Badesi


Cagliari 244 km

Olbie 83 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Badesi je menší městečko rozkládající se v zálivu Golfo dell’Asinara, na severozápadním pobřeží Sardinie, s mnoha pobřežními "perlami" a zábavnými atrakcemi. Jedná se o jeden z nejznámějších turistických cílů na severu ostrova, ležící cca 80 km od letiště Costa Smeralda v Olbii a cca 70 km od letiště Alghero-Fertilia.

Na hranici mezi oblastmi Anglona a Gallura, na východním konci zálivu Golfo del Asinara, leží toto relativně mladé městečko. Oblast, v níž se nachazí, byla osídlena již v 18. století, pravděpodobně rodinami věnujícími se pastevectví a chovu ovcí. Postupně se zde vyvinulo město, v jehož centru stojí kostel zasvěcený Svatému Srdci, pocházející z počátku 20. století, kde se každoročně, především počátkem června, konají významné oslavy. Na okolních kopcích byly pak založeny další čtyři menší vesničky.

Zdejší pobřeží bylo vyhlášeno důležitou lokalitou díky své bohaté flóře a fauně, obzvlášť pak velkému množství druhů místního i migrujícího ptactva, kteří hnízdí při březích řeky Conghinas a v říčních ostrůvcích.
Na okolních kopcích se rozprostírají četné vinice, které daly vzniknout místnímu vyhlášenému vínu Vermentino di Gallura.
Badesi je místem četných svátků a oslav, hlavně v letním období, jako je například letní karneval konaný 13. srpna.

V létě přichází na scénu festival "’Estate badesana", který přináší proslulý letní karneval (13. srpna) ale i gastronomické oslavy (např. 8. srpna) s ochutnávkami typických místních specialit gallurského regionu. Nelze opomenout ani květnové, mezinárodní utkání rybářů na řekách pod názvem "Magrini".

Pláž

Zdejší pláže v části Badesi Mare si získají každého. Li Mindi je prostorná pláž s bílým, středně zrnitým pískem s nádhernými barvami, kterou protíná ústí řeky Coghinas, jedné z nejdůležitějších řek celé Sardinie. Zdejší písečné duny pokryté jalovci na horizontu nabízí úchvatné výhledy na ostrov Asinara a panorama sahá od pitoreskního městečka Castelsardo až po Isola Rossa.

Směrem na Valledoria se nachází známá a hojně navštěvovaná pláž Baia delle Mimose, se světlým pískem, která vbíhá do azurového moře, vyznačuje se mělkým, písčitým dnem a je orámována písečnými dunami, pokrytými typickým středomořským porostem.
Díky působení mistrálu je zdejší pobřeží ideální pro vodní sporty během celého roku, především pak pro windsurfing.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Sever - Kraj Olbia Tempio


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Nicolaus Club Baia delle Mimose ****

NICOLAUS BAIA DELLE MIMOSE - Badesi

Nově zrekonstruovaný hotel na severu ostrova, kde si užijete nejen krásné moře, nekonečnou pláž s písečnými dunami, ale i klid okolní ...

Blízko plážeAll inclusiveBazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimaceTenisVhodné pro hendikepovanéNovinkaPlážový servis v ceně

Praha - Olbia

FM sleva do 31.12.2021

8 dní / All inclusive, Bezlepková strava,

21 690 21 390

Dospělí od 21 390 Kč

Děti od 9 990 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1