Orosei / Marina di Orosei, Cala Ginepro, Cala Liberoto


Cagliari 211 km

Olbie 85 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Skvostné místo, které kombinuje kouzelná horská panoramata s perlami panenského pobřeží – záliv Orosei, společně s pohořím Gennargentu jsou navíc Národním parkem. Orosei je město v Baronii se sedmi tisíci obyvateli, ležící v údolí u řeky Cedrino, dva a půl kilometru od moře. Průmysl je zde zejména zemědělský, těží se mramor, nejvíce je však rozvinutý cestovní ruch a turismus.

V historickém centru Orosei, nalezneme spoustu kostelů – 17 vysvěcených – včetně barokního farského kostela Svatého Jakuba, jež slaví svátek 25. července, kostel Le Anime, s dřevěnou kazatelnou z 18. století, a kostel Svatého Antonia s freskami ze 14. století, vedle kterého se zapalují ohně na Svatého Antonia Opata, 16. ledna. Dále se zde nachází věž, také věnována svatému, připomínka doby, kdy Urise bylo hlavním centrem Curie. První osídlení bylo Římské (Fanum Orisi), v druhém století našeho letopočtu, zatímco nejdůležitější prehistorické pozůstatky jsou mnohem starší nuraghe Rampinu a vesnice Sa Linnarta. Určitě nepropásněte ani Sa Prejone vetza (staré španělské vězení) a muzeum Dona Nanni Guiso, kde můžete vidět sbírku miniaturních divadel z celé Evropy, umístěné v Palatzos Vetzos, kde naleznete také portrét Alberta Moravia od Pier Paola Pasoliniho. Tradice zde mají hluboké kořeny v minulosti, zejména obřady Svatého týdne – Sos Sepurcros, Via Crucis a S Incontru na Velikonoce. V květnu město oslavuje Svatého Isidora a Santa Marie e Mare, s charakteristickým procesím. Při těchto slavnostech se městem rozvoní zejména moře a jeho plody, společně s mimořádným dezertem – Seadas ozdobené zlatým jahodovým medem.
Úžasná turistická destinace v kraji Baronia, na severovýchodě Sardinie, s bohatou historii a několika pobřežními klenoty, nevídané krásy.


PŘÍRODA

Pobřeží, nevídaně půvabné během dne a s jedinečnou atmosférou během letních nocí, je dlouhé dvacet kilometrů – bílý písek střídá útesy. Na každé z pláží pocítíte nezadržitelnou touhu ponořit se do místních vod. Například na Cala Liberotto, 11 kilometrů od centra města, smaragdový záliv milovaný surfaři a potápěči, nabízí úchvatné pláže s tyrkysovým mořem, jako je Linnas Sicca a Sa Curcurica. Za nimi leží rybník Sos Alinos, který je domovem lokálních či přelétavých ptáků. Nedaleko se nachází zátoka Cala Ginepro, která má jemný písek s malými oblázky. Blíže k městu naleznete Orosei Marina, příjemnou pět kilometrů dlouhou pláž s kouzelnými úseky, jako je Su Barone.

Další klenoty objevíte, když budete pokračovat na jih, široké a dlouhé pláže Petrosu a Cala di Osalla, zlatý pruh, obklopený zelení, který se táhne až na půl cesty k Dorgali, známý především pro perfektní podmínky k potápění. Naopak, když se vydáte směrem na sever, narazíte na Fuile e Mare, chráněné borové lesy, Mattanosa s bílým a růžovým pískem a oázu Bidderosa, úchvatný přírodní ráj – pět bílých zátok s jemným pískem, kolem smaragdového moře. Pláž je lemovaná eukalypty, jalovci a Středomořskou zelení.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Východ - Kraj Nuoro


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

I Giardini Di Cala Ginepro Hotel Resort ****

I GIARDINI DI CALA GINEPRO HOTEL RESORT - Orosei / Marina di Orosei, Cala Ginepro, Cala Liberoto

Komfortní hotel uprostřed zeleně a blízko krásné pláže s pozvolným vstupem, ideální pro aktivní rodinnou dovolenou i romantický pobyt ...

BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimaceTenisPesNovinka Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Praha - Olbia

8 dní / Polopenze s nápoji, Plná penze s nápoji,

35 385

Dospělí od 35 385 Kč

Děti od 9 990 Kč

Detail

Nicolaus Club Torre Moresca ****

NICOLAUS CLUB TORRE MORESCA - Orosei / Marina di Orosei, Cala Ginepro, Cala Liberoto

Komfortní klubový hotel vhodný pro rodiny s dětmi, obklopen divokou přírodou severovýchodního pobřeží, vhodný také pro romantickou ...

Blízko plážeBazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisFitnessPlážový servis v ceně

Praha - Olbia

FM sleva do 28.2.2023

8 dní / Bezlepková strava, Soft all inclusive,

24 790 25 490

Dospělí od 25 490 Kč

Děti od 9 990 Kč

Detail

Valtur Sardegna Tirreno Resort ****

VALTUR SARDEGNA TIRRENO RESORT - Orosei / Marina di Orosei, Cala Ginepro, Cala Liberoto

Komfortní hotel 50 m od krásné pláže, obklopen přírodou, ideální pro rodinnou a aktivní dovolenou.

Blízko plážeAll inclusiveBazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéPesFitnessPlážový servis v ceně

Praha - Olbia

FM sleva do 28.2.2023

8 dní / All inclusive, Bezlepková strava,

26 190 26 990

Dospělí od 26 990 Kč

Děti od 9 990 Kč

Detail

Vila Sa Prama

VILA SA PRAMA - Orosei / Marina di Orosei, Cala Ginepro, Cala Liberoto

Poklidná dovolená v krásném prostředí 50m od pláže.

Blízko plážeKlimatizacePes

Vlastní

4 dní / Bez stravy,

7 850

Dospělí od 7 850 Kč

Děti od 7 850 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1