Cyklotoulky po severním pobřeží Sardinie

Popis hotelu

Charakteristika

Jedinečná příležitost pro milovníky cyklistiky poznávat s průvodcem památky a nádhernou přírodu ostrova Sardinie na kole.

Poloha

Isola Rossa “Červený ostrov” je malé přímořské letovisko nesoucí jméno podle nedalekého stejnojmenného ostrůvku z načervenalého kamene, který společně se středověkou aragonskou věží vytváří nezapomenutelnou atmosféru tohoto místa.

Ubytování

Apartmány TRILO mají 2 ložnice (jednu s manželskou postelí a jednu s oddělenými lůžky, které se dají spojit), obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, koupelnu.
Apartmány v přízemí mají každý vlastní venkovní obytný prostor, apartmány v prvním patře mají malý balkon. Všechny mají TV a pračku.
Je nutné mít sebou vlastní povlečení nebo je možné si na místě zapůjčit povlečení za € 15/týden/os. (nutné nahlásit předem).

Sport a animace

1. den
Odlet z Prahy do Olbie, transfer z letiště do apartmánů; ubytování a odpočinkový program na plážích v okolí.

2. den
Cyklistika na Capo Caccia s návštěvou Neptunovy jeskyně, možnost vyjížďky v přírodní rezervaci Porto Conte, prohlídka katalánského města Alghero s možností koupání na jeho dlouhých plážích (30-50 km).

3. den
Z Palau (přístav, letovisko) trajektem na ostrovy La Maddalena (okruh v NP, růžové skalní útvary, pláže); na kole po hrázi na ostrov Caprera – Garibaldiho usedlost, piniové lesy a opuštěné vojenské základny (30-60 km).

4. den
Nuraghe Santu Antine – jedna z nejzachovalejších a nejmonumentálnějších památek prehistorických obyvatel Sardinie, St. Trinita di Saccargia - klenot románského slohu, Monte d'Accoddi – starověký zikkurat zahalený tajemstvím a cestou zpět prohlídka skalního města Castelsarda (den bez kol).

5. den
Příjemná cyklistika sardinským vnitrozemím: Arzachena – jedno z center nuragové kultury, pravěká svatyně Malchittu, dolmen Coddu Vecchiu, nekropole Li Muri, hrobka obrů Li Loghi, možnost návštěvy poloostrova Isuledda – ráj windsurfařů (40 - 60 km).

6. den
Individuální cyklistika v okolí dlouhých písčitých pláží Badesi či Costa Paradiso, nebo náročnější výlety za Trinità d'Agultu (30-80 km), nebo fakultativně celodenní lodní výlet s občerstvením.

7. den
Celodenní výlet do přírodní rezervace na ostrově Asinara (nedávno zpřístupněné vojenské území, nyní útočiště želv a bílých oslíků), nebo výlet k azurové pláži u Stintina (40–70 km).

8. den
Transfer na letiště do Olbie, odlet do Prahy.

Povrch a profil:
převážně asfalt, mírně zvlněný profil.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Blízko plážeBlízko pláže
Do centra pěškyDo centra pěšky
PotápěníPotápění

Individuální termíny pobytu:

Vyberte termín pobytu od - do:
Nahrávám ceny ...

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Probíhá načítání dat, čekejte prosím...

Důležité

Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z / do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, příp. i dalších zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Cena zahrnuje

Zpáteční letenky včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování v apartmánu bez stravy, průvodce, doprovodný autobus s cyklovlekem, potřebné mapy, pojištění.

Cena nezahrnuje

Trajekt na souostroví La Maddalena (od € 5 /os.), loď na ostrov Asinara (cca € 21 /os.), celodenní lodní výlet s občerstvením (asi € 40 /os.)

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.