Colostrai


Cagliari 76 km

Olbie 237 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

Navštívíte jednu z nejpůsobivějších přírodních oáz jižní Sardinie, ráj pro milovníky výletů do přírody a pozorování ptactva.

Rybníky Sarrabus
Rozsáhlá a velkolepá oáza v okrese Muravera a Villaputzu , hlavních měst jihovýchodní části Sardinie, je útočištěm nejrůznějších druhů ptactva a divé zvěře.

Ostrov si zachovává nesčetné množství vodních ploch, své jedinečné a neocenitelné dědictví. Jednou z nejpozoruhodnějších mokřin, také největší co do rozlohy a důležitosti, je rybníkový komplex Sarrabus, pravěká oblast na jihovýchodním pobřeží. Skládá se z asi deseti lagun různých velikostí, každá se svými jedinečnými přírodními prvky a úrovní biodiverzity. Jejich klidné vody dosahují až k plážím s jemným světlým pískem, podél “staré“ východní silnice (státní silnice 125), v okrese Muravera a Villaputzu, měst ležících na rovině vytvořené u ústí řeky Flumendosa . Severně po řece, až u Quirry, můžete navštívit rybníky Villaputzu. Jižně se nachází 1500 hektarů Muraverských lagun, obklíčené písčitými dunami, pokrytými borovými lesy. Blízko ústí řeky, spojená s křemenovou pláží a mořem přírodní kanálem, leží tůně San Giovanni, osídlená lyskami, gallinulí, divokými kachnami a malými potápkami. V těchto vodách chovají rybáří mušle, škeble, ústřice, mořany a okouny. Hned o kousek dál narazíte na rybník Le Saline , přírodní slanou pánev, chráněnou Španělskou věží stejného jména, kde se dříve těžila sůl. Za úsvitu se oblast zbarví do červených odstínů, po zbytek dne se potom nese v barvách Středozemní zeleně a růže, díky koloniím plameňáků, kteří laguny osídlují v horkých měsících. V nížině San Priamo , můžete pozorovat nejpůsobivější představení: za překrásnými osamocenými plážemi s bronzovou barvou písku, dobarvené mořskými liliemi a žlutými máky, leží rybníky Colostrai a Feraxi . Spojené dohromady, vytváří přírodní ochranu pro volně žijící živočichy, jako jsou volavky obrovské, volavky popelavé, kachny, pisily čaponohé, motáci, ledňáčci, labutě, vzácní tenkozubci a všudypřítomní plameňáci, kteří zde hnízdí. Příležitostně můžete narazit na bílé čápy a ústřičníky.
Kolem rybníků vede stezka pro pěší, cyklisty, nebo vyjížďky na koních, u kterých je vyznačeno několik míst na fotografování nebo pozorování ptactva. Doporučuje se zejména při západu slunce, v kouzlu uvolňujících barev a jemným zvuků.
Dále na jih, za úchvatným pobřeží Costa Rei – což je nejdelší písčitý úsek východní Sardinie, dlouhý deset kilometrů – můžete v obdobích sucha navštívit i bosi, malý rybník Piscina Rei a hledat barevné lastury.

V oblasti Villaputzu, v rozsáhlém údolí přeťatém řekami Flumendosa a Rio Quirra , se zrodil rybníkový komplex, značné environmentální a přírodní hodnoty – Sa Praia, Pardu Mareus, Murtas a S´Acqua durci .
Blízko úchvatných pláží – včetně Porto Corallo a Murtas , se naskýtá ideální místo pro dlouhé procházky a pozorování opeřenců. Husté rákosy jsou zde domovem stejného vodního ptactva, jako rybníky Colostrai a Feraxi, a dále také buřňáků šedých, kormoránů, koroptví a volavek, nebo želv a dalších vzácných obojživelníků.
V této oblasti můžete kombinovat vycházky do přírody s archeologickými průzkumy místních megalitických komplexů, menhirů, domus de Janas, různých druhů nurágů, “obřích hrobek“, posvátných studen, Punických, Římských a středověkých zřícenin a původních těžařských osídlení.
Muravera a Villaputzu obdivuhodně kombinují přírodní atrakce, historii a kulturu, tradice a gastronomické speciality. Hojné údolí v povodí řeky Flumendosa je vyhlášené pro své zahradní citrusy, jež jsou hlavními protagonisty slavnosti citrusů, každoročního festivalu se koná v Muraveře. Stejně vyhlášené je i koncertní představení launeddas (tradiční dechový nástroj) ve Villaputzu.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Futura Club Colostrai ****

FUTURA CLUB COLOSTRAI - Colostrai

Příjemný resort přímo u písečné pláže s výbornou kuchyní soft all inclusive, opakovaně v posledních pěti letech velmi oblíbený u našich ...

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

FM sleva při objednání do 11.6. pro pobyty od 9.9.2023

8 dní / Bezlepková strava, Soft all inclusive,

22 990

Dospělí od 22 990 Kč

Děti od 8 990 Kč

Detail

Futura Club Colostrai ****

FUTURA CLUB COLOSTRAI - Colostrai

Příjemný resort přímo u písečné pláže s výbornou kuchyní soft all inclusive, opakovaně v posledních pěti letech velmi oblíbený u našich ...

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéPlážový servis v ceně

Vlastní

FM sleva při objednání do 11.6. pro pobyty od 9.9.2023

8 dní / Bezlepková strava, Soft all inclusive,

12 590

Dospělí od 12 590 Kč

Děti od ZDARMA

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1