Dorgali

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

Nepřehlédnutelná destinace na východním pobřeží střední Sardinie, vesnice známá archeologickými a řemeslnými zajímavostmi a bezkonkurenčními přírodními krásami, ve vnitrozemí i na pobřeží.

Historie a archeologie, tradice a řemeslné umění, okouzlující moře a divoké hory Supramonte pokryté voňavými lesy, vás zavedou do kouzelného světa z prastarých legend. V Dorgali najdete přírodní dědictví o rozloze 225 kilometrů čtverečních, jednu z nejkrásnějších a největších městských oblastí na Sardinii. Charakteristickými uličkami historického centra se projdete mezi domy ze sopečného kamene a obchůdky, kde vám šperky z filigrány a keramika, společně s ručně tkanými koberci, pomůže poodhalit řemeslné poslání vesnice. Kostely San Lussurio, Madonna d’Itria a farní kostel Santa Caterina jsou svědky hluboké oddanosti jeho obyvatel. V archeologickém muzeu, které shromažďuje nálezy z doby nuragů (zejména z nuragické vesnice-svatyně Serra Òrrios), až doby punské a římské, se vrátíte v čase. Několik kilometrů od města se nachází údolí Lanaittu, které vede až do bájné vesnice Tiscali, která sloužila jako obranná pevnost při římských nájezdech.

Hned za městem, po projetí krátkého tunelu, pomyslnými dveřmi mezi horami a mořem, se vám otevře nádhera zálivu Orosei. Fascinující klikatý sjezd vás zavede do vesničky Cala Gonone, známé svými zátokami, které jsou lákadlem pro milovníky přírody, dobrodružství nebo pro romantických výletů lodí. Leží na strmém kopci, který se svažuje k moři, vynikají zde zlaté písečné pláže jako Cala Cartoe, Ziu Martine a Cala Osalla. Po moři nebo sugestivním náročným trekkingem se dostanete na Cala Luna na hranici s Baunei, jedna z nejznámějších pláží ostrova a jedno z nejkouzelnějších míst ve Středozemním moři, které se vyznačuje jemným pískem a je obklopeno lesem oleandrů. Je zároveň dějištěm kultovního snímku 'Zachvácen neobvyklým osudem' italský film z roku 1974, který byl později přetočen v hlavní roli s Madonnou a je známý pod názvem Swept away. Nejdříve dorazíte do Codula di Luna, rokle zasazené do strmých vápencových stěn, kde si užijete podívanou na tisícileté jalovce, které byly od nepaměti strážci krás tohoto místa. Z Cala Gonone se v rámci exkurze s průvodcem můžete dostat také ke slavným přírodním jeskyním Bue Marino Caves, velkolepému „lesu“ krápníků, kdysi domovu středomořských tuleňů, kde se nachází podzemní slané jezero. Uvnitř jeskyní se během akce Cala Gonone Jazz každoročně koná jeden z nejvelkolepějších koncertů, které Sardinie nabízí. Když už jsme u mořských objevů, doporučujeme nenechat si ujít příležitost navštívit akvárium ve vesnici Cala Gonone.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle