Charakteristika

Vydejte se objevovat krásy jižního pobřeží mimo sezónu a dopřejte si pohled na ty nejkrásnější přírodní zázraky bez davů turistů. V ceně zájezdu je pronájem vozu na celou dobu pobytu.

Poloha

Přímý let z Prahy vás dopraví do hlavního města ostrova, metropolitního centra Cagliari, které nabízí svým návštěvníkům historické, kulturní i gastronomické zážitky. Svou polohou je ideální pro objevování pokladů jak západního, tak východního pobřeží a zároveň poskytuje maximální komfort dostupných služeb, které v plážových letoviscích ještě čekají na otevření. Centrum města je od letiště vzdálené asi 15 minut jízdy.

Vybavení

Rozmanitost města Cagliari se projevuje i ve výčtu ubytovacích zařízení, které nabízí. Ať už preferujete skromnější ubytování u místních v penzionu či bed&breakfastu, soukromí a nezávislost apartmánu s vlastním stravováním, chcete nasát elegantní atmosféru boutique hotelů, nebo dáte přednost moderním luxusním hotelům, Cagliari má pro vás to pravé.

Ubytování

Ubytování v centru hlavního města Cagliari je možné vybrat přímo v kalkulaci v těchto variantách:
PENZION/BED&BREAKFAST - ubytování v ekonomických prověřených ubytovacích kapacitách rodinného typu. Nachází se v centru města, zahrnuje kontinentální snídani a vlastní koupelnu.
APARTMÁN - ubytování v centru města s vlastním kuchyňským koutem a ložnicí. Bez stravy.
BOUTIQUE HOTEL - ubytování v elegantních ubytovacích kapacitách, určených zejména pro páry, v centru města. Každý z pokojů má vlastní koupelnu a snídaně je v ceně.
HOTEL 5* - ubytování v moderním 5* hotelu Palazzo Tirso nebo Palazzo Doglio v centru města, se snídaní

3. a 4. lůžka jsou vždy na vyžádání. Konkrétní ubytovací kapacita bude upřesněna při rezervaci.

Program

Zájezd je navržen pro ty, kdo si chtějí Sardinii vychutnat před začátkem turistické sezóny, prohlédnout si, a někdy třeba i okusit vody (průměrná teplota vody se v květnu pohybuje kolem 18 stupňů) na plážích, které jsou v hlavní sezóně zalidněné a v některých případech je vstup zpoplatněný a oproti rezervaci. Pro ty, kdo hledají odpočinek a únik v jedinečných přírodních oblastech a chtějí ostrov navštívit s pomocí odborníků, kteří se jeho poznávání věnují už přes 20 let.

 • PLÁŽE: Vydejte se do perly jihovýchodního pobřeží, letoviska Villasimius, kde vás přivítají pláže Sa Ruxi, Campus, Campulongu, Simius či překrásná Punta Molentis. Nechte se okouzlit odstíny modré při pobřeží Costa Rei a plážemi Cala Pira, Cala Sinzias či Cala Monte Turno. Na jihozápadě vás pohladí písečné poklady letoviska Chia, ikonická Tuerredda nebo vysoké bílé duny v oblasti Porto Pino. Minout jistě nemůžete ani věhlasnou městkou pláž Poetto, kolem které vede v Cagliari promenáda.

 • PŘÍRODA: O tom, že Sardinie není jen o plážích vás přesvědčí téměř 60 000 hektarů parku Sette Fratelli, který v sobě ukrývá četné cyklo i pěší stezky a zavede vás mezi opojné vůně středomořské vegetace. Stejným aroma vás přivítá i park Gutturu Mannu, známé útočiště sardinského jelena.

 • HISTORIE: Za historií se vydáte do Puly, kde se v archeologickém nalezišti Nora vrátíte do slavného období Římské říše. Na celodenní výlet se vydejte do vnitrozemí a objevte tajemství původního kočovného národa v kamenném unikátu Su Nuraxi v Barumini a na nedaleké náhorní plošině pozorujte jedny z posledních exemplářů divokých koní v Evropě.

 • GASTRONOMIE: Svěřte se do našich rukou a nechte si doporučit kvalitní vinařství, tradiční masové nebo rybí restaurace nebo vyhlášené podniky pro večerní aperitiv.
 • Stravování

  V ceně ubytování je snídaně, kromě varianty ubytování v apartmánu, která je zcela bez stravy. V centru Cagliari najdete širokou nabídku snídaňových barů, restaurace otevřené přes obědy i večeře, rychlé občerstvení i supermarkety.

  Pláž

  Ve městě Cagliari se nachází krásná, vyhlášená, asi 9 km dlouhá pláž Poetto. Do hodiny cesty na západ či východ od města narazíte na známé pláže letovisek Costa Rei, Villasimius, Castiadas, Chia či Santa Margherita di Pula.
  Probíhá načítání...

  Důležité

  Ceny zájezdu jsou orientační, přesná cena a konkrétní ubytovací kapacita bude potvrzena při rezervaci.

  Cena zahrnuje

  LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, pronájem vozu kategorie A na celou dobu pobytu, ubytování ve zvolené kategorii, sestavený personalizovaný program a digitálního audioprůvodce, služby delegáta na telefonu

  Poplatky na místě - nepovinné

  Fakultativní (na vyžádání):
  Prohlídka hlavního města s česky mluvící průvodkyní: 1-4 osoby €80/skupina, 5-12 osob €100/skupina

  Pobytová taxa

  Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

  Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.

  VÝLETY LZE OBJEDNAT POUZE K ZÁJEZDU

  Podobné produkty
  Všechny barvy Sardinie
  Všechny barvy Sardinie
  15.09. - 22.09.2024
  7 nocí
  Letecky snídaně
  Vinné stezky Sardinie - adults only
  Cagliari
  Vinné stezky Sardinie - adults only
  03.10. - 10.10.2024
  7 nocí
  Letecky snídaně