Baja Sardinia


Cagliari 289 km

Olbie 36 km

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Baja Sardinia je jedním z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa Smeralda, je rozprostřené v široké zátoce s pláží s křišťálově čistou vodou a jemnozrnného písku, s výhledem na souostroví La Maddalena, 5 km západně od proslulého nákupního a celebritami vyhledávaného městečka Porto Cervo. Vzdálenost od letište v Olbii je 36 km a od městečka Arzachena je to 15 km.
Baja Sardinia má podle oficiálních zdrojů jen 150 obyvatel, no během sezony se tenhle počet mnohonásobně zvyši zejména díky turistům .

PŘÍRODA

Pobřeží zálivu Archazena je složené převážně ze žulového podloží . Dominantou je nádherná písčitá pláž – Cala Battistoni (Baia Sardinia). V blízkém okolí najdete menší romantické pláže, které můžete navštívit - Tre monti, Spiaggie di tre monti, Porto Sole - Mucchi Bianchi. Bohatý podmořský svět je možné vidět i do větších hloubek díky průzračné vodě, jejíž odstíny hrají všemi barvami.
Okolní přírodu charektreizují především křovinaté porosty „macchia meditteranea“, borovice středomořská, pinie, dále olivovník evropský a symbolem Sardínie je pivoňka. Najdete zde také palmy, které byly ovšem na Sardinii dovezeny z Afriky.
Co se týče fauny, v této oblasti můžete zahlédout zejména kočku sardinskou, veverku sardinskou, dlouhosrstou kozu, prase divoké, či lišku. Pobřežní oblasti obývají i různé druhy ptáků, jako například: racek audouinova, kormorán chocholatý, kondor vousatý a orel mořský.

SPORT

Sport, který se těší velké oblibě v této oblasti, je windsurfing a plachtění, zejména kombinace proudů a příznivého větru vám umožnují praktikovat tyto sporty za ideálních podmínek. Středisko má také fotbalové hřiště a tenisové kurt, zatímco pro nejmenší jsou okrem moře k dispozici mini-hry v borovém lese, nebo mohou strávit celý den v oblíbeném akvaparku "Acquadream".

NAVŠTIVTE

Baja Sardinia nabízí vysoce kvalitní služby, ve skutečnosti je zde největší koncentrace 3 a 4 hvězdičkových hotelů na Sardínii.Ve večerních hodinách máte k dispozici kvalitní restaurace s tradičními sardinskými specialitami, ale i množství hospůdek, barů a diskoték. Za zmínku stojí diskotéka „Ritual“ - jedná se o unikátní zámek, který je součástí přírodní jeskyně, fascinuje svou jedinečnou architekturou již od r. 1970, je obklopen nádhernou flórou a nabízí nádherné výhledy. Další bohaté vyžití najdete na; diskotéka &bar &restaurace "Phi Beach", přímo u pláže až do časných ranních hodin. Za zmínku stojí i pláž Cala Bitta, kde se nachází i malý přístav s molem.

Porto Cervo je nejznámejší VIP středisko postaveno kolem hlubokého přírodního přístavu, jehož tvar připomíná jelena. Centrum tvoří několik pateř nad přístavem,. Kořeny tohto nádherného města sahají až do 60. let 20.století, kdy se princ Karim Aga Khan IV., fascinován krásou této částí pobřeží, rozhodl koupit od chudých pastýřů Gallury a spolu s nejvýznamnějšími architekty té doby (Luigi Vietti, Harrods, Michele Busiri Vici) vytvořil elitní destinaci mezinárodního cestovního ruchu. V 80. letech 20. století začaly práce na výstavbě nového přístavu a luxusních soukromných vil prominentů, s důrazem na ponechání co nejvíc zeleně a původních prvků. Nový přístav Porto Cervo je jedním z nejlépe vybavených v oblasti Středozemního moře, má kapacitu 700 míst na kotvení a již v roce 1967 zde založili známý Yacht Club Costa Smeralda. Tady můžete obdivovat nejluxusnější lodě a jachty celebrit z celého světa. Procházkou typickými uzučkými italskými uličkami, jež zdobí různobarevné balkony, se dosanete na náměstí Piazzetta delle Chiacchiere, které je vystavěno v chudém architektonickém stylu, pozdeji rozšíreném po celém pobřeží Costa Smeralda. přepychovými hotely a drahými obchody.
Pro milovníky nočního života nesmíme zapomenout na kluby na pobřeží Costa Smeralda; módní „Billionaire, Sopravento, Sottovento a Pepero“ v oblasti Porto Cervo a „Country a Sky/Heaven“ v Porto Rotondo.


Souostroví La Maddalena je rájem na zemi, který musíte navštívit. Tato chráněná oblast se skládá z několika ostrůvků (La Maddalena, Caprera, Spargi, Budello, Razzoli, Santa Maria a Santo Stefano). Panenské pláže s bílým pískem a průzračnou vodou, pohádkové zátoky vynikající na šnorchlováni, úžasné výhledy, ostrov Giuseppe Garibalidho (jeho dům a muzeum), borové lesy, divoká prasátka .. to vše a mnohem více, ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky . Ostrůvky je možné navštívit trajektem a výletními loděmi se zastávkami na koupání ( info u delegáta ).
Zároveň byste si neměli nechat ujít i možnost návštěvy francouzské Korsiky a přístavného historického městečka Bonifacio.

Nejkrásnější pláže smaragdového pobřeží s kombinaci jemného bílého písku a nádherné křišťálově průzračné vody, jsou Liscia Ruja, Spiaggia del Principe, Romazzino e Capriccioli, Spiaggia del Grande Pevero.

Pro nadšence historie a nuragské kultury doporučujeme navštívit Nekropoli Li Muri, komplex Nuragov Di Malchittu, nebo hrobku obrů “Tomba dei giganti di Codda Vecchia”.

Sport a animace

V Baja Sardinii se nachází oblíbený acquapark pro děti i dospělé, podrobnosti naleznete zde: http://www.aquadream.it/eng/

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle