Marina di Cardedu

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

MARINA DI CARDEDU
Marina di Cardedu se prezentuje pláží s mělkým dnem, světlým pískem s oblázky a průzračnými vodami, které zde pobřeží omývají. Barevnost dokresluje divoká zeleň, která zdejší pláže obklopuje.
Cardedu - to jsou písčité pláže s oblázky, červená skaliska, mělké moře při pobřeží, prehistorické pozůstatky, přírodní krásy vnitrozemí, tradice a vynikající gastronomie.

Lokalita Cardedu spadá do regionu Ogliastra, situovaného v centrální části východního pobřeží Sardinie. Od poloviny 20. století toto místo překvapuje svými krásnými scenériemi, plážemi i odkazem na historii a tradice Sardinie.

Toto turistické centrum, vzdálené jen pár minut od nádherných pláží, vzniklo po jedné tragické události. Jedná se o nejmladší obec regionu Ogliastra, jež má méně než 2000 obyvatel a jež shlíží na působivé pobřeží Ogliastry. Základ obci daly původní rodiny pocházející z vnitrozemské obce Gairo, která byla zničena v polovině 20. století ničivou povodní a kterou museli lidé následně opustit a své útočiště našli právě v nižších polohách blíže moři. V oblasti, kde Cardedu leží, bylo nejprve rozptýlené osídlení zvané "la borgata" - městská čtvrť, poté, kolem něj byly v roce 1966 postaveny domy pro gairské rodiny a zrodilo se skutečné město. Cardedu bylo součástí města Gairo až do r. 1984, kdy získalo autonomii.

V Cardedu stojí za zmínku farní kostel Sv. Pavla Apoštola, s cenným dílem Via Crucis, odkazujícím na talent umělkyně Marie Lai. Centrum je sice relativně novodobé, ale odkazuje na staletou historii a bohaté tradice starého města Gairo, což je vidět např. v místních řemeslech - košíkářství, nožířství, gastronomie a kulinářské speciality, ale také v populárních tradičních oslavách či náboženských slavnostech.
V blízkém okolí najdeme mnohé archeologicky zajímavé lokality, např. neolitické pozůstatky Domus de Janas Monte Arista či Cucuddadas nebo menhiry Costa Iba. Obzvlášť ceněné jsou pozůstatky nurágského osídlení - 4 nurághy, z nichž nejvýznamnější je nurág Perda ´e pera, impozantní, doposud neporušená svatyně v Presoneddu. .

Krajina kolem Cardedu je velmi rozmanitá: široké pláně, kopce a údolí, horské reliéfy pohoří Monte Ferru i zátoky a písčité pláže s oblázky.

Pláž

Zdejší pláž je mělká, písečná s oblázky. V blízkosti je bar a malé parkoviště.

Písečné pobřeží Cardedu je téměř 5 km dlouhé - od Marina di Cardedu přechází mělké písčité pláže s malými oblázky Foddini, Tramaliza, Museddu a pláž Perd´e Pera. Zdejší vody jsou průzračné a mělké, vhodné pro všechny věkové kategorie. Následuje zhruba kilometr dlouhý úsek zubatých skalisek s typicky načervenalou barvou a nízkým porostem středomořské vegetace. V nejjižnější části pobřeží Cardedu leží pláž Spiaggetta s velkými oblázky.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Východ - Kraj Ogliastra


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Experience Hotel Corte Bianca - Adults Only ****

EXPERIENCE HOTEL CORTE BIANCA - ADULTS ONLY - Marina di Cardedu

Elegantní hotel pouze pro dospělé je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a relax a v blízkosti krásné pláže.

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

4 dní / Snídaně, Polopenze,

16 490

Dospělí od 16 490 Kč

Detail

Experience Hotel Corte Bianca - Adults Only ****

EXPERIENCE HOTEL CORTE BIANCA - ADULTS ONLY - Marina di Cardedu

Elegantní hotel pouze pro dospělé je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a relax a v blízkosti krásné pláže.

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetPlážový servis v ceně

Vlastní

4 dní / Snídaně, Polopenze,

4 290

Dospělí od 4 290 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1