teče při konstantní teplotě 56 stupňů a který se nadále používá pro své léčivé vlastnosti.

Dále na jih, uchváceni drahokamy na Costa Verde, téměř 50 kilometry širokých pláží, skalnatých zátok, bílého mořského dna a zlatého písku, jež se liší tichem a divočinou, která obklopuje tato místa. Nenechte si ujít pláž v Piscinas, jediné poušti v Evropě, s horami písku vyřezávanými mocným mistrálem, mořskými liliemi a máky, které vám mohou nabídnout neporovnatelný výhled na sardinského jelena, který za úsvitu schází k moři .

Buggerru, doly Porto Flavia a Montevecchio, jejichž ruiny hornických vesnic připomínají scénáře duchů divokého západu a mají nesrovnatelné kouzlo. Nenechte si ujít pláž Masua, před níž stojí ostrůvek Pan di Zucchero, vápencová skála vysoká 133 metrů.

Krajina západní Sardinie s rozlehlým a otevřeným mořem vyzývá k průzkumu a rozjímání.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle