Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování

Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci


Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Olbia

Lokalita

Olbia je vstupní branou do severovýchodní Sardinie - uchvátí vás starobylé a vzkvétající město, oblíbená prázdninová lokace, s výhledem do zálivu a mnoha atraktivitami.


Řekové nazývali toto místo "Olbía" - štastný. Dnes je vstupní branou ostrova a zároveň ekonomickým motorem regionu Gallura. Z mnoha koutů města na vás dýchne minulost, o které vyprávějí četné nálezy z různých období, jako např. vzácný nález téměř 900 ks zlatých mincí z ostrůvku Peddone, uložený v Archeologickém muzeu, nebo punsko-římská nekropole (následně křesťanská) s 450 hrobkami, nyní součást muzea, situovaného nedaleko oltáře baziliky San Simplicio, pocházející z konce 11 a počátku 12. století. Tato bazilika je nejvýznamnější náboženskou křesťanskou stavbou na Sardinii. Patron města je oslavován na konci května oslavou Festa di san Simplicio, s kostýmovaným procesím. Působivý je také barokní kostel San Paolo s duhovou kupolí.

První svědectví lidského osídlení se datují již do období 4000-3500 př. n l., ze kterého pocházejí zdejší dolmeny, menhiry a megalitické stavby. Z doby bronzové se datuje cca 50 nurágských osad, např. hrobka Tomba di Giganti v Monte de s’Aba, nurág riu Mulinu, vesnice Belveghile či svatyně Di sa Testa. Od VII secolo před n l. je oblast obývána Féničany a následně Řeky. První stabilní osada vznikla za doby Féničanů (V-IV stol. př. n l.). Kartáginci obehnali osadu zdmi a věžemi: jejich část je k viděni na ulici Via Torino. Pod římskou nadvládou se město stalo hlavním centrem východního pobřeží. Římská Olbia měla dlážděné ulice, lázně, fórum, z něhož část se zachovala v blízkosti radnice, a aquadukt, vedoucí v lokalitě Tilibbas (I-II stol. n. l.). Z tohoto období pocházejí také ruiny vily s’Imbalconadu (I stol. n. l.).
Roku 1999 byly ve starém přístavu objeveny vraky 24 lodí, pravděpodobně potopených při obléhání města Vandaly.

Olbia má krásný výhled na záliv, který chrání přírodní mořský park Tavolara a je vstupní branou do exkluzivního Smaragdového pobřeží (Costa Smeralda). Rozlehlé pobřeží nabízí nesčetné zátoky s tyrkysovým mořem, ze kterých si můžete vybírat: čtyři nádherné zátoky v Porto Istana, které vbíhají do chráněné přírodní zóny, lido di Pittulongu, zejména La Playa, pláž oblíbenou mezi místními. Na ni navazuje pláž Dello Squalo (žraločí), il Pellicano (pelikánů) a nejseverněji pak leží pláže Mare e Rocce a Bados (přiléhá ke Golfo Aranci).
Na severu se rozprostírá další dlouhý úsek pláží: jemný písek (místy menší oblázky) a průzračné moře v Porto Rotondo, Marina di Cugnana a Portisco, zejména nutno zmínit pláž Rena Bianca.
Na jihu, směrem na San Teodoro, leží žlutě okrové pláže Lido del Sole, Le Saline, Bunthe, Li Cuncheddi a Punta Corallina.

Moře se odráží také v místní gastronomii. Nezapomeňte ochutnat mořské plody, zejména mušle, doprovázené sklenkou vynikajícího vína Vermentino di Gallura.

02.10. - 05.10.2024

Moderní business hotel v hlavní vstupní bráně severovýchodu ostrova je ideální alternativou pro ty, kdo dávají přednost pobytu ve ...

3 noci
Snídaně, Polopenze
Do centra pěškyBazénRodinné pokojeKlimatizaceWellnessInternetVhodné pro hendikepovanéPesFitnessInteraktivní audioprůvodceNovinka Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

FM sleva do 31.7.2024 pro pobyty od 1.10.

 
dospělí od 17 390
30.05. - 02.06.2024

Očekávaná sportovní událost opět v jedinečné scenérii severní Sardinie.
Program 30. 05. - 02. 06. 2024
Letecký zájezd včetně ...

3 noci
Snídaně
Do centra pěškyBazénKlimatizaceInteraktivní audioprůvodceNovinkaPronájem vozu v ceně Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

S audioprůvodcem

 
dospělí od 16 490