Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky - Belví, Ottana, Sorgono ***

Popis hotelu

Charakteristika

Termín 19.-23.10.2023
Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:
Belví 21.-22.10.2023

Zastávka v rámci festivalu v Belví, je velmi hravá. Hlavním tématem je totiž tradiční hra Sa Murra, která vám možná bude připadat trochu zvláštní. Skupinky se postaví do kruhu, ve kterém se následně překřikují s čísly, které ukazují na prstech a vzájemnou eliminací určí vítěze. Ochutnáte ale i tradiční pokrmy, připravené z místních surovin, cukroví Caschettes, pečené kaštany a výborné víno. To vše za doprovodu hudebních a tanečních vystoupení.
Přírodní dědictví je velkým bohatstvím Belvì. Město je obklopeno krásnými lesy lískových oříšků, kaštanů a vlašských ořechů, mezi nimiž jsou některé nádherné staleté exempláře, jako je ořešák zvaný „sa nuje de tziu Pili“ a obrovské kaštany v lokalitě Nerca.
Četná prehistorická naleziště byla předmětem mnoha populárních fantazií, které z nich učinily sídla fantastických bytostí, protagonistů mnoha legend. Jedna z nich vypráví, že zde žijí fantastické bytosti jako Maschinganna, který rádi děsí hlasy nebo zvuky ty, kteří se vydávají do lesů, kde žijí Gianas (víly / čarodějnice), které během dne pletou zlatými nitěmi, uzamčeny ve svých domcích vyhloubených do skály a v noci se potulují lesem, kde tančí a provádějí své rituály.
Caschettes se staly symbolem řemeslné výroby Belvì a jsou vynikajícími tradičními sladkostmi, které byly kdysi vyhrazeny pro velké příležitosti, jako jsou náboženské svátky a svatby, od nichž se odvozuje přezdívka „nevěstino cukroví“.
Ottana 21.-22.10.2023
Jedna z nejpůsobivějších zastávek vás čeká bezesporu v Ottaně, kde vás na cestě za poznáním místních tradic doprovodí známé karnevalové masky Boes, Merdules a Filonzana. Kromě ohromujících představení budete moci ochutnat to nejlepší z místní produkce medu, cukroví Sas Gatzas, vynikající víno a obdivovat řemeslné umění pletení košíků, zpracování železa a kůže. Město se nachází na okraji aluviální oblasti řeky Tirso, v blízkosti zalesněných kopců, které označují vstup do kraje Barbagia di Ollolai a které se zvedají do masivu Gennargentu. Území tvoří široká plochá rozloha, zřídka přerušovaná vrchovištními útvary. První přítomnost člověka na území Ottany se datuje do mladšího paleolitu, jak dokládá asi 3000 litických artefaktů, které svědčí o pravděpodobné existenci skutečného průmyslu v tomto sektoru. Mnohé kulturní aspekty spojené s dávnými tradicemi byly vždy zakořeněny v Ottaně, kde přetrvávají dodnes a v posledních letech jsou posíleny díky angažovanosti mladých lidí, kteří prostřednictvím zakládání kulturních skupin a sdružení znovu oživují světské a náboženské slavnosti velmi vzdáleného původu.Sorgono 21.-22.10.2023

Etapa v Sorgonu se zase soustředí na všechny činnosti spojené s pěstováním, sklizní a zpracování vinné révy. Jednotlivé fáze si také budete moci sami vyzkoušet a samozřejmě i ochutnat. Kromě vína ochutnáte i další tradiční pokrmy, sladkosti a sýry. Festival doprovází řada hudebních, tanečních i divadelních představení.
V geografickém středu Sardinie bylo objeveno jedno z nejsugestivnějších a nejrelevantnějších uspořádání menhirů ve Středomoří: na tomto starobylém a magickém území se nachází město Sorgono.
Po stezkách bohatých na přírodní zajímavosti jsou roztroušena četná svědectví o starověkých civilizacích. V geografickém středu Sardinie bylo vztyčeno asi dvě stě menhirů od posledního neolitu (3200-2800 př.nl) až po střední eneolit ​​(2800-1800 př.nl). Tato výjimečná lokalita v Biru 'e Concas zachovává velkolepá uspořádání, která patří k největším ve Středomoří, ale také kruhy, dvojice nebo triády menhirů obklopené mohutnou zdí, která pravděpodobně vymezovala posvátnou oblast.
Sorgono se zrodilo v oblasti bohaté na prameny na západní straně Gennargentu, obklopené neobyčejnou žulovou krajinou vyřezávanou větrem a nedotčenými lesy. Území je převážně hornaté: v Sa Serra de su lampu dosahuje až 1039 m.
Na náhorní plošině Iscalas si můžete vychutnat jedinečnou podívanou vytvořenou přírodou: eroze způsobená atmosférickými vlivy vytvarovala žulové komplexy, takže výhled je obzvláště působivý.

Ubytování

Uvedená cena zahrnuje ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu, zajištění letecké či trajektové dopravy.

Stravování

Snídaně

Pláž

Sorgono a Belví se nachází téměř v úplném centru Sardinie, nejbližší pláže na západě jsou v zálivu Oristano (asi 70 km) nebo na východě v Santa Maria Navarrese (asi 110 km). Ve středu ostrova se nachází spousta přírodních sladkovodních bazénů, kde je koupání možné a kde naplno oceníte krásu a rozmanitost sardinské přírody. Jmenovitě Is Caddaias, Sa Stiddiosa, Funtana Is Arinus a další.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Interaktivní audioprůvodceInteraktivní audioprůvodce

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Změna programu vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.