Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytováníVymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Maladroxia

Lokalita

Maladroxia - jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží ostrova Sant´Antioco, v souostroví Sulcis, leží na jihozápadním konci Sardinie. Přírodní ráj je ideální pro odpočinkovou dovolenou rodin, ale i romantický pobyt párů.
Fénická kolonie založena r. 770 po Kristu, dříve nazývána Sulky, později pod nadvládou Kartáginců, se časem stala prosperujícím římským městem Sulci.
Při návštěvě nesmíte vynechat svatyni Sv. Antioco mučedníka, patrona Sardinie a také archeologického muzea Ferruccio Barreca, které je věnováno právě období fénicko-punckých válek.

Nádherná pláž Maladroxia je jedním z opravdových pokladů ostrova Sant´Antioco, ležící ve vzdálenosti cca 9 km od stejnojmenného obydleného centra ostrova. Kolem pláže je pás středomořské vegetace, za kterým se rozprostírá malá turistická vesnička Maladroxia, s privátními domy, prázdninovými vilami a hotely, restauracemi, bary a kiosky, které dominuje kopec s nuraghem s’Ega de Marteddu. Maladroxia se rozprostírá v zálivu Golfo di Palmas, v jihovýchodní části ostrova Sant´Antioco, největším ostrůvkem náležícím k Sardinii, jehož území se dělí mezi dva správní celky - obce Calasetta a Sant´Antioco.

Pobřeží na jihu se vyznačuje vysokými, skalnatými útesy, zatímco na severu pobřeží nedosahuje takových výšek.
Městečko je typické svými barevnými domky, výbornými restauracemi a malým turistickým přístavem, který mu dodává silný, námořnický ráz.

Pláž

Pláž Maladroxia je charakteristická dlouhým a zvlněným písečným pobřežím o délce cca 500 m, s jemným, bílým pískem, místy smíšeným s oblázky, které se vrhá do křišťálově čisté vody moře s barvami od smaragdově zelené po tyrkysovou. Dno je mírně svažité, po chvíli narazíte na pás mořské trávy, po které můžete chodit. Díky příznivým povětrnostním podmínkám a bohatému podmořskému životu je tato pláž vyhledávaným cílem milovníků vodních sportů jako je windsurfing nebo potápění a podmořský rybolov.

U pláže jsou za poplatek poskytovány všechny základní turistické služby - velké parkoviště, v blízkosti autobusová zastávka, pronájem plážového servisu, kánoe, šlapadla, gumové čluny.

Nejbližší pláží Sant´Antioco je malá, oblázková pláž Portixeddu, největší pak pláž Turri. Z dalších pláží v blízkosti je nutné zmínit dlouhou, klikatou pláž Coacuaddus, rozdělenou na dvě části velkou skálou s vápencovými útesy.

Nelze opomenout útesy Is Praneddas (oblouk polibků - ‘dei Baci’), kde stanete na terase ve výšce 200 m nad mořskou hladinou, či vybělené skalní útesy v zálivu Cala Sapone nebo zálivy Grotta a Della Signora.
Nejjižnější cíp, Capo Sperone, hledí k protilehlým ostrůvkům Della Vacca a Del Toro, které jsou přírodními ráji, obývanými vzácným ptactvem.

10.10. - 13.10.2024

Komfortní hotel ve středomořském stylu, pouhých pár metrů od pláže, v letovisku Maladroxia na ostrově Sant'Antioco.

3 noci
Snídaně, Polopenze, Plná penze, Bezlepková strava
Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetPotápěníPes
 
děti od 10 990 Kč
dospělí od 21 712 Kč