Charakteristika

Termín 9. - 13. 11. 2023
Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Nuoro 11.-12.11.2023


Nuoro je hlavním městem provincie a také kolébkou kultury. Během festivalu budete moci navštívit muzeum tradičních kostymů a zvyků, archeologické muzeum nebo muzeum Grazie Deleddy, spisovatelky, která byla za své dílo oceněna Nobelovou cenou. Kromě toho si budete moci užít řadu hudebních vystoupení v podání tenorových sborů, obdivovat řemeslná umění sklářů a šperkařů, výrobu kožených a dřevěných výrobků, či různé techniky pletení košíků a amuletů. To vše doplněné o vynikající pochutiny farmářské výroby - sýry, salámy, cukroví, chléb, masité pokrmy, těstoviny a v neposlední řadě víno.

V srdci Sardinie se nachází město Nuoro, které střeží Su Monte ('Il Monte'), jak mu lidé z Nuora láskyplně říkají. Monte Ortobene, zavěšená mezi minulostí a současností, je nejvýznamnější přírodní památkou v městské oblasti. Uzavřený mezi řekou Rio Marreri a řekou Cedrino se vyznačuje slavnostními věžemi a vrcholky oddělenými strmými roklemi a obklopenými okouzlujícími údolími.

Je považováno za symbolické město sardinské kultury a tradic: činnost velkých spisovatelů, umělců, hudebníků a intelektuálů mu mezi devatenáctým a dvacátým stoletím vynesla titul „sardinské Atény“.

Četná archeologická svědectví o této oblasti představují velký zdroj poznání starověké sardinské civilizace: mezi nejreprezentativnější místa patří Noddule, kde je uchován komplexní nuraghe uzavřený třemi věžemi, hrobka obrů a posvátný pramen.


Tiana 11.-12.11.2023


V malé vesničce v horách uprostřed ostrova se během festivalu seznámíte s přípravou chleba carasau, navštívíte mlýn a naučíte se různým technikám mletí mouky. Nebude chybět přehlídka tradičních krojů a demonstrace tkaní na tkalcovských stavech. Probíhat budou i různá taneční, divadelní a hudební představení a ochutnáte řadu originálních receptů určených pro podzimní období.

Tiana je malá horská vesnice, kde přežívají dávné tradice, typické produkty a smysl pro komunitu, což přispívá ke zdravému a klidnému životu jejích stoletých lidí. Předsunutá základna starověké Barbarie byla pohraniční oblastí a zemí výměny mezi různými kulturami, které sdílely znalosti a tradice předávané po staletí.

Leží na úpatí hory Monte Orovole (1089 m), na posledních západních výběžcích Gennargentu, tyčí se podél údolí tvořeného potokem Tino vedle místa, kde se setká s Rio Torrei. Koryta, ve kterých tečou dva proudy vody, tvoří singulární obrácené T, ve kterém se Rio Torrei, přicházející z východu, připojuje k Rio Tino, které postupuje od západu a pokračuje na sever, aby se spojilo v Taloro.

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 4* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu.

Stravování

Snídaně

Pláž

Nejbližší pláže se nachází v letovisku Cala Gonone (40-70 km od ubytování, bude upřesněno při rezervaci). Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které se těší celosvětové slávě, jmenovitě Cala Luna, Cala Gabbiani, Cala Goloritzé, Cala Sisine, Cala Mariolu a další.
Probíhá načítání...

Důležité

Změna programu je vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.