Charakteristika

Termín 23. - 27. 11. 2023Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Ollolai 25.-26.11.2023

Zdánlivě nenápadná vesnice ve středu Sardinie skrývá spoustu zajímavostí. Centrum si můžete prohlídnout pěší procházkou, nebo se skupinkou na oslím hřbetě. V místní hvězdárně se poučíte o záhadách vesmíru, navštívíte horu San Basilio a budete svědky slavnostního zapálení ohňů. Ochutnáte vyhlášený sýr fiore Sardo a su casizolu, naučíte se přípravě chlebu Carasau a budete asistovat u strojení nevěsty do kroje. To a ještě více za doprovodu hudebních a tanečních vystoupení.

Historie obce je velmi stará a plná legend, které se nyní staly dědictvím jejích obyvatel.
První známky života byly objeveny na hoře San Basilio a sahají až do pravěku, zejména do středního neolitu.
Na této hoře, obklopené středomořskými křovinami, se nachází vesnice Ollolai, asi 1000 m n. m.

V archeologickém parku na hoře San Basilio je možné se ponořit do pravěku mezi skalními úkryty a hrobkami vytesanými v kameni. Skalní přístřešek Sa Conca Frabica uchovává sedm vrstev archeologických vykopávek, které svědčí o nepřetržitém používání od středního neolitu po dobu železnou. Místo sloužilo k ukládání zemřelých, vedle kterého byla umístěna pohřební souprava, skládající se převážně z keramických předmětů, ale také z bronzu a obsidiánu.

Dub zelený a cesmínový, tis, divoká hruška, vřes zelený a cesmína pokrývají horu, na které byl postaven byzantský kostel San Basilio Magno, kde jsou dodnes k vidění zbytky starověkého františkánského kláštera, který byl dějištěm legendy prokletých o mniších.

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 4* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu.

Stravování

Snídaně

Pláž

Nejbližší pláže se nachází v letovisku Cala Gonone (40-70 km od ubytování, bude upřesněno při rezervaci). Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které se těší celosvětové slávě, jmenovitě Cala Luna, Cala Gabbiani, Cala Goloritzé, Cala Sisine, Cala Mariolu a další.
Probíhá načítání...

Důležité

Změna programu je vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.