Cyklotoulky po severním pobřeží Sardinie

Popis hotelu

Charakteristika

Jedinečná příležitost pro milovníky cyklistiky poznávat s průvodcem památky a nádhernou přírodu ostrova Sardinie na kole.

Poloha

Isola Rossa “Červený ostrov” je malé přímořské letovisko nesoucí jméno podle nedalekého stejnojmenného ostrůvku z načervenalého kamene, který společně se středověkou aragonskou věží vytváří nezapomenutelnou atmosféru tohoto místa.

Ubytování

Apartmány TRILO mají 2 ložnice (jednu s manželskou postelí a jednu s oddělenými lůžky, které se dají spojit), obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, koupelnu.
Apartmány v přízemí mají každý vlastní venkovní obytný prostor, apartmány v prvním patře mají malý balkon. Všechny mají TV a pračku.
Je nutné mít sebou vlastní povlečení nebo je možné si na místě zapůjčit povlečení za € 15/týden/os. (nutné nahlásit předem).

Sport a animace

1. den
Odlet z Prahy do Olbie, transfer z letiště do apartmánů; ubytování a odpočinkový program na plážích v okolí.

2. den
Cyklistika na Capo Caccia s návštěvou Neptunovy jeskyně, možnost vyjížďky v přírodní rezervaci Porto Conte, prohlídka katalánského města Alghero s možností koupání na jeho dlouhých plážích (30-50 km).

3. den
Z Palau (přístav, letovisko) trajektem na ostrovy La Maddalena (okruh v NP, růžové skalní útvary, pláže); na kole po hrázi na ostrov Caprera – Garibaldiho usedlost, piniové lesy a opuštěné vojenské základny (30-60 km).

4. den
Nuraghe Santu Antine – jedna z nejzachovalejších a nejmonumentálnějších památek prehistorických obyvatel Sardinie, St. Trinita di Saccargia - klenot románského slohu, Monte d'Accoddi – starověký zikkurat zahalený tajemstvím a cestou zpět prohlídka skalního města Castelsarda (den bez kol).

5. den
Příjemná cyklistika sardinským vnitrozemím: Arzachena – jedno z center nuragové kultury, pravěká svatyně Malchittu, dolmen Coddu Vecchiu, nekropole Li Muri, hrobka obrů Li Loghi, možnost návštěvy poloostrova Isuledda – ráj windsurfařů (40 - 60 km).

6. den
Individuální cyklistika v okolí dlouhých písčitých pláží Badesi či Costa Paradiso, nebo náročnější výlety za Trinità d'Agultu (30-80 km), nebo fakultativně celodenní lodní výlet s občerstvením.

7. den
Celodenní výlet do přírodní rezervace na ostrově Asinara (nedávno zpřístupněné vojenské území, nyní útočiště želv a bílých oslíků), nebo výlet k azurové pláži u Stintina (40–70 km).

8. den
Transfer na letiště do Olbie, odlet do Prahy.

Povrch a profil:
převážně asfalt, mírně zvlněný profil.
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Blízko plážeBlízko pláže
Do centra pěškyDo centra pěšky
PotápěníPotápění

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z / do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, příp. i dalších zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Cena zahrnuje

Zpáteční letenky včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování v apartmánu bez stravy, průvodce, doprovodný autobus s cyklovlekem, potřebné mapy, pojištění.

Cena nezahrnuje

Trajekt na souostroví La Maddalena (od € 5 /os.), loď na ostrov Asinara (cca € 21 /os.), celodenní lodní výlet s občerstvením (asi € 40 /os.)

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.