Chia Laguna Resort - Hotel Baia ****

od 21 990 Kč

4 dní / polopenze

Praha - Cagliari

Zobrazit na mapě

Popis hotelu

Charakteristika

Hotel nabízející klidnou a komfortní dovolenou v přímém kontaktu s přírodou jak pro páry tak pro rodiny.

Poloha

Hotel Baia je součástí luxusního komplexu hotelů Chia Laguna Resort, který je tvořen ze 4 částí (Laguna 5*, Village 4*, Spazio Oasi 4*, Baia 4*). Hotel Baia je situovaný stranou, přes místní komunikaci, od ostatních tří částí resortu - od hotelu Village, Laguna a Prestige Oasi, u kterých jsou soustředěny některé společné služby. Resort se nachází v jednom z nejkouzelnějších míst jižní Sardinie, je ponořen do rozlehlé zahrady plné středomořské vegetace, ideální pro romantické procházky květy lemovanými uličkami, poblíž laguny, kde hnízdí růžoví plameňáci a podle které je pojmenován celý resort.
Hotel Baia je přizpůsoben i pro rodiny s dětmi, pobyt s nejmenšími dětmi nicméně nedoporučujeme (schody na pláž).
Celý komplex je situován v klidnější oblasti Chia, jež dostala v letech 2014, 2016 a 2017 nejvyšší ocenění za kvalitu životního prostředí a ochranu přírody od společnosti Legambiente, nejrozšířenější ekologické organizace v Itálii, a samotný Resort byl pro komplexnost a kvalitu nabízených služeb oceněn nejlepším rodinným resortem ve Středomoří na World Travel Awards 2018.
Resort se nachází 6 km od Domus de Maria a 18 km od městečka Pula.
Vzdálenost od letiště v Cagliari 55 km (cca 60 min).

Vybavení

Hotel Baia nabízí služby recepce, v celém resortu je 7 barů, 9 restaurací (včetně jedné dětské a restaurace a kiosku u pláže Dune di Campana), kongresové centrum, fitness centrum (v hotelu Village, vstup zdarma) a wellness centrum, bazény s lehátky a slunečníky - poloolympijský bazén s částí pro děti, dětský bazén s asistencí, 2 tenisové kurty u hotelu Baia a 2 u hotelu Laguna, parkoviště. Noční život se odehrává v části „Piazza degli Ulivi“, kde najdete letní scénu, restauraci, butiky s oblečením, šperky a upomínkovými předměty, lékárnu, ale také si zde můžete dát výbornou zmrzlinu nebo si zatančit. Resort nabízí množství animačních programů pro děti i pro dospělé, večerní představení (animace v italštině). V exkluzivním Luna klubu je tržiště Luna Market se sardinskými specialitami (v části Baia), večer mj. gourmet restaurace a pizzerie, živá hudba. Dopravu z resortu na nedalekou pláž Dune di Campagna zajišťuje pravidelná kyvadlová doprava od hotelu Village, bohaté možnosti sportovního vyžití, půjčovny, venkovní parkoviště.
Společné služby resortu, které mohou využívat také klienti hotelu Baia (některé za poplatek), se nacházejí přes místní komunikaci oddělující hotel Baia od ostatních částí resortu a je za nimi nutné docházet, tj. nenacházejí se v bezprostřední blízkosti hotelu. V části resortu blízko hotelu Baia je: recepce, bar, restaurace a lounge bar White Luna, restaurace La Pergola, Luna Market, poloolympijský bazén, miniklub, potápěčské centrum, nehlídané parkoviště, na pláži restaurace a bar Le Dune.
Wi-Fi zdarma na pokojích, ve společných prostorách hotelu Baia i celého resortu.
Zvířata nejsou akceptována.

Ubytování

77 pokojů (z toho 2 typu Suite) hotelu Baia je umístěno stranou Chia Laguna Resortu, rozprostřeny na středomořskou vegetací porostlém strmějším kopci blíže k moři. Jedná se o rozlehlou vesničku samostatných rustikálních bungalovů v blízkosti nádherné pláže, dostupné po cca 60 schodech. Kyvadlová doprava zajišťuje pohodlný přesun mezi recepcí a pokoji hotelu Baia. Veškeré služby resortu se nacházejí přes silnici, oddělující hotel Baia od ostatních částí resortu.
Všechny čtyřlůžkové pokoje mají 3. a 4. lůžko řešeno palandou. Základní dvě lůžka mohou být formou manželské postele nebo 2 oddělených lůžek. Všechny pokoje mají individuální klimatizaci, TV/Sat, trezor, telefon, koupelnu s vanou či sprchou.
Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání - dle aktuální kapacity hotelu.

Hotel nabízí nové designové pokoje (rekonstruované v r. 2016) - prostorné, elegantní a světlé, dekorované ve středomořském stylu a světlých barvách.

PRESTIGE PARCO: (26 m²) dvoulůžkové pokoje mají výhled do okolní středomořské vegetace, kterou jsou obklopeny. Max. obsazenost 2 dospělí + INF.
PRESTIGE LAGUNA: (26 m²) dvoulůžkové pokoje mají široký výhled na lagunu s divokými růžovými plameňáky. Interiér je vkusným mixem tradičního a moderního stylu. Max. obsazenost 2 dospělí + INF.
PRESTIGE MARE: (26 m²) dvoulůžkové pokoje se pyšní krásným výhledem na moře a jsou obklopené středomořskou přírodou. Max. obsazenost 2 dospělí + INF.
SUITE: (44 - 54 m²): dvoulůžkové pokoje s rozkládací pohovkou v obývací části (denní zóně) s úžasným výhledem na moře, uprostřed přírody, nedaleko od moře a laguny s plameňáky. Max. obsazenost 3 dospělí + INF (na vyžádání).
SUITE INCANTO: (140 m²) pokoje s úžasnou pozicí na výběžku uprostřed přírody s kouzelným výhledem na lagunu či na moře. Tvoří jej 2 oddělené části, každá tvořena dvoulůžkovou ložnicí (41 a 53 m²) a obývací částí (44 m²) s pohovkami a koupelnou. Venkovní prostor zahrnuje relaxační zónu s posezením a krytou terasu. Pokoj má 3 koupelny. Max. obsazenost 5 dospělých.
PROPOJENÉ POKOJE - PRESTIGE PARCO / MARE / LAGUNA - max. pro 3 dospělé + 1 dítě. Na vyžádání možnost 4 dospělých (vždy na zpětné potvrzení dostupnosti v CK).
Infant (INF) je na pokojích vždy na vyžádání. Stejně tak dětská postýlka.

Manželské postele jsou v celku, varianta oddělených lůžek nelze provést.

Check-in 14:00; check-out 11:00.
Min. délka pobytu 7 nocí v období 7. 8. - 3. 9. 2021

Stravování

Polopenze:
Snídaně a večeře formou bufetu.
"Domovskou" restaurací pro hosty hotelu Baia je restaurace LA PERGOLA (rekonstruovaná v r. 2016) v níž je podávána snídaně a večeře hostům zde ubytovaným bez objednávky a bez příplatku, na bázi tradičních středomořských pokrmů, podávaných v neformální atmosféře.

Večeře:
Chia Laguna Resort nabízí možnosti stravování, které uspokojí všechny hosty. Na výběr je z 8 restaurací (+ 1 speciální restaurace pro děti), což nabízí možnost večeřet každý večer jinde. Kromě "domovské" restaurace je v restauracích zahrnutých do programu "DINE AROUND", kde hosté nemají pobyt, nutná rezervace a platí se různě vysoké příplatky. Jsou to tyto restaurace:
LA PERGOLA: rekonstruovaná v. r. 2016, ve světlých barvách a moderním stylu, nabízí středomořskou kuchyni a tradiční sardinské grilované speciality. V této restauraci jsou podávány snídaně a večeře formou bufetu. Pro hosty hotelu Baia bez příplatku (nachází se v části Baia). Součástí nabídky jsou tematické bufety a cooking-show.
LE BOUGANVILLE: nabízí výborné tematické večere formou bufetu a klienti se mohou kochat zábavnou cooking show - těstoviny a hlavní chody jsou zde připravovány před jejich zraky. Restaurace je zaměřena na italskou a středomořskou kuchyni a nabízí vytříbený vinný lístek. Tato restaurace je v hotelu Village a hned vedle se nachází dětská restaurace "Bimbi Restaurant".
LA TERRAZZA: restaurace s krásným výhledem na moře a lagunu se nachází v 5* části Laguna a nabízí menu à la carte orientované na italskou kuchyni. V této restauraci jsou podávány snídaně a večeře pro klienty hotelu Laguna.
WHITE LUNA: jedná se o gourmet restauraci zaměřenou na moderní středomořskou kuchyni. Dříve pojmenovaná Luna, rekonstruovaná v r. 2017. Nabízí večerní speciální menu à la carte doplněná o široký výběr vín a destilátů. Součástí je i Sushi koutek s tradiční japonskou kuchyní. Otevřena duben-září. Je situovaná v části Baia.

Restaurace nezahrnuté do programu "Dine Around" (na objednání, za plnou platbu):
PA∙NI∙NO: zde můžete ochutnat nejslavnější italské panini a čerstvé saláty - gourmet obědy a večeře à la carte. Donášková služba nabízí také možnost objednávky z pláže. Restaurace se nachází v blízkosti restaurace WHITE LUNA (v části Baia) a má otevřeno od časného rána do noci.
PIZZERIE PIAZZA na centrálním náměstí Piazza degli Ulivi - večeře á la carte - nabídka tradiční italské pizzy (květen - srpen). V baru PIAZZA nabídka koktejlů, káv, domácí zmrzliny a aperitivů.

BIMBI: veselá dětská restaurace v části Village, je určena hlavně pro menší děti ubytované v resortu. Nabízí možnost obědů i večeří (obědy od 3 let za poplatek). Vyvážené menu je připravováno přímo pro děti z bio produktů a je podáváno formou bufetu, výškově uzpůsobeného malým strávníkům.
Hlavní restaurace každé části resortu mají dětský koutek, jsou vybavené dětskými židličkami/podsedáky a nabízejí dětská menu.

V resortu není k dispozici dětské mléko.

Oběd à la carte:
LE DUNE: tuto restauraci najdete u pláže Campana (blízko části Baia). Nabízí pouze obědy - výborné grilované ryby, pizzy, saláty i těstoviny ad. Otevřena červen - září.
Kromě této čistě polední restaurace je možné v resortu obědvat i v restauraci CLUB HOUSE POOL nebo PANINO GIUSTO.

Nejbližší bar pro hosty hotelu Baia je IL CANNETTO u bazénu hotelu Baia, otevřen denně (konzumace za poplatek).

Možnost bezlepkové diety (na vyžádání).
Otevření jednotlivých barů a restaurací závisí na obsazenosti a počasí, dle uvážení vedení resortu.
V sezoně jezdí pro pohodlí hostů mezi hotelem Baia a hlavní recepcí resortu pravidelná kyvadlová doprava. Jinak je nutné za službami resortu docházet z hotelu Baia přes místní komunikaci do hlavní části resortu - k hotelům Village, Laguna a Oasi.

Pro děti

Chia Laguna resort byl již podruhé oceněn v soutěži Seven Stars Luxury Hospitality jako špičkový "family friendly" resort, díky výjimečně vstřícnému přístupu k dětem, širokému spektru služeb a aktivit pro děti všech věkových kategorií a dovolené u "Nejkrásnější pláže Itálie".

Dětský bazén při mini klubu s dozorem plavčíků je otevřen (podle počasí a obsazenosti resortu) každý den 10-12 h a 15-17:30 h. Zdarma skupinové lekce plavání pro děti 7-13 let v bazénu hotelu Baia.

Restaurace BIMBI je určena hlavně pro menší děti a nabízí možnost obědů i večeří (obědy od 3 let za poplatek). Menu je připravováno přímo pro děti z bio produktů, formou bufetu. Hlavní restaurace každé části resortu mají dětský koutek, jsou vybavené dětskými židličkami / podsedáky a nabízejí dětská menu.

Dětské kluby jsou v provozu každý den od dubna do října v době 9-12:30 a 15-17:30 h - rodiče odpočívají, zatímco děti se baví pod dozorem vysoce kvalifikovaného personálu. V závislosti na počasí může být především v okrajové části sezóny miniklub přesunut do vnitřních prostor resortu. Animace probíhají převážně v italském jazyce.
MINI KLUB pro děti (3-7 let), KADET KLUB (7-11 let), JUNIOR KLUB (11-14 let), ADVENTURE KLUB (14-18 let).

Chia Sport Week - v dubnu se v resortu koná oblíbená sportovní událost (od 22. 4. do 28. 4. 2020) - tréninky a závody s oblíbenými sportovními hvězdami, půlmaraton, triatlon, plavání v tyrkysovém moři, jízda na kolech podél pobřeží a do vnitrozemí, běh podmanivou přírodou s úchvatnými výhledy na moře. Klání se konají v různých úrovních a jsou tak vhodná pro celou rodinu.

Pro nejmenší děti :
"Nursery": V areálu je k dispozici plně vybavený dětský pokoj, kde je o děti do 3 let postaráno odbornými asistenty za poplatek € 20/ h/dítě (každý den, 9-12:30 a 15-17:30 h).

Baby-sitting: pro všechny věkové kategorie, na vyžádání, možný 7 dní v týdnu, individuální hlídání dětí na pokoji za poplatek € 20/ h/dítě (€ 30/ h/ 2 děti), příplatek za noční hlídání; baby-sitters hotelu jsou důvěryhodné, milující, kreativní a znají cizí jazyky.

"Chia baby welcome": program, který je věnován rodičům s malými dětmi od 4 měsíců do 3 let. Registrace do programu při rezervaci pobytu je zdarma a zahrnuje: vyzvednutí kočárku při příjezdu na recepci (k dispozici jen vám po celý pobyt), postýlku, přebalovací pult a ohřívač lahví na pokoji. Kapacita tohoto programu je omezená - rezervujte včas!

V případě nutnosti má resort k dispozici pediatra (služba za poplatek),
V lékárně na Piazza degli Ulivi jsou k zakoupení pleny, hygienické potřeby, kojenecké mléko atp.

Sport a animace

Hosté hotelu Baia mohou samozřejmě využívat i ostatních služeb Chia Laguna resortu, upozorňujeme jen, že svojí polohou je hotel Baia od centra resortu nejvzdálenější a je nutné za některými službami docházet přes místní komunikaci.

Sportovní aktivity zdarma: skupinové lekce tenisu, minifotbal, vstup do nového fitness (v části hotelu Village), skupinový běh a další aktivity gymklubu, animační programy - sportovní turnaje, aerobic, večerní show, skupinové lekce plavání pro děti 7-13 let v bazénu hotelu Baia. Animace probíhá převážně v italském jazyce.
Bazén (25x16m) s mělkou částí pro děti, v části Baia (otevřen dle počasí duben-říjen).
Za poplatek: 2 antukové tenisové kurty u hotelu Baia a 2 syntetické kurty u hotelu Laguna, vodní sporty - windsurfing, jet-ski, kanoe, katamarány, kurzy a individuální výuka různých sportů, lodní výlety nafukovacími čluny a škunery, výlety džípy a na čtyřkolkách, vycházky s průvodcem, pronájem horských kol, skútrů a aut, půjčování lodí a vybavení pro vodní sporty. Většina vodních sportů je dostupná v období červen-říjen (dle počasí, změna vyhrazena).
Projížďky na koních.
Cca 15 km od hotelu se nachází nejznámější golfové hřiště na ostrově s 27 jamkami - Is Molas Golf Club.

Wellness & beauty

Hosté hotelu Baia mají v ceně pobytu 1x Bioaquam Circuit / den / dospělá platící osoba.

Od r. 2015 je otevřeno centrálně umístěné lázeňské centrum Chia Natural Spa jako chrám wellness - víceúrovňová budova, v níž se v 1.p. nachází recepce s barem a zónou se službami, v přízemí turecké lázně, sauna, tematické sprchy (mění barvy, teplotu, vůně), masážními salonky a relaxační zónou, 1 vnitřní vyhřívaný a 3 venkovní bazénky s masážními tryskami. Střešní terasa s venkovním whirlpool bazénem má panoramatický výhled na záliv Chia. Ve všech vnitřních prostorách jsou volně k dispozici čaje, voda a jablka.
Pro estetické procedury je využívána produktová řada Eteria by Fonteverde a Comfort Zone. Čistá harmonie, již si lze užít v tomto novém wellness, kde se prolíná přirozenost s vědou, manuálním přístupem a disciplínou, působí jako balzám pro duši i tělo. Vstup i procedury za poplatek (orientační cena - vstup 35€/2h/os., župan, osuška a pantofle v ceně, cena informativní, platná v r. 2016).

Další služby

V Resortu se neplatí za služby v hotovosti, ale kartou resortu, jejímž prostřednictvím jsou částky připisovány na pokojový účet (vydávána na recepci). Touto kartou se nedá platit v buticích na piazza degli Ulivi (zde je i bankomat).
Adaptéry do elektrických zásuvek k dispozici na recepci. Hotel akceptuje nejrozšířenější platební karty.
Pohodlné spojení pokojů s recepcí hotelu zajišťuje kyvadlová doprava (cca do půlnoci, polední přestávka).
V případě potřeby je možná konzultace lékaře.

Pláž

Pláže, které obklopují Chia Laguna Resort jsou jedny z nejkrásnějších ve Středozemním moři a nabízí podobné scenérie jako pláže na exotické dovolené: bílé duny, průzračnou mořskou vodu, stoleté jalovce a laguny hrající až tyrkysovými barvami. Plážové osušky v ceně ubytování jsou k dispozici u bazénu (každodenní výměna zdarma).
V blízkosti hotelu Baia je pláž Monte Cogoni - jedná se o širokou pláž s jemným bílým pískem přístupnou po 60 schodech a která celému hotelu Baia při pohledu shora prakticky dominuje. K přístupové cestě k pláži Monte Cogoni hosty hotelu Baia vozí hotelový vláček v pravidelných intervalech. Plážový servis (slunečník a lehátka) od 3. řady zdarma (1.-2. ř. na vyžádání, za poplatek). Pokoje Suite Incanto a Suite mají rezervovaná místa v 1. řadě v ceně, pokoje Baia Prestige Mare mají v ceně pobytu lehátka ve 2. řadě.
Hosté mohou využívat i druhou pláž "Dune di Campana", kde je plážový servis rezervovaný pro hosty hotelů Laguna a Village. Má velmi jemný bílý písek, který na krajích tvoří romantické písečné duny. Pláž je vzdálena 700 metrů od těchto hotelů a hosté mohou využívat pohodlný elektrický vláček, který jezdí každých 15 min (mimo hl. sezónu je interval 30 min) od hotelu Village na pláž po celý den.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Blízko plážeBlízko pláže
BazénBazén
KlimatizaceKlimatizace
WellnessWellness
InternetInternet
Dětský klubDětský klub
AnimaceAnimace
GolfGolf
TenisTenis
FitnessFitness
Plážový servis v ceněPlážový servis v ceně
Vzdálenost od letiště: 55 km 55 km

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

U tohoto hotelu platí jiné storno podmínky než jsou uvedeny ve VSP CK:
Při stornování v období 7 až 0 dnů před odjezdem, je výše storna 100 % ceny (ostatní období dle VSP) v období 29. 5.- 9. 7. a 4. 9. - 16. 10. 2021.
Při stornování v období od 14 až 0 dnů před odjezdem, je výše storna 100 % ceny (ostatní období dle VSP) v období 10. 7. - 6. 8. a 21. 8. - 3. 9. 2021
Při stornování v období od 21 až 0 dnů před odjezdem, je výše storna 100 % ceny (ostatní období dle VSP) v období 7. 8. - 20. 8. 2021

Hotelový management si vyhrazuje právo na změnu otevírací doby barů, restaurací a programu hotelových služeb v závislosti na obsazenosti resortu a počasí.

Upozorňujeme klienty, že hotel Baia je situovaný stranou od centrální částí resortu a za využitím některých služeb je nutno docházet přes místní komunikaci (viz. Vybavení).

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování s polopenzí, kolektivní lekce (tenisu, běhu, fitness a 5-a-side fotbalu), služby delegáta (od 2. 6. do 3. 10. 2021).

VLASTNÍ DOPRAVA: ubytování s polopenzí, kolektivní lekce (tenisu, běhu, fitness a 5-a-side fotbalu), služby delegáta (od 2. 6. do 3. 10. 2021).

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Poplatky na místě

FAKULTATIVNÍ (na vyžádání):
Hlídání dětí € 20/hod/dítě, € 30/hod/2 děti, noční hlídání + příplatek €15. Změna vyhrazena.

Speciální nabídky

SLEVY FIRST MINUTE JSOU JIŽ APLIKOVÁNY V CENÁCH ZÁJEZDU:

15 % z ceny ubytování do 30. 4. 2021

DLOUHÁ DOVOLENÁ (již aplikováno v cenách zájezdu, lze sčítat se slevou FM):

Sleva 7=6 (7 nocí za 6) na pobyty v termínu od 14.5. do 9.7. a od 4. 9. do 16. 10.2021

Sleva 10=9 (10 nocí za 9) na pobyty v termínu od 10. 7. do 6. 8. a od 21. 8. do 3. 9.2021

NA VYŽÁDÁNÍ:
Stálý klient sleva 5 % z ceny ubytování při opakovaném pobytu v Chia Laguna Resort. Lze kombinovat s First Minute a dalšími slevami.

Chia Baby Welcome - nutno vyžádat předem: děti 4-35 měsíců (do 3 let): kočárek (omezená kapacita), postýlka, přebalovací pult a ohřívač lahviček, pro nejmenší i vanička k zapůjčení (na vyžádání a dle dostupnosti) zdarma.

Svatební cesta: květiny, ovoce a šumivé víno na pokoj při příjezdu, dřívější check-in a pozdní check-out bez příplatku (dle dostupnosti pokoje), bezplatný upgrade do vyšší kategorie pokoje (dle aktuální dostupnosti). Platí pro pobyt max. do 1 roku od uskutečněné svatby.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.