Arbatax Park Resort - Borgo Cala Moresca ****

        

Eco Resort (IT, EU, W)
Sensory Garden Resort (W)

od 17 790 Kč

4 dní / polopenze s nápoji

Praha - Cagliari

Zobrazit na mapě

Popis hotelu

Charakteristika

Borgo Cala Moresca je synonymem klidu, pohody a relaxace. Je koncipován a vytvořen pro všechny, kteří chtějí prožít exkluzivní zážitek v přírodním prostředí. Ideálním místem pro strávení romantické dovolené v páru, ale také ideální volbou pro jednotlivce nebo rodiny s dětmi.

Poloha

Arbatax Park Resort s jedinečnou atmosférou se nachází asi 3 km od města Arbatax v mírně svažité 60 hektarové středomořské zahradě u členitého pobřeží s množstvím menších písečných pláží. Je to jeden z nejkomplexnějších turistických resortů na ostrově. Patří k němu i obora „Bellavista“ s typickými sardinskými rostlinami a zvířaty (mufloni, divočáci, koně, sardské krávy) - vstup zdarma a Wellness centrum s rozlohou cca 2000 m2. Hotel je vstupní branou do středomořského života, plného autentické atmosféry v jedné z nejkrásnějších lokalit Sardinie.

Hotelová část BORGO CALA MORESCA leží na kopci na severním okraji resortu a vypadá jako stará sardinská vesnice, jejíž kouzlo pramení z využití starých materiálů, z kombinace tepaného železa a dřevěných překladů z jalovce.

Vzdálenost od letiště v Cagliari 147 km (cca 2 h a 10 min).

Vybavení

Hostům hotelu Borgo Cala Moresca je k dispozici restaurace s panoramatickými výhledy a terasami, bar u bazénu, velký bazén. Výtahem lze sjet na cestičku, která vede k dalšímu bazénu, který je určen pro dospělé, kteří vyhledávají klid a chtějí relaxovat. Na panoramatické terase s výhledem na moře se nachází restaurace La Vela (otevřená každý den v době oběda, za poplatek). Hosté mohou teké využívat služeb dalších hotelových části resortu jako restaurace části Telis, Cottage nebo Dune (na vyžádání a za poplatek) dále bary (vše za poplatek) a bazény (bazén Telis, plavecký, tropický, nebo bazén v baby a mini klubu. V nejvyšší části resortu, s názvem Park, s krásnými výhledy na moře se nachází wellness centrum (2000 m², vstup možný od 16 let za poplatek), sportovní centrum. Dále jsou v areálu některé aktivity potápěčského centra (vše za poplatek). Resortem projíždějí 2 otevřené autobusy (boboi), kterými je možné si cestu areálem zkrátit a prohlédnout si tak zvířecí oboru. Lze také využít autobusové spojení do centra Tortoli (několikrát denně, za poplatek).
Wi-Fi připojení ve společných prostorách (2 větší zóny v resortu, bez poplatku). Síla a dostupnost signálu (tel.a Wi-Fi) dost místně kolísá.
Malá zvířata jsou akceptována (za poplatek na místě € 20/den, na vyžádání).
Hotel akceptuje všechny platební karty kromě Dinner.
Pozor - vzhledem ke značné členitosti terénu není pobyt vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí.

INTERAKTIVNÍ MAPA RESORTU

Ubytování

Hotel nabízí elegantní pokoje zařízeny v sardinském stylu a vybaveny klimatizací, TV, telefonem, mini barem (naplnění minibaru na vyžádání a za poplatek) a koupelnou s fénem. Některé mají částečný nebo přímý výhled na moře (uvedeno v názvu). Pokoje nemají terasu, ani balkón, některé kategorie mají k dispozici francouzský balkón.

Všechny pokoje resortu, kromě některých pokojů Classic prošly v roce 2021 rekonstrukcí.

CLASSIC - tyto pokoje se nacházejí v přízemí a nedisponují ani balkonem ani teráskou. Jsou obklopeny zelení, některé s možností 1 přistýlky s max. obsazeností 2 dospělí. + 1 dítě.
SUPERIOR s výhledem na moře: tyto pokoje se nacházejí v blízkosti centrální části ve vyšším patře většina s francouzským balkonem některé s malým balkonem nebo terasou. Max. obsazenost 2 dospělí + 1 dítě.
PROPOJENÉ POKOJE - skládají se ze 2 dvoulůžkových pokojů propojených dveřmi, každý z pokojů s vlastní koupelnou a samostatným vchodem.

Na vyžádání jednolůžkové pokoje CLASSIC, dle dostupnosti.
Postýlka pro dítě do 3 let zdarma, na vyžádání při rezervaci.

Check-in: 16:00; check-out 11:00 h.

Stravování

Domovskou restaurací hotelové části Borgo Cala Moresca je restaurace LA CALA, která nabízí národní a mezinárodní kuchyni, podávají se zde lahodné snídaně a večeře formou bufetu včetně nápojů perlivá a neperlivá voda, domácí bílé a červené víno.

Snídaně v době od 7:30-10:30 hod. a večeře 20:00-22:00 hod.

LA VELA - příjemné posezení s výhledem na krásnou zátoku Moresca. Restaurace alla carte nabízí italské speciality, výbornou pizzu, masa a ryby. Vše za poplatek.

Restaurace je otevřená pouze v době oběda od 12:30-14:00 hod.

POOLBAR LA CALA, který se nachází v centrální části hotelu u hlavního bazénu, otevírá po snídani v 10:30 hod. a je otevřen do 23:30 hod.
Zde probíhají veškeré aktivity jako lehká animace a večerní zábava. Bar nabízí zapékané paniny, krosanty, pizzy a bohatou nabídku nápojů (vše za poplatek).

BEACH BAR - se nachází přímo u moře s bohatou nabídkou nápojů, koktejlů a zmrzliny.
Bar je otevřen každý den od 11:00-18:00 hod.

Resort disponuje několika dalšími restaurací, které patří k hotelům Telis, Cottage a Dune.
Pokud si hosté přejí stravovat se v jiné restauraci, než která je domovská ke zvolené hotelové části, je nutná rezervace, kterou je možno provést na recepci a zaplatit příplatek.

Dále je k dispozici 1 kojenecký koutek vybavený varnou deskou, mikrovlnnou troubou, mixéry, chladiči, dřezem, přebalovacím pultem a která nabízí možnost samostatné přípravy jídel pro nejmenší.

Pro děti

V resortu se nacházejí 2 dětské bazény, množství animačních a sportovních programů, baby dance, minikabaret, corrida;
- hlídání dětí od 3 do 18 let denně 9:30-18 h
- Baby klub – pro děti od 4 do 8 let
- Mini klub – pro děti od 8 do 13 let
- Young klub – pro děti od 13 do 17 let.
Hlídání děti za poplatek

Nejen děti ocení park Bellavista plný zvěře: mufloni, divočáci, malí koníci, daňci, osli, sardinské ovce a krávy, pštrosi, ptáci, ale najdou se zde i některé velmi zajímavé exempláře, jako je Muflore, kříženci pocházející z křížení ovcí a muflonů.
Dále je v parku možné obdivovat mastixy, myrty, olivovníky, jalovce, eukalypty a mnoho dalších rostlin a keřů typických pro sardinskou flóru.

Každý den je možnost zúčastnit se bezplatné komentované prohlídky se strážci parku.


Sport a animace

Každý den organizované prohlídky obory Bellavista s průvodcem.

V horní části zóny Telis se nachází 5 tenisových kurtů, 2 různě velká hřiště na fotbálek, venkovní hřiště a basketbalový koš. Lukostřelba v nejvýše položené části Park.

U vstupu do hotelové části Borgo Cala Moresca jsou 2 kurty na squash. Dále je zde velké množství animačních programů (skupinové lekce tenisu a fotbalu, venkovního aerobiku a vodní gymnastiky, plážového volejbalu, kanoingu a lukostřelby), možnost závodů v plavání či vodní pólo ve sportovním bazénu. Individuální lekce sportů za poplatek.
Blízké potápěčské centrum pořádá přímo v resortu kurzy plavání a jízdy na kánoi a za poplatek pro děti kurzy jízdy na plachetnici, kurzy potápění pro dospělé a potápěčské exkurze vč. nočního potápění. Je v něm také půjčovna vybavení na šnorchlování, kánoí, loďěk a windsurfů (za poplatek). Zájemce o další aktivity vyzvedávají v resortu a sami převážejí na místa kurzů a výletů.
Několik málo km od resortu je jízdárna.

Wellness & beauty

V centrální části parku Bellavista s panoramatickou polohou se nachází Wellness centrum & Spa Bellavista postaveno ve stylu starobylého arabského sídla, o rozloze více než 2000 metrů čtverečních.

K dispozici je zde: regenerační stezka - 10 bazénů se slanou vyhřívanou vodou, velký venkovní bazén s různými typy hydromasážních trysek (krční, dorzální, bederní atd.), turecké lázně, emocionální vodopády, chromoterapie, podvodní hudba, ledová kaskáda, solná jeskyně, relaxační sál s naturalistickými filmy a jemnou hudbou, velká sauna, sprchy
finny, gejzírová místnost.

Za poplatek centrum krásy: prostor vyhrazený pro masáže, estetické a holistické ošetření obličeje a těla s využitím tradiční přírodní kosmetiky nebo výtažky z léčivých rostlin typických pro sardinskou flóru jako je lentišek, rozmarýn, myrta.

Vstup povolen od 16 let.

Pláž

Malebná zátoka Cala Moresca s průzračně čistou vodou se nachází ve vzdálenosti 150 - 300 m od pokojů. Klientům hotelu je k dispozici dřevěná sluneční terasa vybavená slunečníky a lehátky. Vstup do vody je kamenitý, ale nejsou potřeba boty do vody. K dispozici je zde bar otevřený každý den od 11:00-18:00 hod. (vše za poplatek). Ve vzdálenější části resortu další 3 písečné pláže vč. přírodní písečné pláže Telis Village ohraničené kameny. Všechny jsou vybavené lehátky a slunečníky (do vyčerpání kapacity).

Několikrát denně jezdí gumový člun přímo z pláže Cottage a Cala Moresca na pláž Lido di Orri (5 minut, € 5/ os.) nebo lze využít službu linkového autobusu se zastávkou před resortem. Větší pláž Orri se zázemím a barem s částí vyhrazenou jen pro hosty resortu (slunečníky a lehátka zdarma, do vyčerpání kapacity).
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Blízko plážeBlízko pláže
BazénBazén
Rodinné pokojeRodinné pokoje
KlimatizaceKlimatizace
WellnessWellness
InternetInternet
Dětský klubDětský klub
AnimaceAnimace
PotápěníPotápění
TenisTenis
PesPes
Plážový servis v ceněPlážový servis v ceně
Vzdálenost od letiště: 147 km 147 km

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování s polopenzí a nápoji, služby delegáta na telefonu (od 1.6. do 1.10. 2023).

VLASTNÍ DOPRAVA: ubytování s polopenzí a nápoji, služby delegáta na telefonu (od 1.6. do 1.10. 2023).

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Poplatky na místě

FAKULTATIVNÍ (NA VYŽÁDÁNÍ):
Dětská postýlka zdarma; Strava pro dítě do 3 let se rezervuje a platí se na místě;
Malé zvíře € 20/ noc (vyžaduje se platný mezinárodní očkovací průkaz).

Speciální nabídky

SPECIÁLNÍ NABÍDKY JIŽ ZAPOČÍTANÉ V CENÁCH ZÁJEZDU:

Speciál září: sleva 15 % z ceny ubytování v období 14.9.-1.10.2023 při objednání od 1.5.-20.8.2023
(slevu není možné kombinovat s dalšími slevami)

Dlouhá dovolená - sleva 5 % z ubytování při pobytu delším než 14 dní (podmínkou min. 2 plné ceny)

Speciální sleva pro pobyty 1 dospělého a 1 dítěte do 10 let. (nelze kombinovat se slevou dlouhá dovolená).

NA VYŽÁDÁNÍ:
Sleva 10% z ceny ubytování při objednání do 30 dnů před odjezdem.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.