Katalánské město Alghero

V brzkých ranních hodinách se z Olbie vydáme směrem k městu Alghero, které se nachází na překrásném Korálovém pobřeží v regionu Nurra.
První zmínky o městě pocházejí z 11. století, kdy jej obývala janovská rodina Doriů. Ve 14. století město obsadili Španělé a vznikla zde katalánská kolonie. Jejich vliv na město a jeho obyvatele byl tak silný, že ještě dnes se zde hovoří katálánštinou a ne sardinským jazykem.

Do Alghera přijedeme během dopoledne a budeme mít čas na nákupy nebo procházku historickým centrem tohoto starého katalánského města.
Stopy katalánské historie jsou v Algheru k vidění všude, kam se podíváme - ať už jde o architekturu historických budov v centru nebo v přístavní části města.
Srdce města je obehnané středověkými hradbami - Bastion of Magellano a Porta del Mar, podél pobřeží. Pro celé historické centrum Alghera jsou typické úzké uličky, staré budovy s typickými architektonickými prvky, obchůdky se suvenýry a korálovými šperky.

Během návštěvy si nenecháme ujít hlavní náměstí starého Alghera, budovy D'Albis a De Ferrera nebo katedrálu Santa Maria z 16. století. Katedrála je svědectvím jedinečných prvků staré gotiky a katalánské architektury, jako je například osmiboká věž či apsidy zdobené liliemi. Za návštěvu stojí i kostel San Francesco, který je ukázkou unikátního spojení románské a gotické architektury s jedním z nejkrásnějších románských dvorů na Sardinii. Na oběd se může každý z nás vydat podle svého uvážení, v Algheru je bezpočet vyhlášených barů či restaurací. Oběd není zahrnut v ceně.
Po obědě a příjemně stráveném dni v Algheru se vydáme zpět směrem k Olbii. K hotelu dorazíme ve večerních hodinách.

Denúterý
Čas odjezduupřesní delegát
Cena za osobu€ 75
Cena za dítě do 9 let€ 60

Cena zahrnuje:
autobus z Olbie do Alghera a zpět, průvodce v angličtině

Cena nezahrnuje:
oběd

Minimální počet účastníků: 10 osob