Charakteristika

Termín 16.-20.11.2023Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Atzara 18.-19.11.2023 Malá horská vesnička ve středu ostrova je připravena odhalit své poklady. Navštívíte nejstarší domy v obci a muzeum. V historickém centru na vás čeká výstava obrazů a fotografií věnovaná venkovskému životu. Naučíte se umění splétání košíků z trpasličí palmy a tkaní z vlny a lnu. Budete svědky výroby pálenky Abbardente, tradičního cukroví a ochutnáte vynikající vína z okolních vinic.

V oblasti obklopené nuraghi byly kolem roku 1000 postaveny dva malé venkovské kostely zvané Santa Maria de susu a Santa Maria de josso, stejně vzdálené od místa, kde se zrodila starobylá vesnice Atzara. Mezi měkkými kopci se pohled ztrácí na barevných plochách vinic, které charakterizují okolní krajinu.

Středisko bylo již v devatenáctém století proslulé kvalitou a hojností produkce vína, kterou zásobovalo mnoho oblastí ostrova. Nejpěstovanějšími odrůdami jsou sardinské Bovale (nebo Muristellu), Monica a různé druhy Cannonau, ze kterých vzniká vyhlášené víno Mandrolisai. Atzara je také zahrnuta do seznamu obcí stanoveného specifikací pro uznání kontrolovaného označení původu "Mandrolisai" vyhrazeného pro červená a růžová vína. Vlastnosti vína vycházejí ze zvláštnosti kyselých kopcovitých půd, z žuly a porfyru, z klimatu a dobrého vystavení slunci.

Země světla a barev, která inspirovala španělské kostýmní malíře na počátku dvacátého století. Z hlavní ulice odbočují pokroucené uličky nejstarších čtvrtí historického centra. V labyrintu uliček objevíte drobné klenoty minulosti: středověké domy postavené ze žuly a trachytu, s dveřmi a okny obohacenými rámy sardinsko-hispánské tradice, z nichž některé si zachovaly pozdně gotické reliéfy.

Ubytování

Uvedená cena zahrnuje ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu, zajištění letecké či trajektové dopravy.

Stravování

Snídaně

Pláž

Atzara se nachází téměř v úplném centru Sardinie, nejbližší pláže na západě jsou v zálivu Oristano (asi 70 km) nebo na východě v Santa Maria Navarrese (asi 110 km). Ve středu ostrova se nachází spousta přírodních sladkovodních bazénů, kde je koupání možné a kde naplno oceníte krásu a rozmanitost sardinské přírody. Jmenovitě Is Caddaias, Sa Stiddiosa, Funtana Is Arinus a další.
Probíhá načítání...

Důležité

Změna programu vyhrazena

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 3*

NA VYŽÁDÁNÍ:
prodloužení termínu, vyšší kategorie ubytování, letecká či trajektová doprava.

Pobytová taxa

Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.