Putzu Idu

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI
Na úpatí rozlehlého útesu, který uzavírá Oristanský záliv a chráněnou oblast Sinis na středozápadním pobřeží Sardinie, mezi vápencovými útesy, nalezneme táhlý okouzlující pruh písku.

Úzký zakřivený pás s velmi jemnými zrnky křemene, dlouhý téměř dvěma kilometry, odděluje tyrkysové moře od laguny Sa Salina Manna.
Je to překrásná pláž Putzu Idu, zvaná také „Cala Saline“ chráněná před severozápadním větrem mistrál, která se táhne na sever od úchvatné S'Areny Scoada a sahá až na pláž Mandriola. Křemenný písek je měkký a bílý. Moře zde hraje všemi odstíny zelené a modré, které se mění podle denního světla. Mořské dno je zde písčité a vody jsou mělké i desítky metrů. Putzu Idu se nachází na nejsevernějším konci mořské oblasti poloostrova Sinis, těsně pod Capo Mannu, na území San Vero Milis, které je vzdálené asi dvacet kilometrů.
Na pláži jsou k dispozici místa pro stolování a občerstvení, půjčovna plážového vybavení a také možnost exkurze na ostrov Mal di Ventre, který se nachází v jihovýchodní části útesu. V turistickém centru za ním jsou k dispozici všechny potřebné služby.
Stejně jako v celé oblasti Sinis jsou i zde často vlny, které do oblasti lákají milovníky kitesurfingu a windsurfingu.
Za pláží a rezidenční oblastí se nachází Sa Salina Manna, laguna a útočiště chráněné flóry a fauny, včetně růžových plameňáků, které zde lze pozorovat především na jaře. Vracejíc se zpět přes mys, narazíme na pláž Mandriola, která uzavírá zakřivení vytvořené zátokou Putzu Idu. Je to malý písčitý pruh pobřeží s měkkým, světlým pískem a křišťálově čistou vodou.
Pokračováním směrem k věži Capo Mannu, známé jako Sa Mora (pochází z poloviny 17. století), potkáme další dvě nádherné zátoky - Sa Figu a Dei Tedeschi. První z nich je malý úsek jantarově zbarveného písku, zasazeného mezi skalami, který je oblíbenou destinací mnoha surfařů. Ten druhý je pojmenován po doku, který sloužil jako tankovací stanice pro německé ponorky během druhé světové války. Dnes je vyhlášený zejména pro potápění. Na druhé straně Capo Mannu si nenechejte ujít šanci vidět úchvatné pláže Sa Mesa Longa a Su Pallosu, další dva skvosty poloostrova Sinis.

Sport a animace

U vesnice Baradili se nachází oblíbený acquapark pro děti i dospělé, více informací naleznete zde: http://www.parcoacquaticosardegna.com/

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Západ - Kraj Oristano


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle