Tresnuraghes

Zobrazit na mapě


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI
Tato vesnice na hranici mezi Planargií a Montiferru, kousek od modrého a průzračného moře středo-západního pobřeží Sardinie, je bohatá na historii, archeologii a kulturu.

Území Tresnuraghes zaujímá západní část náhorní plošiny Planargie. Na západě dosahuje mořského úseku mezi Oristanským zálivem a mysem Capo Marrargiu, zatímco směrem do vnitrozemí je obklopen kopci Montiferru.
Město Tresnuraghes je domovem přibližně 1 200 obyvatel, které se nachází deset kilometrů od Bosy a asi 50 od hlavního města okresu Oristano.

Jednu ze svých tras zde končí i oblíbená ostrovní atrakce, zelený turistický vláček Trenino verde. Etymologie jména pochází ze starověké přítomnosti tří nuragských struktur blízko obydlené oblasti. Dva z nich od té doby již zcela zmizely a ze třetího zbývá jen několik stop. Za zmínku stojí také nuraghe Martine, Nani a Tepporo a hrobka obrů podél cesty do městského kostela zasvěceného svatému Markovi, tři kilometry od města.
V blízkosti svatyně lze pozorovat pozůstatky neolitického období, včetně různých hrobek Domus de Janas a dolmenů ve městě Foghe, Su Ju Malmuradu (zkamenělé sedlo). Legenda vypráví, že zemědělec, který nepřestal pracovat během svatého procesí, se spolu se svým sedlem proměnil v kámen. Každý rok 25. dubna, se koná poutní cesta do kostela, kde na účastníky čeká požehnaný chléb, maso, víno a tabák.

Ve městě převažují nízkopodlažní domy postavené kolem farnosti San Giorgio Martire, jehož svátek připadá na konec dubna. Je zde také spousta dalších kostelů, včetně Santa Croce, San Lorenzo, Santa Lucia, Santa Maria de s'Adde, Santa Maria di Loreto, San Nicolò, Santa Vittoria a Sant'Antonio da Padova, který slaví svátek na konec srpna, zatímco San Ciriaco je poctěn na začátku měsíce.
Během náboženských obřadů si můžete pochutnat na místní gastronomii a Malvasii, proslulém sladkém víně DOC - tedy s kontrolovaným původem v místě. Navštívit byste určitě měli muzeum Casa Deriu, který nabízí návštěvníkům šanci cestovat zpět v čase, počínaje životem buržoazní rodiny 18. a 19. století, přes historii žurnalistiky a místního tisku, módy a cestování.
Dům obsahuje původní zařízení a sbírku přibližně 1 000 svazků, která vyšla mezi koncem 17. a začátkem 20. století.

Pět kilometrů jižně od města, v ústí řeky Riu Mannu, lze obdivovat věže Torre Foghe, spolu s Ischií Rujou a Columbargií, které představují pobřežní obranný systém z doby, kdy ostrov obývali Aragonci.
Prostranství u věže Foghe bylo místem přistání maurských útočníků a pirátů. Již ve starověku bylo právě toto místo rozhodující křižovatkou, která dělila nájezdníky na dva kmeny - Ciddilitani římského původu a Eutici pocházející z řeckého ostrova Euboea. Předpokládá se, že zde kdysi stálo starověké město Ciddilis.

Španělské věže se promítají do křišťálově čistého modrého moře, které je každoročně oceňováno prestižní značkou 5 Vele Guida Blu, které uděluje Legambiente (sdružení na ochranu životního prostředí). Obdivovat lze panoramatické výhledy nebývalého půvabu, divoké útesy a okouzlující pláže.
Dominantou je Porto Alabe (nebo také Marina of Tresnuraghes), od katalánského slova alabe (racek), sestávající ze sedmi kilometrů jemného růžového písku, střídající se se zátokami a mořskými skalisky. Kolem pláže se tyčí malá přímořská vesnice, která je v zimě vystavena mnoha bouřím kvůli silnému větru maestrale.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Západ - Kraj Oristano


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle