Siniscola


Cagliari 219 km

Olbie 51 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Významné městečko v podoblasti Baronìe, „brána“ mezi Gallurou a Barbagií na středovýchodním pobřeží Sardinie, centrum kultury, jídla a vína. Přímořská oblast Siniscola, která se nachází cca 50 km od letiště v Olbii s dvanácti tisíci obyvateli, zahrnuje 25 km turisticky velmi atraktivního pobřeží s bílými plážemi s nejjemnějším pískem, nízkými útesy a křišťálově čistým mořem.

PŘÍRODA

Dominantou krajiny je impozantní pohoří Montalbo přezdívané také. „Sardinský Dolomit“.
V okolí je velmi rozmanitá scenérie - vápencové vyvýšeniny, rokle, útesy, kopce, pláně, pastviny, vinice, laguny, pláže. Jedná se o ideální místo pro pěší turistiku, jízdu na koni, speleologii, volné lezení a surfování.
Podél stříbrného hřebene Monte Albo se můžete vydat po dávných stezkách pro obchodníky s uhlím a pastýře, pozorovat můžete rozsáhlá archeologická naleziště a pinnettos - tradiční pastýřské chaty. Monte Albo je vápencový masiv dlouhý 20 kilometrů ve středo-východní části Sardinie. Nejvyššími body jsou Punta Catirina a Monte Turuddo, oba s výškou 1 127 m.
V této oblasti roste dub cesmínovitý a typické středomořské křoviny, za svůj domov ji považují mufloni, orli nebo třeba vzácné kavče červenozobé. Vrchol má vzezření měsíční krajiny s údolími, propastmi, podzemními řekami a jeskyněmi, které byly osídleny již v pravěku. Jeskyně Bona Fraule, kde byly nalezeny zbraně z doby železné, jeskyně Gane 'e Gortoe bohatá na vápencové konkrementy, jeskyně Sa Conca' e Locoli, erodovaná protékajícími prameny a jeskyně Sa Prejone 'e' Orcu sloužící v minulosti jako náboženská svatyně a k pohřbům.
Celkem se zde nachází na třicet nuraghských osad, mezi nimi např. vesnice Luthuthai a Rempellos, Nuraghe Conca Umosa a hrobky obrů Sas Kolovranas, Su Itichinzu a Su Piccante. První stopy lidské přítomnosti se datují do 6. tisíciletí před naším letopočtem v jeskyni Elène Portiche a z pozdějšího období se dochoval výběžek "Cuccuru e Janas“ skrývající jeskyně s radiálně umístěnými pohřebními komorami.
Z kopce vedou stezky až k plážím, přerušené nízkými útesy a ohraničené průzračnými tyrkysovými vodami. První zastávkou je přímořská čtvrť La Caletta a turistický přístav s pěti kilometry zlatých pláží, ohraničený lagunou Su Graneri a borovým lesem. Směrem na jih najdeme rybářskou vesnici Santa Lucia, kde se v červnu koná slavnost Sapori di Mare s ochutnávkou mořských plodů.
Dalším okouzlujícím místem je S'Ena e Sa Chitta, „pláž slazených mandlí“ s bílým pískem a hladkými oblázky.
O něco dále na jih je pláž Capo Comino s obrovskými dunami a staletými jalovci. Za ní se nacházejí rybníky Salina Manna a Salinedda. Po cestě dále na jih se dostanete k pláži Berchida, perle východního pobřeží, se zlatými písečnými dunami, smaragdovými vodami a bílým pískem.
Během španělské nadvlády bylo pobřeží chráněno strážními věžemi, které nám dosud připomínají nájezdy Saracénů. Jedna z věží se dochovala v Santa Lucia, další z roku 1608 dominuje středověkému centru města, spolu s farním kostelem San Giovanni Battista z 18. století. Za návštěvu stojí také kostel Nostra Signora della Salute postaven v blízkosti pramene Luittu s vodou s údajně léčivými účinky. Tento pramen je jedním z mnoha rozmístěných po celém území této lokality.

Během celého roku probíhá mnoho akcí: Ohně svatého Opata Antonína, karneval, oslavy Svatého týdne, jarní etapa v Baronii. V polovině října se koná nejprožívanější (a staletí stará) oslava na počest svaté Panny Marie Milostivé. Vliv náboženství je patrný také na různých festivalech, během nichž můžete zažít opravdovost zdejší komunity a ochutnat například typické víno Cannonau a ovčí sýr Pecorino.
Symbolem Siniscoly je Sa Pompia, velké citrusové ovoce, které je křížencem cedru a citronu. Používá se při velmi pracné přípravě vynikajícího pečiva pompìa intrea a s'aranzata. Toto ovoce se také používá v kosmetických a bylinných přípravcích.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Východ - Kraj Nuoro


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Fior di Sardegna ****

FIOR DI SARDEGNA - Siniscola

Menší rodinný hotel pro páry, které vyhledávají klidnou a odpočinkovou dovolenou.

Bazén

Praha - Olbia

4 dní / Snídaně, Polopenze, Plná penze,

19 772

Dospělí od 19 772 Kč

Děti od 19 772 Kč

Detail

Fior di Sardegna ****

FIOR DI SARDEGNA - Siniscola

Menší rodinný hotel pro páry, které vyhledávají klidnou a odpočinkovou dovolenou.

Bazén

Vlastní

4 dní / Snídaně, Polopenze, Plná penze,

5 990

Dospělí od 5 990 Kč

Děti od 5 990 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1