Selvaggio Blu - Legendární stezka po východním pobřeží

Selvaggio Blu - Legendární stezka po východním pobřeží

Praha - Cagliari plná penze s nápoji od 45 990 Vyberte termín
FitnessFitness
NovinkaNovinka
Exkluzivně v SARDEGNA TRAVELExkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Charakteristika

Nejznámější sardinský několikadenní itinerář kombinuje trekking, ferraty i slaňování a je nezapomenutelnou zkušeností.

Poloha

Trasa se táhne po vrcholcích východního pobřeží ostrova od městečka Santa Maria Navarrese po pláž Cala Luna v blízkosti letoviska Cala Gonone

Vybavení

Trasou vás provede anglicky mluvící průvodce, v ceně jsou 3 noci v kempu ve stanech nebo v ubytování kategorie 3* (v závislosti na aktuální kapacitě), tři večeře a snídaně v restauraci, transfer do a z výchozího bodu, veškerá jídla během trekkingu (snídaně, obědy i večeře v dostatečných porcích), denní transfer větších zavazadel se stany a spacáky, sběr a úschova odpadků.

Ubytování

První a poslední noc trekkingu je zajištěno ubytování v hotelu kategorie 3*, 3. noc se spí v kempu, který se nachází při cestě, ostatní noci se spí v přírodě ve stanech. Program končí v sobotu, noc ze soboty na neděli je v ubytování kategorie 3* v Cagliari.

Program

 • 1. den - Odlet z Prahy přímým letem do Cagliari, transfer do setkávacího bodu, ubytování buď ve stanu nebo v ubytování kategorie 3* (v závislosti na aktuální kapacitě), seznámení s průvodcem a trasou, společná večeře.

 • 2. den - Po snídaní proběhne školení s průvodcem a přesun terénními vozy do výchozího bodu. Zahájíte itinerář poměrně snadnou cestou k Punta Giradili, v plánu je 13 km trasy s různých nadmořských výškách, tento úsek je nejlépe přístupný ze všech dní a nevyžaduje lezení ani slaňování. Kolem 17:00 je očekáváný příchod do kempu Ginnirco, kde se postaví stany, povečeří a přenocuje.

 • 3. den - Po snídaní složíte stany a vydáte se na sestup k Portu Pedrosu, kde se kolem oběda budete moci i vykoupat. Druhá polovina dne bude ve znamení stoupání k dalšímu místu přenocování s panoramatickým výhledem Genna e Mudrecu. Celkem se počítá s 11 km dlouhou cestou bez lezení a slaňování.

 • 4. den - Po snídani budete procházet kolem typických pastýřských obydlí až k překrásné zátoce Cala Goloritzé. Odpoledne zakusíte první ferratu a noc strávíte v kempu, kde bude k dispozici sprcha a večeře. Celkem urazíte 7 km, z toho 25 metrů přes ferratu.

 • 5. den - Zde začíná náročnější část trasy, cesta vás zavede na okraje útesů, které nabídnou dechberoucí výhledy. Během 10 kilometrového úseku absolvujete dvoje slaňování z výšky maximálně 20 metrů a noc strávíte pod přírodní střechou z cesmínových dubů.

 • 6. den - Poslední pochodový den je nejnáročnější. Během 8 kilometrové trasy budete procházet převážně pod dubovými stromy, které zajistí stín a čtyřikrát slaňovat z maximální výšky 45 metrů, součástí jsou i 2 ferraty. Odměnou vám bude sestup na nádhernou zátoku Cala Sisine, kde oslavíte pokoření stezky radostným potopením do krystalicky čistých vod. Z pláže budete pokračovat další 2 km k vozům, které vás dovezou zpět na začátek trasy. Následovat bude bohatá večeře a přespání buď ve stanu nebo v ubytování kategorie 3* (v závislosti na aktuální kapacitě).

 • 7. den - Po snídani přesun do hlavního města Cagliari. Ubytování v hotelu kategorie 3* a volný program. Můžete navštívit místní muzea, galerie, botanickou zahradu, trhy či se jen proplétat úzkými uličkami historického centra.

 • 8. den - Snídaně na ubytování, volný program, ve 13:00 odjezd na letiště a návrat zpět přímým letem do Prahy.                                         
 • Stravování

  První a poslední den trekkingu je zajištěna bohatá večeře v restauraci, ostatní dny jsou zajištěny snídaně, obědy i večeře formou balíčku, pro všechny jsou připravené dostatečné porce. Poslední noc strávíte v hlavním městě, kde si můžete vybrat z různých druhů restaurací, mezinárodních kuchyní i tradičních sardinských pokrmů.

  Udržitelnost a ekologie

  Trasa je naplánovaná s maximálním respektem k přírodě a koncipována tak, aby za sebou skupina nezanechala žádné stopy.

  Pláž

  Během pochodu budete mít několik příležitostí vykoupat se na ikonických zátokách zálivu Orosei, které jsou přístupné pouze pěší túrou nebo lodí.
  Probíhá načítání...

  Důležité

  Minimální počet účastníků je 6, maximální počet je 12.

  Cena zahrnuje

  LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, transfer z a na letiště, profesionálního anglicky mluvícího průvodce, snídaně, obědy a večeře 1.-6. den tak, jak je uvedeno v programu, transport zavazadel během programu.

  Cena nezahrnuje

  Pojištění - nabídka pojištění
  Pro tento zájezd doporučujeme uzavřít připojištění na rizikové sporty, pro vhodnou variantu pojištění se poraďte s naším prodejcem.

  Poplatky na místě

  POVINNÉ:
  €30 Selvaggio Blu vstupenka
  NEPOVINNÉ:
  €60/stan + 2 nafukovací matrace
  €15/helma
  €15/postroj
  €15/kit na ferraty

  Pobytová taxa

  Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

  Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.