Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky - Onani, Orgosolo ***

Popis hotelu

Charakteristika

Termín 13.-17.10.2022
Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 3.-4.9., Oliena 10.-11.9., Sarule 10.-11.9., Dorgali 17.-18.9., Teti17.-18.9., Orani17.-18.9., Austis 24.-25.9., Lula 1.-2.10., Meana Sardo 1.-2.10., Orotelli 1.-2.10., Gavoi 8.-9.10., Lollove 8.-9.10., Tonara 8.-9.10., Onani 15.-16.10., Orgosolo 15.-16.10., Belví 22.-23.10., Sorgono 22.-23.10., Aritzo 29.-30.10., Ottana 29.-30.10., Desulo 29.10.-1.11., Ovodda 4.-6.11., Mamoiada 4.-6.11., Nuoro 12.-13.11., Tiana 12.-13.11., Atzara 19.-20.11., Ollolai 26.-27.11., Gadoni 3.-4.12., Oniferi 3.-4.12., Fonni 8.-11.12., Ortueri 10.-11.12., Orune 17.-18.12. a Olzai 17.-18.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:Onani 15.-16.10.2022

Během celého festivalu budete moci na různých místech pozorovat různé fáze zpracování pšenice, ať už mletí mouky, zpracování krupice, výrobu těstovin, chleba nebo cukroví. Budete se moci vydat na cestu do historie prostřednictvím místních kostelů, účastnit se přípravy sýru, naučit se umění zpracování vlny nebo se pobavit při hudebních a divadelních vystoupeních.

Antika a moderna koexistují v obci, která se může pochlubit počátky sahajícími až do pravěku a která dokázala hledět do budoucnosti sázením na tradiční umění a vlastní kulturu.

Místní legenda vypráví o starověké vesnici pojmenované po nuragickém náčelníkovi, z něhož pochází Onanie, sardinský název vesnice Onanì.

Archeologické nálezy svědčí o tom, že počátky centra sahají až do nuragického věku, což dokumentují i ​​četné památky roztroušené po celé oblasti: od klasických věží, přes hrobky obrů až po posvátnou studnu Muros d'Avria . Území však vypráví ještě starší příběh, o čemž svědčí přítomnost hrobek vytesaných do skály nazývaných „domus de janas“, „domy pro víly“, pocházející přinejmenším ze třetího tisíciletí před naším letopočtem.

Území Onanì charakterizuje bohatá rozmanitost krajiny, kde se návštěvník může svým pohledem toulat po různých a vždy okouzlujících panoramatech. Zelené kopce jsou pokryty krásnými dubovými lesy obklopenými esencemi středomořské křoviny. Ty jsou zároveň domovem různých druhů místní fauny: divočáků, zajíců, koroptví atd.


Orgosolo 15.-16.10.2022

Jednou z nejoriginálnějších vesnic na ostrově je horská obec Orgosolo, známá pro politické grafitti, které můžete pozorovat téměř ve všech jejích koutech a také jako útočiště banditů. Během festivalu se budete moci zúčastnit komentované prohlídky centra, kde se dozvíte historii a příběhy jednotlivých výjevů a ochutnáte typické sýry, salámy, chléb, cukroví, víno a masité hlavní chody. Krom toho budete moci obdivovat umění místních řemeslníků skrz výrobky ze dřeva, zlata, kůže a hedvábí, kresbu na kamení, keramiku a dřevo.

Komunita Orgosola se v průběhu let vyznačovala velkou statečností a bojovností svých obyvatel, kteří i v minulém století ukázali, jak malý zástup mužů oživený silnou vůlí může změnit osud dějin.

Země umělců a kolébka archaických tradic Orgosolo odhaluje živého ducha a hluboké pouto se svými kořeny. Bohaté archeologické dědictví se může pochlubit významnými památkami z přednuragské éry: v oblasti můžete navštívit několik menhirů a domus de Janas, včetně menhirů Tettene, Istovuzzi a Pandelai.

Úchvatná krajina, nedotčené lesy a grandiózní přírodní úkazy charakterizují pohoří Supramonte v oblasti Orgosola.
Jedná se o rozsáhlou plošinu vápence a dolomitů s výjimečnými skalními útvary obohacenou bohatou vegetací napájenou bohatými podzemními vodními cestami. Oblast je součástí zálivu Orosei a národního parku Gennargentu.

Ubytování

Uvedená cena zahrnuje ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu, zajištění letecké či trajektové dopravy.

Stravování

Snídaně

Pláž

Vesnice Onaní se nachází tři čtvrtě hodiny cesty od přímořských letovisek La Caletta, Marina di Orosei či Cala Gonone, odkud vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei - Cala Luna, Cala Mariolu, Cala Goloritzé a další, které patří k nejvíce ikonickým plážím Sardinie. Orgosolo je odsud vzdálené asi hodinu jízdy.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Změna programu je vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.