Charakteristika

Termín 7.-11.12.2023Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Fonni 8. - 10.12.2023

V této nejvýše položené vesnici na ostrově, si zastávku festivalu užijete opravdu do sytosti. V turistickém vláčku si prohlídnete všechny nástěnné malby na domech, navštívíte venkovské muzeum a baziliku, zaposloucháte se do tenorových zpěvů místních sborů a prohlídnete si sváteční kroje. K tomu budete přikusovat vyhlášené cukrářské piškoty, tradiční cukroví, farmářské produkty a vynikající víno. Nezapomenutelným zážitkem bude vypuštění karnevalových masek Urthos a Buttudos.

V srdci oblasti osídlené starověkými civilizacemi Barbagia se nachází pohostinné město Fonni. Na úpatí „stříbrných dveří“ (Gennargentu), chráněných staletými lesy a obklopenými fascinující přírodou, leží nejvýše položené horské město na ostrově (1000 m n. m.).

Jeho poloha z něj učinila významnou turistickou destinaci pro horské sporty. Lyžařské středisko je oblíbené zejména v zimě; na Monte Bruncu Spina a Monte Spada jsou lyžařské vleky. Také během zbytku roku mnoho cestovatelů navštivuje jeho území kvůli kráse krajiny a bohatství flóry a fauny.

Četné památky roztroušené po celém území vyprávějí velmi starou historii, která sahá až do neolitu. Odtud pocházejí kamenné modly, tzv. „perdas fittas“, tedy menhiry, a domus de Janas, hrobky vykopané do žuly, po nichž v eneolitu následovaly „ad allée“ na hoře Santu Micheli.Ortueri 9. - 10.12.2023

Malá vesnička uprostřed ostrova vás během festivalu upoutá výrobky z korku, ukáže vám umělecká díla z recyklovaných materiálů a vyrobíte si tradiční chléb Sa omo e se Pane. Kromě hudebních a tanečních vystoupení v krojích se dočkáte i strojení a následného řádění karnevalových masek. Nebudou chybět ani originální recepty, cukroví a víno.

Město se rozprostírá blízko kopce Sa Serra a jeho historické centrum si zachovalo znaky starých selských domů, které jsou posazené vedle sebe.

Historie Ortueri, malého města nacházejícího se v Barbagia del Mandrolisai, je poznamenána stopou Římanů, kteří kolonizovali území po punském pronikání; místa, ve kterých se stabilizovala Římská říše, nebo to byly původně oblasti Travi a Alas Ruinas, nacházející se v rovině Pranu a Laccos, kde byly také nalezeny četné sarkofágy s rytinami souvisejícími s oddaností bohům-Mani.

Ubytování

Uvedená cena zahrnuje ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu, zajištění letecké či trajektové dopravy.

Stravování

Snídaně

Pláž

Vesnice Fonni se nachází 60 km od Cala Gonone, odkud vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei - Cala Luna, Cala Mariolu, Cala Goloritzé a další, které patří k nejvíce ikonickým plážím Sardinie. Ortueri se nachází téměř v úplném centru Sardinie, nejbližší pláže na západě jsou v zálivu Oristano (asi 70 km) nebo na východě v Santa Maria Navarrese (asi 110 km). Ve středu ostrova se nachází spousta přírodních sladkovodních bazénů, kde je koupání možné a kde naplno oceníte krásu a rozmanitost sardinské přírody. Jmenovitě Is Caddaias, Sa Stiddiosa, Funtana Is Arinus a další.
Probíhá načítání...

Důležité

Změna programu vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.

VÝLETY LZE OBJEDNAT POUZE K ZÁJEZDU