Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravu
Vymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování
Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci


Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport


Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

ostrov La Maddalena

Lokalita

Je to starší bratr asi 60 ostrovů a ostrůvků, které tvoří souostroví na severovýchodě Sardinie, s výhledem na pobřeží Gallury, jediný, který je v národním parku obydlený s historickým městem, bývalou italskou a americkou vojenskou základnou.

Po celém jeho obvodu vede silnice, 45 km úchvatných výhledů. Žuly a porfyry ohraničují rozeklané úseky, zátoky a pláže, zatímco vnitrozemí tvoří mírné kopce. La Maddalena dala jméno souostroví, jehož je největším ostrovem, a národnímu parku, jehož je správním centrem.

Po dlouhou dobu to byla základna námořnictva, čehož můžete být svědkem v námořním muzeu Nino Lamboglia. Strategická poloha ve Středozemním moři měla vliv na jeho historii: v roce 1793 se o invazi pokusila francouzská armáda vedená mladým korsickým důstojníkem Napoleonem Bonapartem, zastavena flotilou, které velel maddalenský Domenico Millelire. Ostrov také upoutal pozornost mimo jiné admirála Nelsona. Dnes zachycuje prázdninové touhy milovníků naturalistických scénářů neobyčejné krásy.

Jeho obydlené centrum je jediné na souostroví: La Maddalena, založená v roce 1770, shlíží na Palau, kam je to 20 minut trajektem. Paláce z 18. století mají výhled na dlážděné uličky centra, jako je radnice a farní kostel Santa Maria Maddalena. V malém přístavu Cala Gavetta stojí sloup s podobiznou Giuseppe Garibaldiho, který žil posledních 26 let na Capreře, spojené s Maddalenou průsmykem della Moneta a známé kompendiem Garibaldiho muzea.

Budete obdivovat impozantní krajinu podél cesty na nádherné zátoky Spalmatore. Tři kilometry od centra se nachází fjord Cala Francese: mezi středomořskými křovinami a žulovými lomy vedou stezky k objevování tichých zátok a vysněných pláží. V jižní části po nábřeží Padule dorazíte k Nido d'Aquilla - Orlímu hnízdu poblíž vojenské pevnosti. Nedaleko je další zázrak, Punta Tegge. Na severu, za šíjí Strangolato, jsou zátoky z bílých dun, obklopené skalami tvarovanými větrem a plážemi: ​​nepřehlédnutelná Bassa Trinita, Cala Lunga a Monti d’Arena.

Z Maddaleny se vydáte objevovat další ostrovy parku: Santo Stefano na jihu, Budelli se slavnou Růžovou pláží, Razzoli, Santa Maria a Spargi na severu.