Vyjádření k aktuální situaci

25.03.2020


Pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven podporují významně návrh na legislativní zakotvení (nařízením vlády) možnosti odložení čerpání služeb zákazníkem zaplacených do data vyhlášení nouzového stavu na budoucí období, a to formou vydání voucheru s platností 18 měsíců od data vyhlášení nouzového stavu. I nám se jeví toto řešení jako rychlá, účinná a efektivní pomoc cestovním kancelářím a agenturám s nulovým finančním zatížením pro stát a bez finančních ztrát pro zákazníka.

V této souvislosti konstatujeme, že poukazy na zájezd jsou chráněny pojištěním pro případ úpadku cestovní kanceláře.Dopis vládě ČR

Česká asociace pojišťoven 

 

13.03.2020 

Vážení klienti,
všichni se kvůli pandemii koronaviru ocitáme v dosud nevídaných situacích, které ve velké míře komplikují náš každodenní život. My v SARDEGNA TRAVEL, ať jako lidé nebo jako cestovní kancelář nejsme výjimkou.

Situace se mění každý den a vyjádření ztrácejí na aktuálnosti téměř v momentě publikace. Není toho moc, co v tuto chvíli můžeme ovlivnit, to ale neznamená, že nevyvíjíme maximální úsilí, aby měli dnešní události minimální dopad na Vaši letní dovolenou.
Prvním krokem je, že jsme v aktivním kontaktu se všemi partnery v destinaci a společně domlouváme nové storno podmínky pro Vaši cestu. V drtivé většině případů je tedy možné zrušit zájezd za nynější stornopoplatek (1000 Kč/osoba) až do 15 dní před odjezdem. Toto opatření zavádíme právě proto, abyste mohli vyčkat na vývoj situace a rozhodnout se, zda vycestovat až na základě aktuálních informací a ne předběžných hypotéz, které se každý den mění.

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám plně k dispozici.
Tým Sardegna Travel s.r.o.