Porto Pino / Sant´Anna Arresi


Cagliari 75 km

Olbie 314 km

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBEC Sant'Anna Arresi
Malá obec v regionu Sulcis na jihozápadě Sardinie – mezi hlavní zajímavosti patří nurágy v centru města a jedno z nejkrásnějších pobřeží na ostrově Tato oblast se proslavila, a stala vyhledávanou turistickou destinací, díky Porto Pinu, zářící perlou Středomoří s harmonickým ekosystémem a poklidnými lagunami, bujnou zelení, dunami s jemným bílým pískem a tyrkysovým mořem. Sant'Anna Arresi je půvabná vesnice s téměř třemi tisíci obyvateli, v jižní části Sulcisu, s nesčetným množstvím přírodních a kulturních atrakcí, jídlo a víno nevjímaje. Od roku 1965 je nezávislou obcí, rozkládá se na kopci, obklopena rovinami, bohatými na pobřežní laguny (Porto Pino, Maestrale, Corvo, Is Brebeis a Foxi), které jsou domovem pisil čáponohých a plameňáků. Oblast lagun je ohraničená předhořím Porto Pino, pokrytá hustým borovým lesem s velice vzácnou halepskou borovicí, kermesovým dubem a jalovcem, společně se středomořskými křovisky. Podél pobřeží Arresi, mezi menšími zátokami s růžovým pískem, dlouhými pouštními plážemi a útesy s dechberoucím mořským podložím, vystupuje Karibský ráj Porto Pino. Čtyři kilometry dlouhá písčitá plocha rozdělená do „první“ a „druhé“ pláže, které hraničí s Is Arenas Biancas s impozantními bílými písčitými dunami na území Teulady. Další klenot naleznete v oblasti Porto Pinetto – Cala dei Francesi, půlměsíc bílého písku s úlomky korálu, omletého mořem s odrazem smaragdové zeleně a modře. Název vesnice je kombinací jména svaté patronky města a nuragu Arresi, okolo kterého se v 18. století, osada začala rozrůstat a postupně se rozvinula do dnešní podoby. Nuragské “tancato“ – dvě věže propojené zdí s vnitřním nádvořím (hlavní věž je 7 metrů vysoká, v průměru 13 metrů široká), pochází z doby Bronzové (15-14 století před Kristem). Stojí na hlavním náměstí, napůl cesty mezi “starým“ kostelem Svaté Anny a novým farním kostelem, zasvěceným této světici, jejíž oslavy připadají na konec července, průvodem tradičních krojů. Od roku 1986 se na začátku září, na náměstí s nurágy, v rámci hudebního léta, pořádá jazzový koncert s jedinečnou atmosférou, na který se sjíždí návštěvníci z celého ostrova, této události předchází rybářské slavnosti v srpnu. Nurágské období v Sant Anna můžete pozorovat také na prameni uvnitř vesnice a na řadě ostatních nurágů a “obřích hrobek“ v okolí, mezi které patří Coi Casu, osídleno mezi starší a pozdní dobou bronzovou (17-11 století před n.l.), skládající se z komplexu nurágů s rozlehlou vesnicí. Oblast se stala nejvíce populární až později, za doby Fénicko-Punické, kdy byla zátoka Porto Pino hlavním přístavem a posléze za Římské nadvlády, tržním centrem. Se svými růžovými zátokami a dlouhými plážemi s jemným pískem, které se dotýkají tyrkysového moře a s místními tradicemi, kulturou a archeologii, je tato oblast velice oblíbeným turistickým cílem

Pláž

PLÁŽ Porto Pino
V jihozápadní části Sardinie, na pobřeží Sulcis, se nachází Středomořský klenot, dokonalý přírodní úkaz, harmonicky spojující moře, písečné duny, rostliny a laguny.
Menší zátoky s růžovým pískem a krystalickými vodami, dlouhé, bílé, opuštěné pláže, korály s dechberoucím podloží, laguny s plameňáky a uvnitř háje, vinice, jeskyně, kultura a kulinářské tradice. To je Porto Pino, v oblasti Sant´Anna Arresi, snad ještě krásnější na východě, kde je mys pokrytý duby, antickými jalovci a velmi vzácnou halepskou borovicí – ze které, dle legendy Féničané stavěli své lodě. Západní strana je pokryta Středomořskými křovinami.
Pláž Porto Pino je asi čtyři kilometry dlouhá, rozdělená do dvou částí starým mořským odtokem pro laguny. “První pláž“ nedaleko parkoviště, je charakteristická svým šedivým pískem, na rozdíl od “druhé pláže“, která se rozkládá mezi lagunou a borovým hájem, má bílý písek, a v místě, kde se setkává s Is Arenas Biancas, vysoké, bílé písečné duny. V oblasti Teulada – také nazývané Le Dune (duny), úctyhodného rozsahu, kilometrové území písečných kopců, které místy dosahují až 3 metrů.
Pobřeží Porto Pina, je díky svému mělkému podloží ideální jak pro děti, tak pro osoby s pohybovým postižením, disponuje rozsáhlými parkovacími místy (i pro karavany) a veškerými potřebnými turistickými službami: plážová lehátka a slunečníky, hotely a kempy, kavárny a restaurace. Oblast má celoročně perfektní podmínky pro surfaře a je velmi oblíbená potápěči a rybáři. Přírodní kanál kříží pláž a borový háj v části, která patří k Sant´Anna Arresi a spojuje tak moře s oblastí lagun – Maestrale, Porto Pino, Corvo, Is Brebeis a Foxi.
V blízkosti, stále v okrese Sulcis, se nachází další překrásná pláž – Spiaggia dei Francesi (pláž Francouzů), v Porto Pinetto. Půlměsíc jemného bílého písku s mušlemi a kusy korálů, které se zanořují do mělkých mořských vod a mění barvy od smaragdově zelené přes tyrkysovou až po azurovou. Po návštěvě této pláže, se určitě vydejte objevit kulturu městečka Sant´Anna Arresi, jehož hlavní dominantou je nurág Arresi, přímo na hlavním náměstí mezi dvěma kostely – starým a novým, oba zasvěcené Svaté Anně, patronce města.
NAVŠTIVTE TOTO MÍSTO PROTOŽE…
Na Sardinii naleznete exotický až Karibský ráj. Veškeré své touhy uspokojíte v neuvěřitelné nádheře a rozmanité přírodě Porto Pina.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Jih - Kraj Carbonia-Iglesias


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Lu´ Hotel Porto Pino ***

LU´ HOTEL PORTO PINO - Porto Pino / Sant´Anna Arresi

Menší hotel uprostřed přírody, 2 km od městečka Sant´Anna Arresi a 20 min jízdy od věhlasné pláže s písečnými dunami, je ideální jako ...

BazénKlimatizaceInternetPotápěníTenisPesNovinka

Praha - Cagliari

4 dní / Snídaně, Polopenze, Plná penze,

16 149

Dospělí od 16 149 Kč

Děti od 10 949 Kč

Detail

Lu´ Hotel Porto Pino ***

LU´ HOTEL PORTO PINO - Porto Pino / Sant´Anna Arresi

Menší hotel uprostřed přírody, 2 km od městečka Sant´Anna Arresi a 20 min jízdy od věhlasné pláže s písečnými dunami, je ideální jako ...

BazénKlimatizaceInternetPotápěníTenisPesNovinka

Vlastní

4 dní / Snídaně, Polopenze, Plná penze,

2 890

Dospělí od 2 890 Kč

Děti od ZDARMA

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1