Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravu
Vymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování
Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci


Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport


Vymazat Uložit
Název produktu

Colostrai

Cagliari 76 km

Olbie 237 km

Lokalita

Navštívíte jednu z nejpůsobivějších přírodních oáz jižní Sardinie, ráj pro milovníky výletů do přírody a pozorování ptactva.

Rybníky Sarrabus
Rozsáhlá a velkolepá oáza v okrese Muravera a Villaputzu , hlavních měst jihovýchodní části Sardinie, je útočištěm nejrůznějších druhů ptactva a divé zvěře.

Ostrov si zachovává nesčetné množství vodních ploch, své jedinečné a neocenitelné dědictví. Jednou z nejpozoruhodnějších mokřin, také největší co do rozlohy a důležitosti, je rybníkový komplex Sarrabus, pravěká oblast na jihovýchodním pobřeží. Skládá se z asi deseti lagun různých velikostí, každá se svými jedinečnými přírodními prvky a úrovní biodiverzity. Jejich klidné vody dosahují až k plážím s jemným světlým pískem, podél “staré“ východní silnice (státní silnice 125), v okrese Muravera a Villaputzu, měst ležících na rovině vytvořené u ústí řeky Flumendosa . Severně po řece, až u Quirry, můžete navštívit rybníky Villaputzu. Jižně se nachází 1500 hektarů Muraverských lagun, obklíčené písčitými dunami, pokrytými borovými lesy. Blízko ústí řeky, spojená s křemenovou pláží a mořem přírodní kanálem, leží tůně San Giovanni, osídlená lyskami, gallinulí, divokými kachnami a malými potápkami. V těchto vodách chovají rybáří mušle, škeble, ústřice, mořany a okouny. Hned o kousek dál narazíte na rybník Le Saline , přírodní slanou pánev, chráněnou Španělskou věží stejného jména, kde se dříve těžila sůl. Za úsvitu se oblast zbarví do červených odstínů, po zbytek dne se potom nese v barvách Středozemní zeleně a růže, díky koloniím plameňáků, kteří laguny osídlují v horkých měsících. V nížině San Priamo , můžete pozorovat nejpůsobivější představení: za překrásnými osamocenými plážemi s bronzovou barvou písku, dobarvené mořskými liliemi a žlutými máky, leží rybníky Colostrai a Feraxi . Spojené dohromady, vytváří přírodní ochranu pro volně žijící živočichy, jako jsou volavky obrovské, volavky popelavé, kachny, pisily čaponohé, motáci, ledňáčci, labutě, vzácní tenkozubci a všudypřítomní plameňáci, kteří zde hnízdí. Příležitostně můžete narazit na bílé čápy a ústřičníky.
Kolem rybníků vede stezka pro pěší, cyklisty, nebo vyjížďky na koních, u kterých je vyznačeno několik míst na fotografování nebo pozorování ptactva. Doporučuje se zejména při západu slunce, v kouzlu uvolňujících barev a jemným zvuků.
Dále na jih, za úchvatným pobřeží Costa Rei – což je nejdelší písčitý úsek východní Sardinie, dlouhý deset kilometrů – můžete v obdobích sucha navštívit i bosi, malý rybník Piscina Rei a hledat barevné lastury.

V oblasti Villaputzu, v rozsáhlém údolí přeťatém řekami Flumendosa a Rio Quirra , se zrodil rybníkový komplex, značné environmentální a přírodní hodnoty – Sa Praia, Pardu Mareus, Murtas a S´Acqua durci .
Blízko úchvatných pláží – včetně Porto Corallo a Murtas , se naskýtá ideální místo pro dlouhé procházky a pozorování opeřenců. Husté rákosy jsou zde domovem stejného vodního ptactva, jako rybníky Colostrai a Feraxi, a dále také buřňáků šedých, kormoránů, koroptví a volavek, nebo želv a dalších vzácných obojživelníků.
V této oblasti můžete kombinovat vycházky do přírody s archeologickými průzkumy místních megalitických komplexů, menhirů, domus de Janas, různých druhů nurágů, “obřích hrobek“, posvátných studen, Punických, Římských a středověkých zřícenin a původních těžařských osídlení.
Muravera a Villaputzu obdivuhodně kombinují přírodní atrakce, historii a kulturu, tradice a gastronomické speciality. Hojné údolí v povodí řeky Flumendosa je vyhlášené pro své zahradní citrusy, jež jsou hlavními protagonisty slavnosti citrusů, každoročního festivalu se koná v Muraveře. Stejně vyhlášené je i koncertní představení launeddas (tradiční dechový nástroj) ve Villaputzu.

Praha Cagliari
26.05. - 02.06.2024

Příjemný resort s výbornou kuchyní soft all inclusive, opakovaně v posledních pěti letech velmi oblíbený u našich klientů.

7 nocí
All inclusive, Bezlepková strava, Soft all inclusive
Blízko plážeAll inclusiveBazénKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéPlážový servis v ceně
 
děti od 13 590
dospělí od 27 790