Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování
Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

COSTA SMERALDA - Golfo di Cugnana

Lokalita

Golfo di Cugnana se nachází uvnitř klidného zálivu, v těsné blízkosti Porto Rotondo a Marina di Portisco, na úpatí stejnojmenného žulového masivu, který dosahuje výšky 650 m. Jedná se o skutečný přirozený přístav chráněný před silnými větry, které charakterizují tuto oblast.

Severně se nachází Porto Cervo vzdálené 15 km, Porto Rotondo je vzdálené 4 km, Marinella 3 km, Golfo Aranci 8 km a na letiště v Olbii je to pouhých 14 km. V okolí se nacházejí vyhlášené pláže s jemným bílým pískem a smaragdovým mořem - Portisco, Rena Bianca, Marineleda, Spiaggia Bianca, Cala Sabina a Capriccioli.

Záliv Cugnana má nedotčený přírodní charakter. Ve středisku Cugnana Verde najdete malou, převážně kamínkovou pláž. Rozmanitou flóru tvoří křovinaté porosty, zejména macchia mediterranea a volně rostoucí aromatické bylinky. V místních vodách se dobře daří škeblím a drobným živočichům. Strany zálivu jsou propojeny dřevěným mostem plovoucím na hladině.

Porto Rotondo se nachází na špičce jižního výběžku zálivu Cugnana a je VIP městečkem Smaragdového pobřeží. Bylo založené v roce 1964 benátskými obchodníky. Najdete zde množství top restaurací, luxusních hotelů, obchodů světových značek a luxusních diskoték. Procházkou z hlavního náměstí Piazzetta San Marco se dostanete do přístavu, kde kotví soukromé jachty Yacht Clubu Porto Rotondo.

Během sezóny je zde běžně kolem 30000 turistů a potkáte tady známé osobnosti z celého světa, které zde vlastní honosná letní sídla. Nejznámější pláže jsou Spiaggia Ira, Spiaggia Sassi a Punta Volpe. Na opačné straně výběžku najdete dlouhou písčitou pláž Marinella.

Poblíž Marinelly najdete i dva malebné kostelíky; bílý jednoduchý kostel Punta Marana se nachází na vrcholku výběžku Punta Marana a nabízí nádherný výhled na moře a starší kostelík Madonna del Monte na kopci u zálivu je velmi oblíbeným místem pro svatby. Porto Cervo je další VIP středisko, obklopeno zelení, postaveno kolem hlubokého přírodního přístavu, jehož tvar připomíná jelena.

Centrum tvoří několik pater nad přístavem. Kořeny tohoto nádherného města sahají do 60. let 20. století, kdy se princ Karim Aga Khan IV., fascinován krásou této části pobřeží, rozhodl koupit od chudých pastýřů Gallury jejich pozemky a spolu s nejvýznamnějšími architekty té doby vytvořil elitní destinaci mezinárodního cestovního ruchu. V 80. letech 20. století začaly práce na výstavbě nového přístavu a luxusních soukromých vil prominentů, s důrazem na ponechání co nejvíc zeleně a původních prvků.

Nový přístav Porto Cervo je jedním z nejlépe vybavených v oblasti Středozemního moře a má kapacitu 700 míst na kotvení. Tady můžete obdivovat nejluxusnější lodě a jachty celebrit z celého světa. Procházkou typickými uzoučkými italskými uličkami, jež zdobí různobarevné balkony, se dostanete na náměstí Piazzetta delle Chiacchiere, které je vystavěno v prostém architektonickém stylu pobřeží Costa Smeralda, protkané přepychovými hotely a luxusními obchody.

Pro milovníky nočního života nesmíme zapomenout na kluby na pobřeží Costa Smeralda; Country a Sky Heaven v Porto Rotondo, dále módní Billionaire, Sopravento, Sottovento a Pepero v oblasti Porto Cervo.

Souostroví La Maddalena je rájem na zemi, který musíte navštívit. Tato chráněná oblast se skládá z několika ostrůvků (La Maddalena, Caprera, Spargi, Budello, Razzoli, Santa Maria a Santo Stefano). Panenské pláže s bílým pískem a průzračnou vodou, pohádkové zátoky vynikající na šnorchlování, úžasné výhledy, ostrov Giuseppe Garibalidho (jeho dům a muzeum), borové lesy, divoká prasátka .. to vše a mnohem více ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky.

Na tyto ostrovy se dostanete výletními loděmi, které nabízejí různé programy. Návštěva francouzské Korsiky a přístavního historického městečka Bonifacio Vám umožní vidět 2 země v průběhu jedné dovolené.

Směrem do vnitrozemí narazíte na agroturisma, které jsou vyhledávanými tradičními restauracemi s původní architekturou, vsazené do nedotčené přírody. Servírují většinou fixní menu složené výhradně z vlastních bioproduktů . Pěstují vlastní zeleninu, olivy, víno, věnují se chovu dobytka a výrobě vlastní šunky, klobásek a podobně. Nenechte si ujít tento kulinářský zážitek v některé z nich.

V blízkosti Golfo Cugnana najdete Agriturismo Cugnana Verde, Li Sitagli, Stazzo Burriolu, Sa Mendhula, Monti Biancu - Cucina Typica Sarda.

11.09. - 14.09.2024

Hotel s příjemnou atmosférou se strategickou polohou na dosah rušného společenského života Smaragdového pobřeží.

3 noci
Snídaně, Polopenze, Plná penze
BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimaceGolfTenisFitness

Sleva 7=6

 
děti od 14 490 Kč
dospělí od 16 668 Kč
10.09. - 13.09.2024

Hotel s příjemnou atmosférou se strategickou polohou na dosah rušného společenského života Smaragdového pobřeží.

3 noci
Snídaně, Polopenze, Plná penze
BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimaceGolfTenisFitness

Sleva 7=6

 
děti od 11 250 Kč
dospělí od 13 990 Kč
25.09. - 29.09.2024

Hotel s příjemnou atmosférou se strategickou polohou na dosah rušného společenského života Smaragdového pobřeží.

4 noci
Snídaně, Polopenze, Plná penze
BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimaceGolfTenisFitness

Sleva 7=6

 
děti od 10 990 Kč
dospělí od 14 790 Kč