Torre delle Stelle

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

Navštivte malebnou oblast na území okresu hlavního města Cagliari, která se rozkládá od parku Sette Fratelli až po překrásné pobřeží Geremeas a Torre delle Stelle.

Známá přímořská oblast Torre delle Stelle je vyhledávaná díky dvěma úchvatným plážím Cann’e Sisa a Genn’e Mari, odděleným ostruhou s vilami a turistickými zařízeními, které se v létě mění ve skutečnou vesnici, Maracalagonis. Jedná se o vesnici s řemeslnou tradicí v metropolitní oblasti hlavního města Cagliari, na jihu Sardinie, s rozsáhlým teritoriem bohatým na pobřežní klenoty a archeologické památky.

Obklopeno horami, Maracalagonis s osmi tisíci obyvateli, v jihovýchodní části oblasti Campidano, leží 15 km od hlavního města ostrova. Proslavené výrobou domácího pečiva, pletením košíků a sardských brokátových kostýmů.

Tato oblast, ohraničená pohořím Punta Serpeddi a oázou Sette Fratelli (sedm bratrů), dosahuje až k letním letoviskům Geremeas a Torre delle Stelle. Země byla obývaná od prehistorických dob (již od 3. tisíciletí před Kristem), o čemž svědčí eneolitické nekropole Cuccuru Craboni, přednuragská vesnice Cann'e Sisa a pozůstatky několika dalších nurágů, které byly později osídleny Fénickými a Punskými koloniemi. Stejně tak jako zřícenina Punského chrámu, ve kterém byly nalezeny dvě pískovcové sochy boha Bes, jež jsou nyní k vidění v Národním Archeologickém Muzeu v Cagliari.

Na území dnešní obce se ve středověku nacházelo několik menších vísek, mezi nimi i Mara a Calagonic, které patřily pod Judikát Calari. Od roku 1416, v době Aragonské nadvlády na ostrově, spojení těchto dvou vísek dalo za vznik obci Mara de Calagonis.

Svatým patronem obce Mara je Santo Stefano (Svatý Štěpán), který se narodil roku 82, pod nadvládou Římského vládce Trajana a zemřel jako mučedník, když mu hřebíkem probodli lebku. Jeho pozůstatky jsou uchovány ve farním kostele, který mu byl zasvěcen v roce 1925. Lebka s hřebíkem je umístěná ve svatyni, zatímco ostatní části těla jsou pochovány v jeho podobizně pod hlavním oltářem.

Za návštěvu v centru obce stojí kostel Vergine degli Angeli (Panny Andělské). Postaven byl v románském stylu, v roce 1237 byl vysvěcen a dále během staletí přestavován. Kolem vesnice jsou k vidění vesnické kostely San Basilio a San Gregorio.

Dnes je Maracalagonis známé především díky úchvatným plážím na východní straně zálivu Golfo degli Angeli (andělský záliv), podél malebné panoramatické silnice z Cagliari do Villasimiu. Hory světlého písku a tyrkysového moře, obklopené zelenými kopci, 25 km od rezidenční oblasti.

V oblasti Geremeas, sdílené s Quartu Sant'Elena, oblasti, která zahrnuje písečné pobřeží Kala 'e Moru a Marongiu, se nachází vyhlášená pláž Baccu Mandara s jemným zlatým pískem, omývaná mořem v modrozelených až tyrkysových tónech.

Když budete pokračovat podél pobřeží, narazíte na další věhlasnou lokalitu - Torre delle Stelle, kde se nachází hned dvě dechberoucí pláže - Cann'e Sisa a Genn'e Mari, oddělené mysem s vilami a různými turistickými službami, díky kterým se z tohoto místa v letních měsících stává živé turistické středisko.

Pláž Genn'e Mari (vedoucí k moři) se nachází v lokalitě Torre delle Stelle a náleží částečně k oblasti městečka Maracalagonis a částečně k Sinnai. Písek zde je bílý, středně zrnitý, omývaný průzračnými vodami. Vstup do moře je vhodný i pro hůře pohyblivé osoby.

Díky větrnějším podmínkám a bohatému podmořskému životu je zdejší lokalita vhodná pro milovníky vodních sportů, jako windsurfing a potápění. V blízkosti pláže jsou turistické služby - bary, restaurace i ubytovací zařízení.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Villa Bellavista

VILA BELLAVISTA - Torre delle Stelle

Luxusní vila s privátním bazénem a pohádkovým výhledem na moře, je ideální volbou pro početné rodiny nebo skupiny přátel.

BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetGolfPotápěníTenisNovinka

Praha - Cagliari

8 dní / Bez stravy,

40 280

Cena za jednotku od 40 280 Kč

Detail

Villa Bellavista

VILA BELLAVISTA - Torre delle Stelle

Luxusní vila s privátním bazénem a pohádkovým výhledem na moře, je ideální volbou pro početné rodiny nebo skupiny přátel.

BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetGolfPotápěníTenisNovinka

Vlastní

8 dní / Bez stravy,

31 290

Cena za jednotku od 31 290 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1