Hotel Lucrezia ***

Popis hotelu

Charakteristika

Toužíte zažít atmosféru 18. století? Pak právě tento jedinečný panský dům je ideální volbou pro vaši nezapomenutelnou dovolenou. Dýchne zde na vás nejen historie v maximálním soukromí, ale také velice přátelská atmosféra, pohostinnost a pravá sardinská domácí kuchyně.

Poloha

Historický panský dům „hotel Lucrezia“ se nalézá ve středu západního pobřeží Sardinie ve městečku Riola Sardo. Náročným turistům nabízí maximální pohodlí, soukromí a velice přátelskou atmosféru.

Vybavení

Něco málo o historii tohoto jedinečného hotelu:
Lucrezia byla paní domu v letech 1895 - 1934 a ještě dnes je vzpomínána babičkami žijícími v této malé vesničce pro její krásu a velkorysost. Říká se, že nenechala odejít s prázdnou nikoho, kdo zaklepal na vrata, ať už byl chudý nebo bohatý. Dnešní hotel Lucrezia nese jako vzpomínku její jméno a majitelé se snaží každého hosta uvítat stejnou vřelostí jako tenkrát ona. Za doby Lucrezie bylo panství jiné. Objekt byl stejný, ale pokoje měly jiné využití. Propojené pokoje (dnes pokoje standard s prostornou koupelnou) byly pokoji rodičů s dcerami, které musely být neustále pod dohledem a to až do jejich svatby. Pokoje synů, kteří se mohli těšit větší volnosti byly v prvním patře bez dohledu.
Zahrada se nyní stala oázou zeleně. V minulosti byl ovšem každý její kousek k užitku. Především byly na zahradě vysázeny citroníky. Pomeranče a mandarinky byly pěstovány v sadech mimo vesnici. Nádvoří bylo využito pro pěstování zeleniny a byl zde také kurník.
V místech, kde se nachází SUITE byl brusný kotouč, mlýn a přístřešek pro osla a koně.
Život se řídil rytmy přírody, a proto veškeré aktivity a slavnosti byly vždy spojeny se sklizní na polích po celé zemi.

Hotel má recepci, malou restauraci s terasou, vinný sklípek a zahradu. V celém komplexu na hosty dýchá atmosféra strohé venkovské elegance, například pec na chléb či studna ve dvoře, společné prostory zdobí části zachovalého mlýna. Náročným turistům nabízí maximální pohodlí, soukromí a velice přátelskou atmosféru.

Ubytování

Hotel nabízí 7 prostorných, jednoduše zařízených dvoulůžkových pokojů a 1 suite, které jsou, tak jako celý hotel, vyzdobeny dobovými řemeslnými výrobky a jsou vybaveny individuální klimatizací, minibarem, trezorem, fénem, rádiem, televizí a wi-fi připojením ve všech pokojích a společných prostorách.

Stravování

V malé restauraci s příjemnou atmosférou jsou připravovány snídaně z typických domácích sardských produktů. Snídani si ovšem můžete vychutnat také v zahradě a nechát se unášet oázou klidu.

Za příplatek je možná polopenze - servírované menu o 4 chodech.

Při příjdezdu Vám bude na recepci předán seznam doporučených restaurací v blízkosti.
Jen několik km od hotelu máte široké možnosti výběru mezi restauracemi zaměřenými na mořské speciality či výbornou místní kuchyni a to od velice elegantních restaurací po zcela neformální. Přímo v městečku Riolo Sardo se nacházejí 2 pizzerie a několik agriturismů.

V hotelové zahradě se během dne servírují lehké saláty nebo talířek s místními uzenimani a sýry.

Vinný sklep: přímo v hotelu můžete ochutnat výborné místí víno vernaccia uchováváno v kaštanových sudech, které je výborné především jako aperitív. Vybrat si ovšem můžete také z široké nabídky láhvových vín z nejlepších místních vinných sklepů.

Pro děti

Postýlka pro děti do 2 let zdarma.

Sport a animace

Pronájem horských kol (s nebo bez průvodce), archeologické výpravy.
8 km od hotelu se nachází vyhlášené golfové hřiště Is Arenas 18- jamek.
Možnost vodních sportů na základě rezervace v hotelu - pronájem katamaránu, sportovní rybaření.
10 km od hotelu Is Benas surf school.

Možnost návštěv kurzů italského jazyka.

Wellness & beauty

Možnost relaxační nebo sportovní masáže v hotelové zahradě v ranních nebo večeních hodinách. Nutná rezervace den předem.
Přibližně 15 km od hotelu se nachází termální lázně Fordongianus s nabídkou různých procedůr.

Další služby

Hotel nabízí možnost nákupu domácích, originálních výrobků jako např. olivový olej - extra vergine, domácí likéry z citrónů, pomerančů nebo mandarinek.
Možnost výletů na plachetnici nebo lodi.
Kurzy vaření od 2-8 osob.
Pořádání svatebních obřadů a hostin pro max. 50 osob v hotelové zahradě.
Řízené degustace místních vín.
Rybaření s místními rybáři

Pláž

Pláže lokality Sinis patří k těm nejkrásnějším plážím na ostrově. Jmenujme alespoň ty nejznámější: Spiaggia della Caletta, Spiaggia di Maimoni, Spiaggia Mari Ermi nebo jedna z nejvyhlášenějších pláž Is Arutas - pláž s jemňounkými kamínky ve tvaru rýže. Další velice oblíbená pláž v blízkosti je pláž Putzu Idu - dloúhá, bílá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, což ocení především rodiny s dětmi. Pláž Putzu Idu je jednou z nejlépe vybavených pláží této lokality. Je zde možnost pronajmout si člun, windsurfing nebo vyrazit na výlet na ostrůvek Maldiventre nebo můžete navštívit místní butik di Momo, který nabízí módu inspirovanou místní kultůrou. Najdete zde také několik restaurací a stánků na pláži.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

KlimatizaceKlimatizace
InternetInternet
GolfGolf
PesPes
NovinkaNovinka

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku vč. všech tax, ubytování se snídaní, za příplatek s polopenzí, služby delegáta na telefonu

VLASTNÍ DOPRAVA: Ubytování se snídaní, za příplatek s polopenzí, služby delegáta na telefonu.

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění


Transfer z a na letiště, ceny na vyžádání v CK

Poplatky na místě

Psi a kočky malých ras jsou v hotelu akceptována za poplatek €15/noc/ závěrečný úklid. Cena zahrnuje pelíšek a misku pro zvíře.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.