Arbatax Park Resort - Borgo Cala Moresca

Arbatax Park Resort - Borgo Cala Moresca ****

Praha - Cagliari polopenze s nápoji od 16 990 Vyberte termín
Blízko plážeBlízko pláže
BazénBazén
Rodinné pokojeRodinné pokoje
KlimatizaceKlimatizace
WellnessWellness
InternetInternet
Dětský klubDětský klub
AnimaceAnimace
PotápěníPotápění
TenisTenis
PesPes
Plážový servis v ceněPlážový servis v ceně
Exkluzivně v SARDEGNA TRAVELExkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Charakteristika

Borgo Cala Moresca je synonymem klidu, pohody a relaxace. Je koncipován a vytvořen pro všechny, kteří chtějí prožít exkluzivní zážitek v přírodním prostředí. Ideálním místem pro strávení romantické dovolené v páru, ale také ideální volbou pro jednotlivce nebo rodiny s dětmi.


Eco Resort (IT, EU, W)
Sensory Garden Resort (W)

Poloha

Arbatax Park Resort s jedinečnou atmosférou se nachází asi 3 km od města Arbatax v mírně svažité 60 hektarové středomořské zahradě u členitého pobřeží s množstvím menších písečných pláží. Je to jeden z nejkomplexnějších turistických resortů na ostrově. Patří k němu i obora „Bellavista“ s typickými sardinskými rostlinami a zvířaty (mufloni, divočáci, koně, sardské krávy) - vstup zdarma a Wellness centrum s rozlohou cca 2000 m2. Hotel je vstupní branou do středomořského života, plného autentické atmosféry v jedné z nejkrásnějších lokalit Sardinie.

Hotelová část BORGO CALA MORESCA leží na kopci na severním okraji resortu a vypadá jako stará sardinská vesnice, jejíž kouzlo pramení z využití starých materiálů, z kombinace tepaného železa a dřevěných překladů z jalovce.

Vzdálenost od letiště v Cagliari 147 km (cca 2 h a 10 min).

Vybavení

Hostům hotelu Borgo Cala Moresca je k dispozici restaurace s panoramatickými výhledy a terasami, bar u bazénu, hlavní bazén pro rodiny s dětmi. Výtahem lze sjet na cestičku, která vede k dalšímu bazénu, který je určen pro dospělé, kteří vyhledávají klid a chtějí relaxovat. Na panoramatické terase s výhledem na moře se nachází restaurace La Vela (otevřená v hlavní sezóně v době oběda, za poplatek). Hosté mohou teké využívat služeb dalších hotelových části resortu jako restaurace části Telis, Cottage nebo Dune (na vyžádání a za poplatek) dále bary (vše za poplatek) a bazény (bazén Telis, plavecký, tropický, nebo bazén v baby a mini klubu. V nejvyšší části resortu, s názvem Park, s krásnými výhledy na moře se nachází wellness centrum (2000 m², vstup možný od 16 let za poplatek), sportovní centrum. Dále jsou v areálu některé aktivity potápěčského centra (vše za poplatek).
Resortem projíždějí 2 otevřené autobusy (boboi), kterými je možné si cestu areálem zkrátit a prohlédnout si tak zvířecí oboru. Lze také využít autobusové spojení do centra Tortoli (několikrát denně, za poplatek).
Wi-Fi připojení ve společných prostorách (2 větší zóny v resortu, bez poplatku). Síla a dostupnost signálu (tel.a Wi-Fi) dost místně kolísá.
Malá zvířata jsou akceptována (za poplatek na místě € 20/den, na vyžádání).

Pozor - vzhledem ke značné členitosti terénu není pobyt vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí.

INTERAKTIVNÍ MAPA RESORTU

Ubytování

Hotel nabízí elegantní pokoje zařízeny v sardinském stylu a vybaveny klimatizací, TV, telefonem, mini barem (naplnění minibaru na vyžádání a za poplatek) a koupelnou s fénem. Některé mají částečný nebo přímý výhled na moře (uvedeno v názvu). Pokoje nemají terasu, ani balkón, některé kategorie mají k dispozici francouzský balkón.
Všechny pokoje resortu, kromě některých pokojů Classic prošly v roce 2021 rekonstrukcí.

CLASSIC - tyto pokoje se nacházejí v přízemí a nedisponují ani balkonem ani teráskou. Jsou obklopeny zelení, některé s možností 1 přistýlky s max. obsazeností 2 dospělí. + 1 dítě.
SUPERIOR s výhledem na moře: tyto pokoje se nacházejí v blízkosti centrální části ve vyšším patře většina s francouzským balkonem některé s malým balkonem nebo terasou. Max. obsazenost 2 dospělí + 1 dítě.
PROPOJENÉ POKOJE - skládají se ze 2 dvoulůžkových pokojů propojených dveřmi, každý z pokojů s vlastní koupelnou a samostatným vchodem.

Na vyžádání jednolůžkové pokoje CLASSIC, dle dostupnosti.
Postýlka pro dítě do 3 let zdarma, na vyžádání při rezervaci.

Check-in: 16:00; check-out 11:00 h.

Podmínky pro hendikepované

Hotel se nachází ve členitém terénu a není vhodný pro handikepované osoby a osoby se sníženou pohyblivostí.

Stravování

Domovskou restaurací hotelové části Borgo Cala Moresca je restaurace LA CALA, která nabízí národní a mezinárodní kuchyni, podávají se zde lahodné snídaně a večeře formou bufetu včetně nápojů perlivá a neperlivá voda, domácí bílé a červené víno.

Snídaně v době od 7:30-10:30 hod. a večeře 19:30-21:30 hod.

POOLBAR LA CALA, který se nachází v centrální části hotelu u hlavního bazénu, otevírá po snídani v 10:30 hod. a je otevřen do 23:30 hod.
Zde probíhají veškeré aktivity jako lehká animace a večerní zábava. Bar nabízí zapékané paniny, krosanty, pizzy a bohatou nabídku nápojů (vše za poplatek).

BEACH BAR - se nachází přímo u moře s bohatou nabídkou nápojů, koktejlů a zmrzliny.
Bar je otevřen každý den od 11:00-18:00 hod.

LA VELA - příjemné posezení s výhledem na krásnou zátoku Moresca. Restaurace alla carte nabízí italské speciality, výbornou pizzu, masa a ryby. Vše za poplatek.
Restaurace je otevřená v hlavní sezóně, pouze v době oběda od 12:30-14:00 hod.

Resort disponuje několika dalšími restaurací, které patří k hotelům Telis, Cottage a Dune.
Pokud si hosté přejí stravovat se v jiné restauraci, než která je domovská ke zvolené hotelové části, je nutná rezervace, kterou je možno provést na recepci a zaplatit příplatek.

Dále je k dispozici 1 kojenecký koutek vybavený varnou deskou, mikrovlnnou troubou, mixéry, chladiči, dřezem, přebalovacím pultem a která nabízí možnost samostatné přípravy jídel pro nejmenší.

Pro děti

V resortu se nacházejí 2 dětské bazény, množství animačních a sportovních programů, baby dance, minikabaret, corrida;
- hlídání dětí od 3 do 18 let denně 9:30-18 h
- Baby klub – pro děti od 4 do 8 let
- Mini klub – pro děti od 8 do 13 let
- Young klub – pro děti od 13 do 17 let.
Hlídání děti za poplatek

Nejen děti ocení park Bellavista plný zvěře: mufloni, divočáci, malí koníci, daňci, osli, sardinské ovce a krávy, pštrosi, ptáci, ale najdou se zde i některé velmi zajímavé exempláře, jako je Muflore, kříženci pocházející z křížení ovcí a muflonů.
Dále je v parku možné obdivovat mastixy, myrty, olivovníky, jalovce, eukalypty a mnoho dalších rostlin a keřů typických pro sardinskou flóru.

Každý den je možnost v odpoledních hodinách zúčastnit se bezplatné komentované prohlídky se strážci parku.


Sport a animace

Každý den organizované prohlídky obory Bellavista s průvodcem.
Zdarma funguje na pláži půjčovna kánoí, kajaků a paddleboardů.

V horní části zóny Telis se nachází 5 tenisových kurtů, 2 různě velká hřiště na fotbálek, venkovní hřiště a basketbalový koš. Lukostřelba v nejvýše položené části Park.

U vstupu do hotelové části Borgo Cala Moresca jsou 2 kurty na squash. Dále je zde velké množství animačních programů (skupinové lekce tenisu a fotbalu, venkovního aerobiku a vodní gymnastiky, plážového volejbalu, kanoingu a lukostřelby), možnost závodů v plavání či vodní pólo ve sportovním bazénu. Individuální lekce sportů za poplatek.
Blízké potápěčské centrum pořádá přímo v resortu kurzy plavání a jízdy na kánoi a za poplatek pro děti kurzy jízdy na plachetnici, kurzy potápění pro dospělé a potápěčské exkurze vč. nočního potápění. Je v něm také půjčovna vybavení na šnorchlování, kánoí, loďěk a windsurfů (za poplatek). Zájemce o další aktivity vyzvedávají v resortu a sami převážejí na místa kurzů a výletů.
Několik málo km od resortu je jízdárna.

Wellness & beauty

V centrální části parku Bellavista s panoramatickou polohou se nachází Wellness centrum & Spa Bellavista postaveno ve stylu starobylého arabského sídla, o rozloze více než 2000 metrů čtverečních.

K dispozici je zde: regenerační stezka - 10 bazénů se slanou vyhřívanou vodou, velký venkovní bazén s různými typy hydromasážních trysek (krční, dorzální, bederní atd.), turecké lázně, emocionální vodopády, chromoterapie, podvodní hudba, ledová kaskáda, solná jeskyně, relaxační sál s naturalistickými filmy a jemnou hudbou, velká sauna, sprchy
finny, gejzírová místnost.

Za poplatek centrum krásy: prostor vyhrazený pro masáže, estetické a holistické ošetření obličeje a těla s využitím tradiční přírodní kosmetiky nebo výtažky z léčivých rostlin typických pro sardinskou flóru jako je lentišek, rozmarýn, myrta.

Vstup povolen od 16 let.

Udržitelnost a ekologie

V Arbatax Park Resortu je díky různým ekologicky udržitelným aktivitám, které se každodenně provádějí, vše zaměřeno na ochranu životního prostředí. Díky recyklaci a využívání alternativních zdrojů energie se toto místo stalo v průběhu let cenným zdrojem inspirace a zdrojem, který je třeba chránit a vytyčuje jasnou cestu k udržitelné budoucnosti, kterou předává novým generacím.

Díky iniciativám bez plastů a zapojení do ekologicky udržitelných aktivit byl Arbatax Park Resort již pátým rokem po sobě (2019-2023) zvolen v prestižní soutěži "World Travel Awards" (považované za Oscary v cestovním ruchu) "Předním světovým ekologickým resortem" a "Předním světovým resortem Sensory Garden." Kromě toho zvítězil také v kategoriích "Přední italský ekologický resort" a "Přední evropský ekologický resort."

Elektřina využívaná v Resortu je z velké části zelená (solární a další obnovitelné zdroje). Resort vyrábí na místě čistou energii ze 100kwh fotovoltaického systému. Prostřednictvím solárního termického systému a termodynamického systému, který vyhovuje potřebám domácností a restaurací, se vyrábí teplá užitková voda. Spotřeba elektrické energie je také snížena použitím energeticky úsporných žárovek. V prostorách s trvalým osvětlením byly instalovány fotoelektrické články pro ovládání osvětlení pomocí senzorů přítomnosti nebo soumraku, aby se šetřila energie.
Výměna prádla se provádí pouze na vyžádání hostů, čímž se šetří značné množství energie a vody a snižuje používání pracích prostředků a emise skleníkových plynů.
Hostům je k dispozici půjčovna jízdních kol, která poskytuje alternativní způsoby dopravy a povzbuzuje hosty k prozkoumávání oblasti ekologicky udržitelným způsobem, stejně jako 2 otevřená, panoramatická vozidla "Boboi", ktera hostům umožňují pohybovat se po resortu.
Resort, který byl vždy pozorný k otázkám ekologie a udržitelnosti životního prostředí, recykluje velkou část vyprodukovaného odpadu. Odpad je separován, recyklován a likvidován vhodným způsobem. Ve společných prostorách jsou hostům k dispozici speciální kontejnery pro tříděný odpad. Ovocný a zeleninový odpad z kuchyní slouží ke krmení zvířat v parku Bellavista.

Pláž

Malebná zátoka Cala Moresca s průzračně čistou vodou se nachází ve vzdálenosti 150 - 300 m od pokojů. Klientům hotelu je k dispozici dřevěná sluneční terasa vybavená slunečníky a lehátky. Vstup do vody je přes molo, zátoka je kamenitá, ale nejsou potřeba boty do vody. K dispozici je zde bar otevřený každý den od 11:00-18:00 hod. (vše za poplatek). Ve vzdálenější části resortu další 3 písečné pláže vč. přírodní písečné pláže Telis Village ohraničené kameny. Všechny jsou vybavené lehátky a slunečníky (do vyčerpání kapacity).

V hlavní sezóně jezdí několikrát denně gumový člun přímo z pláže Cottage a Cala Moresca na pláž Lido di Orri (5 minut, € 5/ os.) nebo lze využít službu linkového autobusu se zastávkou před resortem. Větší pláž Orri se zázemím a barem s částí vyhrazenou jen pro hosty resortu (slunečníky a lehátka zdarma, do vyčerpání kapacity).
Probíhá načítání...

Důležité

V hotelu je možné platit útratu platební kartou nebo si pomocí hotovosti nabít hotelovou kartu, se kterou lze platit úhradu v barech, restauracích a obchodem v rámci celého resortu.
Hotel akceptuje všechny platební karty kromě Dinner.

Hotelový management si vyhrazuje právo na změnu otevírací doby barů, restaurací a programu hotelových služeb v závislosti na obsazenosti resortu a počasí.

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování s polopenzí a nápoji, služby delegáta na telefonu*.
VLASTNÍ DOPRAVA: ubytování s polopenzí a nápoji, služby delegáta na telefonu.

*Delegát je vám osobně k dispozici při příletu/odletu na letišti v Cagliari a poté po celou dobu pobytu na telefonním čísle uvedeném v pokynech k zájezdu. Na vyžádání zajistí výlety, pronájem aut nebo doporučí zajímavosti v okolí.

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Poplatky na místě - nepovinné

Fakultativní (na vyžádání):
Dětská postýlka zdarma; Strava pro dítě do 3 let se rezervuje a platí se na místě;
Malé zvíře € 20/ noc (vyžaduje se platný mezinárodní očkovací průkaz).

Speciální nabídky

SLEVY LAST MINUTE JIŽ ZAPOČÍTANÉ V CENÁCH ZÁJEZDU:
15 % z ceny ubytování při objednání do 30. 7. pro pobyty do 10.8. a od 19.8.-15.9.2024


SPECIAL SEPTEMBER (nelze kombinovat s dalšími slevami)
Sleva 15% z ceny ubytování v termínu 16. 9. - 5. 10. 2024 při objednání do 25. 8. 2024


Dlouhá dovolená - sleva 5 % z ubytování při pobytu delším než 14 dní
(podmínkou min. 2 plné ceny, nelze kombinovat s dalšími slevami)


NA VYŽÁDÁNÍ (nelze kombinovat s dalšími slevami):
Sleva 10% z ceny ubytování při objednání do 30 dnů před odjezdem
Speciální sleva pro pobyty 1 dospělého a 1 dítěte do 10 let.

Pobytová taxa

Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.

VÝLETY LZE OBJEDNAT POUZE K ZÁJEZDU

Podobné produkty
144189 Bazén hotelu Le Palme, Badesi, Sardinie Bazén hotelu Le Palme, Badesi, Sardinie
Badesi
Resort & Spa Le Dune - Hotel Le Palme
18.09. - 25.09.2024
7 nocí
Letecky polopenze
Poloostrov Arbatax Park Resort, Arbatax, Sardinie

Sleva

15

%

Arbatax
Arbatax Park Resort - Hotel Telis
03.10. - 06.10.2024
3 noci
Letecky polopenze s nápoji
Hotelová pláž s barem, Arbatax, Sardinie

Sleva

15

%

Arbatax
Arbatax Park Resort - Dune
03.10. - 06.10.2024
3 noci
Letecky polopenze s nápoji

Sleva

15

%

Arbatax
Arbatax Park Resort - Cottage
03.10. - 06.10.2024
3 noci
Letecky polopenze s nápoji