Stintino

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

Perla Středomoří v severozápadním cípu Sardinie, 50 km od Sassari: La Pelosa, její symbolická pláž, je jednou z nejkrásnějších v Evropě.

Stintino, ležící na úplném severozápadním okraji Sardinie, se natahuje směrem k ostrovu Asinara a téměř se ho dotýká. Právě v místě setkání ukazuje své mistrovské dílo La Pelosa: čisté a desítky metrů nízké mořské dno, bílý a nehmatatelný písek, oslnivé a klidné moře se všemi odstíny modré. Vedle starší sestry stojí Pelosetta, obklopená ostrůvkem, kterému dominuje aragonská věž (z roku 1578), symbol Pelosy. Z terasy na tropické pláži, vysoké 200 metrů, si užijete jedinečný výhled na ostrov Piana a národní park Asinara, nedotčený a divoký: Stintino je nejbližším nástupním místem k jejich návštěvě.

Stintinské území je pás země mezi dvěma moři. Na západě evokující venkovní moře, s vysokým a rozeklaným pobřežím střídajícím se s písečnými a oblázkovými zátokami: z Capo Falcone, divokého místa, které je také střeženo španělskou věží (nejvyšší v oblasti Nurra) a nad níž shlíží sokol stěhovavý a královský, až do Cala del Vapore, přes Valle della Luna a Coscia di Donna.

Na východě vnitřní moře, uvnitř zálivu: nízké a chráněné pobřeží, které od Pelosy prochází přes L'Ancora a skály Punta Negra, dosahuje k bílým a kulatým oblázkům dlouhého pobřeží Le Saline a Ezzi Mannu. Uprostřed je přírodní oáza s jezírky (Cesaraccio a Pilo), kde žije volavka purpurová, volavka malá a ledňáček říční.

Na začátku bylo Stintino rybářská vesnice, velmi podobná osadě Cala d'Oliva na ostrově Asinara, kterou založilo 45 ligurských rodin v roce 1885, které za doby Italského království založily na ostrově lazaret a trestaneckou kolonii, což mělo za důsledek vystěhování původních obyvatel. Vesnice, jež je od roku 1988 obcí, se nachází na pásu pevniny mezi dvěma zátokami, Isthintìni znamená střeva. Ve starém a novém přístavu můžete pozorovat dřevěné plachetnice s latinskou plachtou, kterých je Stintino kapitálem. Od roku 1983 se zde koná slavná regata.

Historie města je neodmyslitelně spjata s rybolovem a zpracováním tuňáků: znovu ji můžete prožít v muzeu Tonnare, které se nachází ve frakci Saline a kde provoz skončil až v 70. letech 20. století. Kdysi hlavní ekonomický zdroj, od roku 2016 vypráví stintinské modus vivendi (způsob života): vydejte se po stezce skrz místnosti, doprovázené originálními nástroji a obrázky, stejně jako do těch, kde si můžete prohlédnout sítě na tuňáky. Po dlouhé rybářské historii zde přišel na řadu cestovní ruch.

Na začátku 20. století byla vesnice cílem slavných rodin ze Sassari, jako byli Berlinguer a Segni, v 60. letech 20. století nastal boom: na pobřeží vyrostlo nespočetné množství turistických rezidencí a hotelů. Město, které v zimě obývá 1 600 obyvatel, v létě obývají desítky tisíc turistů. Základem kulinářské tradice je rybaření: chobotnice na česneku a po stintinsku, humří polévka, bottarga z tuňáka, mořské plody a čerstvé ryby, které si můžete vychutnat v restauracích v ulicích vesnice a podél pobřeží.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Capo Falcone Charming Apartments

CAPO FALCONE CHARMING APARTMENTS - Stintino

Nový, moderní komplex apartmánů vystavený v roce 2020, nabízí jedinečnou dovolenou v blízkosti jedné z nejkrásnějších pláží na Sardinii.

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetPotápěníPesNovinka

Vlastní

Sleva LM pro pobyty od 13.10.2023

4 dní / Bez stravy,

1 248

Cena za jednotku od 1 248 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1