Antica Dimora del Gruccione ***

od 1 250 Kč

/ snídaně

Zobrazit na mapě

Popis hotelu

Charakteristika

Tradiční hotel v centru typického sardského města, s důrazem na lokální gastronomii. ideální jako výchozí bod pro poznávání krás panenského západního pobřeží Sardinie.

Poloha

Antica Dimora del Gruccione nabízí ubytování na principu tzv. albergo difuso = rozšířeného hotelu, kdy k hlavní budově patří také několik depandancí s jednotlivými pokoji, umístěnými v různých budovách v rámci městečka Santu Lussurgiu, které leží na půl cesty mezi městy Oristano a Bosa (40 km do obou měst), zhruba 30 km od moře. Kamenné domky, křivolaké uličky a působivé výhledy do krajiny si získají každého. Ve městě najdete vše potřebné - bary, restaurace, obchody, ale i lékárnu či supermarket.
Vzdálenost od letiště v Cagliari: 128 km (cca 1,5 hod).
Vzdálenost od letiště v Olbii: 132 km (cca 2 hod).

Vybavení

Antica Dimora del Gruccione nabízí ubytování na principu tzv. albergo difuso = rozšířeného hotelu, kdy k hlavní hotelové budově patří také několik depandancí formou jednotlivých pokojů, umístěných v různých budovách v rámci městečka Santu Lussurgiu, kdy je zajištěna stejná úroveň ubytování, ovšem každý pokoj je jinak situovaný a zařízený. V hlavní budově je recepce, restaurace s venkovní terasou, knihovna. V ostatních budovách je k dispozici společná kuchyně a stravovací prostory. Všechny budovy jsou situovány ve u středověkém městě Santu Lussurgiu. Parkování na veřejných parkovištích (některá za poplatek).
Wi-Fi připojení ve společných prostorách (není v budově Depandance).

Ubytování

Konkrétní pokoj nelze garantovat, záleží na aktuální dostupnosti. Proto na našich stránkách nazýváme pokoje obecně pouze Standard, s možností obsazenosti 2 - 3 osoby.
Pokoje Suite mají možnost ubytovat až 7 osob (5.-7. lůžko výhradně na vyžádání, s příplatkem, cena a dostupnost v CK).

Hlavní ubytovací jednotka ANTICA DIMORA DEL GRUCCIONE, se nachází na ulici Via Michele Obinu 31.
SOS GELMINOS - budova se nachází za centrální budovou hotelu (Antica Dimora del Gruccione) na ulici Via G. Maria Angioy 66.
DEPANDANCE - budova se nachází před centrální budovou hotelu (Antica Dimora del Gruccione) na ulici Via Michele Obinu 42.
SA MURIGHESSA - budova se nachází za centrální budovou hotelu (Antica Dimora del Gruccione) na ulici Via G. Maria Angioy 125.

Jednotlivé pokoje jsou rozmístěny jak v hlavní budově hotelu, tak ve třech dalších domech v rámci města Santu Lussurgiu, čili se od sebe mohou lišit stylem zařízení, orientací pokojů ad. Všechny pokoje mají ovšem shodně klimatizaci, koupelnu s vanou nebo sprchou, varnou konvici s výběrem čajů a kávy (u Sa Murighessa ne na jednotlivých pokojích, ale v rámci společných prostor pro více pokojů), minibar (v každém domě jeden společný pro všechny pokoje, konzumace za poplatek).
Wi-Fi připojení ve společných prostorách (kromě Depandance).

Hlavní ubytovací jednotka ANTICA DIMORA DEL GRUCCIONE nabízí tyto pokoje:
V přízemí - Apartmán / Suite Limone: tvoří jej: 1 pokoj s manželským lůžkem a jedním samostatným lůžkem, 1 menší pokoj se dvěma samostatnými lůžky a jednou palandou (vhodný pouze pro děti nebo skupinu mladších, s ohledem na menší prostory), 2 koupelny, obývací pokoj a kuchyně.
V 1. patře - 1 dvoulůžkový pokoj "camera verde" s vlastní koupelnou, 1 třílůžkový pokoj "camera rossa" s manželským lůžkem a jedním samostatným lůžkem a vlastní koupelnou.
Ve 2. patře - 1 dvoulůžkový pokoj "camera antica" s manželským lůžkem a vlastní koupelnou.

SOS GELMINOS nabízí toto ubytování:
V přízemí - 1 pokoj "camera fuoco" s manželským lůžkem a vlastní koupelnou.
V mezipatře - 1 pokoj "camera aqua" s manželským lůžkem a vlastní koupelnou.
V 1. patře - 1 pokoj "camera aria" s manželským lůžkem a vlastní koupelnou, 1 jednolůžkový pokoj "camera terra" s vlastní koupelnou.

DEPANDANCE nabízí tyto pokoje:
V přízemí - 2 jednolůžkové pokoje (s 1 a 1,2 lůžkem). 1 společnou koupelnu (vhodnou i pro hendikepované osoby).
V 1. patře - Apartmán / Suite: tvoří jej: 2 dvoulůžkové pokoje (oba s manželským lůžkem), 1 koupelna, obývací pokoj s kuchyňským koutem.

SA MURIGHESSA nabízí toto ubytování:
V 1. patře - 1 dvoulůžkový pokoj s manželským lůžkem a vlastní koupelnou, 2 třílůžkové pokoje (každý s manželským lůžkem a samostatným lůžkem a vlastní koupelnou).
Ve 2. patře - 2 dvoulůžkové pokoje s manželským lůžkem a vlastní koupelnou, 1 dvoulůžkový pokoj se zvýšeným patrem v obývacím pokoji s manželským lůžkem a dvěma koupelnami, 1 čtyřlůžkový pokoj se dvěma manželskými lůžky (z toho jedno na zvýšeném patře) a dvěma koupelnami.

Hotel jako celek nabízí možnost jednolůžkových pokojů, nebo DUS (dvoulůžkový pokoj obsazený 1 osobou, s příplatkem za neobsazené lůžko) - na vyžádání, dle aktuální dostupnosti.
Manželská lůžka v pokojích jsou v některých pokojích pevná (1 velké lůžko), v některých případech se dají rozdělit na 2 postele. Dle aktuálně dostupného pokoje.
Dítě do 3 let platí poplatek na místě € 10/noc za ubytování, stravu hradí zvlášť.

Check-in: 14:00 - 20:00 h. Příjezd později je nutno hlásit předem a je vždy za příplatek. Check-out: 8:30 - 10:30 h.

Stravování

Snídaně formou bufetu - slané a sladké lokální produkty.
Snídaně je podávána v čase 8:30 - 10:30 h. v hlavní části hotelu (Antica Dimora del Gruccione, ul. Via M. Obinu 31) pro všechny hosty, i pro ty ubytované v jiných budovách.

Za příplatek polopenze - navíc večeře, podávána cca v čase od 20:00 h, zahrnuje degustační menu o 5 chodech (dva předkrmy, 1. chod, 2. chod, dezert). Nápoje nejsou v ceně.

Stravování zahrnuje bohaté menu založené na typické lokální kuchyni a vynikajících místních surovinách, od předkrmů až po dezert. Hotel si zakládá výhradně na využití kvalitních produktů z oblasti Montiferru a dodržování zásad hnutí "Slow Food" - vážit si kultury stolování, vychutnávat místní produkty a podpořit tím udržení lokálních výrobců v konkurenci nadnárodních společností, kteří se tlačí na trh na bázi fast-foodu.
Na vyžádání speciální strava pro osoby s potravinovou intolerancí (např. bezlepková strava), pro vegany, vegetariány apod. Vždy nutno konzultovat předem.

Další služby

Hotel díky svému zaměření na podporu lokální gastronomie a tradic nabízí účast na vzdělávacích kurzech zaměřených na tradiční kuchyni a degustace:
Le Forme dell Latte (Podoby mléka) - od tvarohu po sýr Casizolu, organizuje prezidium Slow Food. Cena 30-35 €.
Le Forme del Pane (Podoby chleba) - od mouky po chléb Pintau, sváteční chléb. Cena 30-35 €.
Le Paste della Tradizione (Tradiční těstoviny) - čerstvé i sušené těstoviny, plněné druhy těstovin. Cena 30-35 €.
La Terra e il Vino (Země a víno) - ze sklenice na vinici a naopak. Cena 35 €.
Degustace typických sardinských odrůd vín. Cena 30-45 €.
Prohlídky okolních zemědělských produkcí s průvodcem - cena a možnosti na vyžádání.
Ceny jsou za osobu, platba na místě dle aktuální nabídky.

Pláž

Nejbližší pláže západního pobřeží jsou vzdáleny cca 45 min jízdy od hotelu - např. divoké pláže Santa Caterina di Pittinuri, S´Archittu, nebo o pár minut vzdálenější Is Arenas, Is Benas, Su Pallosu, Sa Rocca Tunda či Crastu Biancu. Zdejší moře je vhodné pro vyznavače vodních sportů jako potápění, šnorchlování, windsurfing, kitesurfing.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Do centra pěškyDo centra pěšky
KlimatizaceKlimatizace
InternetInternet
PotápěníPotápění
NovinkaNovinka

Individuální termíny pobytu:

Vyberte termín pobytu od - do:

Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...


Důležité

Volbu konkrétního pokoje nelze garantovat, záleží na aktuální dostupnosti.

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku vč. tax, ubytování se snídaní nebo za příplatek s polopenzí, služby delegáta na telefonu (1. 6. - 1. 10. 2022)

VLASTNÍ DOPRAVA: ubytování se snídaní nebo za příplatek s polopenzí, služby delegáta na telefonu (1. 6. - 1. 10. 2022)

Cena nezahrnuje

Pojištění - doporučujeme sjednat.

Nabídka pojištění

Transfer z/na letiště - pro nabídku privátního transferu kontaktujte prodejce.

Poplatky na místě

POVINNÉ:
Dítě do 3 let € 10/noc.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.