Maracalagonis

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Maracalagonis je městem s 8000 obyvateli, s bohatou řemeslnou tradicí metropolitní oblasti Cagliari ,v jihovýchodní části Campidano na jihu Sardinie, s velkým územím charakteristickým pobřežními krásami a archeologickými nalezišti, kopcovitou krajinou, vynikajícími sardinskými sladkostmi a brokátovými kroji. Území, orámované horami Punta Serpeddì a Sette Fratelli , sahá až k pobřežním letoviskům Geremeas a Torre delle Stelle .
Lokalita dnešního Maracalagonis byla osídlována již od pravěku (3 000 l. př. n. l.), o čemž svědčí eneolitická nekropole Cuccuru Craboni, přednuragická vesnice Cann’e Sisa i pozůstatky dalších nuraghů, později využívaných Féničany a punskou říší. Kromě pozůstatků punského chrámu byly nalezeny také dvě pískovcové sochy boha Bes, uloženy nyní v Národním archeologickém muzeu v Cagliari. Ve středověku bylo dnešní území rozděleno na více různých vesnic, včetně Mara a Calagonis, které spadaly pod správu Calari. V aragonském období se tyto dvě lokality spojily v jednu, nesoucí název Mara de Calagonis.

Dnes se Maracalagonis pyšní řadou nádherných pláží ve východní části zálivu Golfo degli Angeli , ležícímu podél panoramatické silnice vedoucí z Cagliari do Villasimius . Písčité ráje s azurovým mořem, obklopený zelenými kopci, vzdálené cca 25 km od města.
V lokalitě Geremeas , sousedícím s Quartu Sant’Elena , které zahrnuje písečné pobřeží Kala 'e Moru a Marongiu , je pláž Mara Baccu Mandara s jemným zlatavým pískem, který se vrhá do zelených a tyrkysových odstínů moře.
Dál podél pobřeží se nachází známá přímořská oblast Torre delle Stelle, se dvěma úchvatnými plážemi Cann’e Sisa a Genn’e Mari , oddělenými ostruhou s vilami a turistickými zařízeními, které se v létě mění ve skutečnou vesnici.

Pláž

Pláž Genn'e Mari (tzn. "vedoucí k moři") leží v lokalitě Torre delle Stelle a vede právě od města Maracalagonis až k navazujícímu Sinnai. Písek zde je středně zrnitý, bělostný, omývaný průzračnými vodami.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Jih - Kraj Cagliari


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle