Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytováníVymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Porto Pino

Cagliari 75 km

Olbie 314 km

Lokalita

Porto Pino

V jihozápadní části Sardinie, na pobřeží Sulcis, se nachází Středomořský klenot, dokonalý přírodní úkaz harmonicky spojující moře, písečné duny, rostliny a laguny.

Menší zátoky s růžovým pískem a krystalickými vodami, dlouhé, bílé, opuštěné pláže, korály s dechberoucím podložím, laguny s plameňáky a uvnitř háje, vinice, jeskyně, kultura a kulinářské tradice.

To je Porto Pino (borovicový přístav), v oblasti Sant'Anna Arresi, snad ještě krásnější na východě, kde je mys pokrytý duby, antickými jalovci a velmi vzácnou halepskou borovicí - ze které dle legendy Féničané stavěli své lodě.

Západní strana je pokryta Středomořskými křovinami. Pláž Porto Pino je asi čtyři kilometry dlouhá, rozdělená do dvou částí starým mořským odtokem pro laguny. První pláž nedaleko parkoviště je charakteristická svým šedivým pískem. Na rozdíl od druhé pláže, která se rozkládá mezi lagunou a borovým hájem, má bílý písek a v místě, kde se setkává s Is Arenas Biancas, vysoké, bílé písečné duny.

V oblasti Teulada - také nazývané Le Dune (duny), úctyhodného rozsahu, kilometrové území písečných kopců, které místy dosahují až 3 metrů. Pobřeží Porto Pina je díky svému mělkému podloží ideální jak pro děti, tak pro osoby s pohybovým postižením. Disponuje rozsáhlými parkovacími místy (i pro karavany) a veškerými potřebnými turistickými službami: plážová lehátka a slunečníky, hotely a kempy, kavárny a restaurace.

Oblast má celoročně perfektní podmínky pro surfaře a je velmi oblíbená potápěči a rybáři. Přírodní kanál kříží pláž a borový háj v části, která patří k Sant'Anna Arresi a spojuje tak moře s oblastí lagun - Maestrale, Porto Pino, Corvo, Is Brebeis a Foxi.

V blízkosti, stále v okrese Sulcis, se nachází další překrásná pláž - Spiaggia dei Francesi (pláž Francouzů), v Porto Pinetto. Půlměsíc jemného bílého písku s mušlemi a kusy korálů, které se zanořují do mělkých mořských vod a mění barvy od smaragdově zelené přes tyrkysovou až po azurovou.

Po návštěvě této pláže se určitě vydejte objevit kulturu městečka Sant'Anna Arresi, jehož hlavní dominantou je nurág Arresi přímo na hlavním náměstí mezi dvěma kostely - starým a novým, oběma zasvěcenými Svaté Anně, patronce města.

Na Sardinii naleznete exotický až Karibský ráj. Veškeré své touhy uspokojíte v neuvěřitelné nádheře a rozmanité přírodě Porto Pina.

10.10. - 13.10.2024

Menší hotel uprostřed přírody, 2 km od městečka Sant´Anna Arresi a 20 min jízdy od věhlasné pláže s písečnými dunami, je ideální ...

3 noci
Snídaně, Polopenze, Plná penze
BazénKlimatizaceInternetPotápěníTenisPes
 
děti od 10 990 Kč
dospělí od 16 917 Kč