Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky - Gadoni, Oniferi ***

Popis hotelu

Charakteristika

Termín 1. - 5. 12. 2022Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 3.-4.9., Oliena 10.-11.9., Sarule 10.-11.9., Dorgali 17.-18.9., Teti17.-18.9., Orani17.-18.9., Austis 24.-25.9., Lula 1.-2.10., Meana Sardo 1.-2.10., Orotelli 1.-2.10., Gavoi 8.-9.10., Lollove 8.-9.10., Tonara 8.-9.10., Onani 15.-16.10., Orgosolo 15.-16.10., Belví 22.-23.10., Sorgono 22.-23.10., Aritzo 29.-30.10., Ottana 29.-30.10., Desulo 29.10.-1.11., Ovodda 4.-6.11., Mamoiada 4.-6.11., Nuoro 12.-13.11., Tiana 12.-13.11., Atzara 19.-20.11., Ollolai 26.-27.11., Gadoni 3.-4.12., Oniferi 3.-4.12., Fonni 8.-11.12., Ortueri 10.-11.12., Orune 17.-18.12. a Olzai 17.-18.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:


Gadoni 3.- 4. 12.2022

Vesnice ve středu Sardinie je jedním z hlavních protagonistů průmyslové archeologie na ostrově, o čemž se v rámci festivalu budete moci přesvědčit při prohlídce dolu Funtana Raminosa. Budete svědky pečení tradičního velikonočního chleba a svým hlasem zvolíte vítěze nejkrásnějšího kousku. Po zapálení ohňů uvidíte karnevalové masky, tance a hudební vystoupení dechového nástroje Launeddas. To vše pochopitelně za doprovodu místních produktů, originálních pokrmů a výborného vína.

Území Gadoni, střežené mezi horami Sa Scova a Arzanadolu a protnuté fascinujícími převisy údolí řeky Flumendosa, nabízí jedinečnou přírodu s divokým kouzlem.

Důl Funtana Raminosa, symbol města a jeho historie, uchovává četná svědectví o dávných civilizacích, které obývaly území Gadoni. Počínaje dobou železnou bylo místo navštěvováno nejprve domorodými obyvateli a později Féničany a Římany. Důkazy o prehistorických památkách zůstávají ve zbytcích Arcu Nuraxi a Piscia Quaddu nuraghi, stejně jako v hrobkách podél řeky Flumendosa, zatímco četné nálezy (zachované v Národním archeologickém muzeu Sassari) jsou soustředěny poblíž městského centra, kde se nachází pozdně římská nekropole objevena v raném středověku.Oniferi 3.- 4. 12.2022

Během zastávky v této vesnici neuniknete jejímu největšímu nehmotnému dědictví, zapsanému na seznamu UNESCO, a sice sboru tenorového zpěvu. Ochutnáte tradiční sušenky Su Bistoccu Ingapau a cukroví Sas Gatzas, chléb carasau, sýrový dezert Sa Panedda, ale i spoustu masitých pokrmů a zeleninu z nultého kilometru. Bude svědky strojení do krojů a tanečních vystoupení, v neposlední řadě se představí karnevalové masky.

Oniferi je malé město v Barbagia di Ollolai, které hraničí na severu s Benetutti, na západě s Orotelli a na východě a jihu s Orani. Město je rozděleno do různých čtvrtí, jako je Su Nodu, Monte Ormina, Santu Juvanne, Su Cantaru, Su Pizu de S'Ortu, Untana a Sant'Antoni, zatímco vesnička Sos Eremos je od města vzdálena asi jeden kilometr.

Město se nachází v nadmořské výšce 478 metrů, na úpatí zalesněného kopce "Sa Costa". Jeho území je průměrně kopcovité a z velké části využíváno jako pastviny. Oniferi má také pozoruhodné lesní dědictví, sestávající převážně z korku, dubu zeleného, dubu cesmínového a olivových hájů, zejména v oblastech Sa Serra, Su Berre, Ogorthi a Sos Settiles, které se nacházejí v severo-střední části. V jižní oblasti jsou naopak rozsáhlé oblasti se středomořskými křovinami, jako v lokalitách Sa Chessa a Sa Mata.

Vesnice, ve které dnes stojí město Oniferi, se zrodila ve středověku, její stopy se dodnes zachovaly prostřednictvím románského kostela San Gavino. Oniferi byla také jednou z vil patřících do Curatoria di Dore v Judikátu Logudoro, které zahrnovaly také Orani, Sarule, Ottana, Orotelli, Nuoro a Orgosolo.

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 4* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu.

Stravování

Snídaně

Pláž

Nejbližší pláže z vesnice Oniferi se nachází v letovisku Cala Gonone (40-70 km od ubytování, bude upřesněno při rezervaci). Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které se těší celosvětové slávě, jmenovitě Cala Luna, Cala Gabbiani, Cala Goloritzé, Cala Sisine, Cala Mariolu a další.
Gadoni se nachází téměř v úplném centru Sardinie, nejbližší pláže na západě jsou v zálivu Oristano (asi 70 km) nebo na východě v Santa Maria Navarrese (asi 110 km). Ve středu ostrova se nachází spousta přírodních sladkovodních bazénů, kde je koupání možné a kde naplno oceníte krásu a rozmanitost sardinské přírody. Jmenovitě Is Caddaias, Sa Stiddiosa, Funtana Is Arinus a další.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Změna programu vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.