Colostrai


Cagliari 76 km

Olbie 237 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

COLOSTRAI
Navštívíte jednu z nejpůsobivějších přírodních oáz jižní Sardinie, ráj pro milovníky výletů do přírody a pozorování ptactva.

Rybníky Sarrabus
Rozsáhlá a velkolepá oáza v okrese Muravera a Villaputzu, hlavních měst jihovýchodní části Sardinie, je útočištěm nejrůznějších druhů ptactva a divé zvěře.

PŘÍRODA

Ostrov si zachovává nesčetné množství vodních ploch, své jedinečné a neocenitelné dědictví. Jednou z nejpozoruhodnějších mokřin, také největší co do rozlohy a důležitosti, je rybníkový komplex Sarrabus, pravěká oblast na jihovýchodním pobřeží. Skládá se z asi deseti lagun různých velikostí, každá se svými jedinečnými přírodními prvky a úrovní biodiverzity. Jejich klidné vody dosahují až k plážím s jemným světlým pískem, podél “staré“ východní silnice (státní silnice 125), v okrese Muravera a Villaputzu, měst ležících na rovině vytvořené u ústí řeky Flumendosa. Severně po řece, až u Quirry, můžete navštívit rybníky Villaputzu. Jižně se nachází 1500 hektarů Muraverských lagun, obklíčené písčitými dunami, pokrytými borovými lesy. Blízko ústí řeky, spojená s křemenovou pláží a mořem přírodní kanálem, leží tůně San Giovanni, osídlená lyskami, gallinulí, divokými kachnami a malými potápkami. V těchto vodách chovají rybáří mušle, škeble, ústřice, mořany a okouny. Hned o kousek dál narazíte na rybník Le Saline, přírodní slanou pánev, chráněnou Španělskou věží stejného jména, kde se dříve těžila sůl. Za úsvitu se oblast zbarví do červených odstínů, po zbytek dne se potom nese v barvách Středozemní zeleně a růže, díky koloniím plameňáků, kteří laguny osídlují v horkých měsících. V nížině San Priamo, můžete pozorovat nejpůsobivější představení: za překrásnými osamocenými plážemi s bronzovou barvou písku, dobarvené mořskými liliemi a žlutými máky, leží rybníky Colostrai a Feraxi. Spojené dohromady, vytváří přírodní ochranu pro volně žijící živočichy, jako jsou volavky obrovské, volavky popelavé, kachny, pisily čaponohé, motáci, ledňáčci, labutě, vzácní tenkozubci a všudypřítomní plameňáci, kteří zde hnízdí. Příležitostně můžete narazit na bílé čápy a ústřičníky.
Kolem rybníků vede stezka pro pěší, cyklisty, nebo vyjížďky na koních, u kterých je vyznačeno několik míst na fotografování nebo pozorování ptactva. Doporučuje se zejména při západu slunce, v kouzlu uvolňujících barev a jemným zvuků.
Dále na jih, za úchvatným pobřeží Costa Rei – což je nejdelší písčitý úsek východní Sardinie, dlouhý deset kilometrů – můžete v obdobích sucha navštívit i bosi, malý rybník Piscina Rei a hledat barevné lastury.

V oblasti Villaputzu, v rozsáhlém údolí přeťatém řekami Flumendosa a Rio Quirra, se zrodil rybníkový komplex, značné environmentální a přírodní hodnoty – Sa Praia, Pardu Mareus, Murtas a S´Acqua durci.
Blízko úchvatných pláží – včetně Porto Corallo a Murtas, se naskýtá ideální místo pro dlouhé procházky a pozorování opeřenců. Husté rákosy jsou zde domovem stejného vodního ptactva, jako rybníky Colostrai a Feraxi, a dále také buřňáků šedých, kormoránů, koroptví a volavek, nebo želv a dalších vzácných obojživelníků.
V této oblasti můžete kombinovat vycházky do přírody s archeologickými průzkumy místních megalitických komplexů, menhirů, domus de Janas, různých druhů nurágů, “obřích hrobek“, posvátných studen, Punických, Římských a středověkých zřícenin a původních těžařských osídlení.
Muravera a Villaputzu obdivuhodně kombinují přírodní atrakce, historii a kulturu, tradice a gastronomické speciality. Hojné údolí v povodí řeky Flumendosa je vyhlášené pro své zahradní citrusy, jež jsou hlavními protagonisty slavnosti citrusů, každoročního festivalu se koná v Muraveře. Stejně vyhlášené je i koncertní představení launeddas (tradiční dechový nástroj) ve Villaputzu.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Jih - Kraj Cagliari


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Eden Village Colostrai ****

EDEN VILLAGE COLOSTRAI - Colostrai

Příjemný resort přímo u písečné pláže s výbornou kuchyní all inclusive, opakovaně v posledních pěti letech velmi oblíbený u našich klientů.

Blízko plážeAll inclusiveBazénKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

FM sleva do 31.3.2020

8 dní / All inclusive, Bezlepková strava,

23 990 22 990

Dospělí od 22 990 Kč

Děti od 16 990 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1