Palau / Porto Rafael

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Palau je na poli mezinárodního cestovního ruchu renomované letovisko na severním pobřeží Sardinie, v oblasti Gallura, v blízkosti známého Smaragdového pobřeží/Costa Smeralda, naproti souostroví La Maddalena.
Azurově modré moře a dramaticky tvarované skalnaté výběžky dávají této oblasti jedinečný ráz.

Již antický matematik a geograf Ptolemaios znal Palau a ve svých mapách jej označoval jako důležitý orientační bod mořeplavců.

Život ve městečku Palau, založeném na konci 19. století, s asi 4000 obyvateli přes zimu a desítkami tisíc turistů v letní sezóně, se točí kolem cestovního ruchu a přístavu. Bary, restaurace, světla a zábava udávají tón nočnímu životu města. Hlavním svátkem jsou oslavy na počest sv. Marie delle Grazie, konané na počátku září. Za návštěvu určitě stojí únorové karnevalové oslavy, které jsou oblíbeným cílem turistů i v zimním období.

PORTO RAFAEL
Malé turistické osadě Porto Rafael, ležící naproti přírodnímu parku souostroví La Maddalena, dominují tyrkysové odlesky mořev kontrastu s bělostnými domky, nedaleko Palau a pár kilometrů od věhlasného Porto Cervo, srdce Smaragdového pobřeží (Costa Smeralda). Městečko bylo založeno v 60. letech španělským hrabětem Rafaelem Nevillou de Berlanga del Duero a nyní je turistickým centrem s náměstíčkem, s výhledem na záliv Cala Inglese, zvaný také ‘la piscina di Porto Rafael’ (bazén Porto Rafael), s bílými domky ponořenými do kvetoucích zahrad, oblíbeným turistickým letním cílem, navštěvovaným i světovou smetánkou, dějištěm světových sportovních událostí ale také si zde přijdou na své rodiny s dětmi, toužící po relaxační dovolené. V centru jsou dostupné veškeré turistické služby. 11. srpna se zde koná speciální oslava, kdy všichni oděni v bílých tunikách, tančí na počet knížete, zakladatele Porto Rafael.
Malý přístav Porto Rafael umožňuje kotvení lodí všech velikostí a je také místem, odkud se můžete vydat na výlety po okolních ostrovech. Podél pobřeží Palau najdete menší pláže s různě hrubým pískem, malé zátoky, místy až tvořící přírodní bazény.

PŘÍRODA

Z jednoho konce Palau na druhý se střídají úseky žulových skal s písečnými zátokami, jako již zmíněná pláž La Sciumara, a západním směrem pak Porto Rafael s exkluzivní atmosférou luxusních vil, ukrytého turistického přístavu obklopeného vůní myrty a levandule. Následuje neskutečná krása pláží Punta Sardegna a exotické Cala Trana, pláže chráněné dunami a masivními žulovými skalami, jejíž písek zde má načervenalý nádech.

Směrem na Santa Teresa Gallura se rozprostírá přírodní ráj Isuledda nebo ostrov Isola dei Gabbiani, který je ve skutečnosti poloostrovem, který je s pevninou propoje písečným náspem a obklopen tyrkysovým mořem. Zde vás uvítají dvě krásné pláže - na jedné straně l’Arenaria a na druhé Porto Pollo. Vystaveny větru poskytují příznivé podmínky pro vodní sporty jako windsurfing či kitsurfing. Každoročně se zde pořádají světové závody v různých vodních sportech. Isuledda je také velmi vhodnou lokalitou pro kempování. Nabízí se odsud nádherný výhled na ostrůvek Cavalli a vzdálenější ostrůvky Spargi a Budelli.

Z Palau můžete navštívit řadu nádherných míst na pobřeží - např. mys Capo d'Orso, jehož žulové skály vítr vyřezal do tvaru medvěda, leží ve vzdálenosti asi 3 km. Krajina v okolí Capo d’Orso je působivá díky svým reliéfům, krásné přírodě ale i hrobkám či neolitickým pozůstatkům. Na mořském dně dosud leží mnohé poklady z různých epoch. Z dalších lokalit stojí nezapomeňte navštívit nurág Luchìa nebo tzv. hrobky obrů (Tombe dei Giganti) Li Mizzani a di Sajacciu, nedaleko kostela sv. Jiřího.

Směrem na lokalitu Don Diego, lze navštívit vojenskou pevnost Talmone. Další pevnost vévodí panoramatu hory Altura, která je panoramatickým bodem celé přímořské oblasti.

Pro milovníky nočního života v okolí Palau nechybí množství nočních klubů.

Pláž

Po cestě spojující Palau s lokalitou Capo d´Orso se nachází pláž Cala Capra s výhledem na záliv Saline, jehož vody hrají odstíny od modré po zelenou, s nimiž neuvěřitelně kontrastuje jemňoučký bílý písek.
Pláž Porto Pollo ve vzdálenosti necelých 8 km je cílem surfařů a jachtařů pro nepolevující stálý vítr. Moře zde má tyrkysovou barvu a jemný písek září bělobou.

Veřejná pláž "Palau Vecchio" je od lokality Cala Capra vzdálena cca 5 km. Je ohraničena dlouhou promenádou a piniovým lesíkem, který nabízí na slunné pláží příjemný stín. Pláž je vhodná i pro malé děti. V blízkosti jsou bary, občerstvení a další služby. Je odsud možné vyrazit na výlet turistickým vláčkem Trenino Verde, který vás zaveze nádhernou krajinou vnitrozemí ostrova až do Nulvi nebo Tempio Pausania, mezi dubovými lesy, panoramaty s architektonickými i historickými památkami a nádhernými výhledy na pobřeží.

Cca 6 km je vzdálena pláž La Sciumara, s hrubším pískem krémové barvy a pozvolným vstupem, obklopená skalisky a středomořským porostem a výhledem na souostroví La Maddalena.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Sever - Kraj Olbia Tempio


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Club Esse Porto Rafael ****

CLUB ESSE PORTO RAFAEL - Palau / Porto Rafael

Hotel v typickém sardinském stylu přibližně 300 metrů od písečné pláže La Sciumara a v blízkosti historické pevnosti Monte Altura.

Blízko plážeDo centra pěškyBazénKlimatizaceInternetPes

Praha - Olbia

FM sleva do vyčerpání kapacity

8 dní / Polopenze s nápoji, Plná penze s nápoji,

19 490

Dospělí od 19 490 Kč

Děti od 15 390 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1