Porto Conte

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI
Porto Conte je oblast severozápadní části Sardinie, disponující ohromnou rozlohou nedotčené krajiny s úchvatnými výhledy na moře, unikátními druhy rostlin a živočichů, množstvím zajímavých a významných archeologických pozůstatků. Regionální park Porto Conte je jedinečné ekologické dědictví Sardinie. Chráněným parkem se stal v roce 1999, rozkládá se na více než pěti tisících hektarech pobřeží a vnitrozemí Alghera. Území je převážně rovinaté a zahrnuje 60 km pobřeží: písečné pláže se zde střídají se strmými útesy. Jeho jižní hranicí tvoří laguna Calich, domov různých živočišných druhů. Na severu je hora Monte Doglia a záliv Porto Conte. Území zahrnuje velkolepé mysy Punta Giglio a Punta Cristallo, Porticciolo a Cala Viola, jeskyně Capo Caccia a les Le Prigionette, kdysi nazývaný „Noemova archa“, kde byli vypuštěni daňci, koně z náhodní plošiny Giara di Gesturi a bílí endemičtí osli. Centrum environmentálního vzdělávání doporučuje různé trasy, jak se pěšky dostat na horu Monte Timidone a zátoku Cala della Barca. Můžete odtud obdivovat celý park, ponořený do zeleně středomoří. Od roku 2002 je mořská oblast Capo Caccia součástí parku, tato oblast je nezbytná pro zachování biologické rozmanitosti Středomoří. V parku je registrováno celkem 35 druhů savců a 150 druhů ptactva.
Můžete se potápět ve společnosti průvodce a objevovat majestátní tvary vápencových řas (až tří metrů dlouhých) a písčitého mořského dna s řasami posidonia, která vytváří ideální podmínky pro reprodukci měkkýšů a korýšů, včetně langust.
Grotta di Nettuno (Neptunova jeskyně) je nejznámější krápníkovou jeskyní s jezerem uvnitř. V 60. letech minulého století bylo do mysu Capo Caccia vytesáno 656 schodů, po kterých se dostanete až k samému ústí jeskyně, případně můžete exkurzi absolvovat vyhlídkovou lodí, které vyráží z Algherského přístavu. Ve společnosti odborného průvodce můžete navštívit největší podvodní jeskyni Grotta di Nereo. V těchto hlubinách uvidíte červené korály, symbol Algherské riviéry. Park se může pochlubit také velkým archeologickým dědictvím: Grotta Verde (6. tis. př. n. l.), s lidskými fosiliemi, keramikou a graffiti, Nuragskými komplexy Palmavera a Sant'Imbenia a římskými pozůstatky: Villa di Sant'Imbenia a románský most přes lagunu Calich.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Sever - Kraj Sassari


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle