Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování
Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Sardinie v miniatuře

Park miniatur slavnostně otevřen v roce 1999, byl kompletně přestavěn v sezóně 2022 se zahrnutím celé pobřežní cesty, díky čemuž je Sardinie v miniatuře skutečnou trojrozměrnou mapou ostrova.

Nová trasa zahrnuje důležité geomorfologické, historické a architektonické aspekty, které se rozprostírají v délce asi 360 metrů, v měřítku představují nejreprezentativnější památky ostrova a v délce asi 500 metrů, kterou lze urazit lodí podél pobřeží reprodukujících přírodní lokality pláže a ostrovy, které Sardinii proslavily ve světě. Konstrukce s vědeckou přísností, ušlechtilost materiálů, ruční zpracování detailů a důmyslné použití barev dělají z navrhovaných míst skutečná umělecká díla. Cesta, která je zcela přístupná, je navíc vybavena vícejazyčnými informačními štítky s audioprůvodcem pro zpřístupnění zastoupených míst i z naučného hlediska.

Kromě miniatur je v rámci vstupného přístupný dinosauří park, planetárium a muzeum astronomie.

Dinosauří park:

Se sbírkou dinosauřích mláďat se Park, který je již považován za největší svého druhu v Itálii, zabývá novými aspekty života bytostí, které žily v prehistorických dobách. Toto téma tedy vstupuje do didaktického vyprávění a otevírá nové úvahy o vztahu těchto druhů s těmi, které přežily do současnosti.

Dinosauří park jako první na Sardinii navrhl cestu zalidněnou reprodukcemi, které se díky sofistikovaným animatronickým technikám mohou pohybovat, dýchat, pozorovat, řvát… zkrátka žít! Možnost vrátit se do scénářů před 250 miliony let a objevit tyto neuvěřitelné prehistorické obry, nejzáhadnější a nejvíce fascinující zvířata v historii evoluce reprodukovaná v přirozeném měřítku a s vědeckou přesností díky radám uznávaných paleontologů. V prostředí plném úkazů budete moci zblízka obdivovat mohutnou masu Apatosaura o délce 18 metrů a postupně podél evolučního oblouku 250 milionů let, další druhy, které uchvátily naši zvědavost až po mocného a divokého Tirannosaura - Rexe, který byl také reprodukován animatronickými technikami v životní velikosti, větší než autobus se svými 14 metry na délku a 7 tunami na váze, což z něj dělalo nejděsivějšího lovce Jury.

Planetárium:

Kopule o průměru téměř 11 metrů a sofistikovaný digitální projekční systém nejvýznamnějšího a nejtechnologičtějšího planetária na Sardinii, který patří mezi nejvýznamnější v Itálii společně s Milánem, Římem a Turínem.

Díky technologii, kterou má k dispozici, v kombinaci s neustále živým komentářem vás čeká cesta mezi hvězdami za poznáním naší sluneční soustavy ve velkolepém prostředí plném překvapení. Vědecká cesta vytvořená speciálně pro místní planetárium ve spolupráci s profesionálními astronomy z Astronomické observatoře v Cagliari, orgánu Národního ústavu astrofyziky, umožňuje důslednou reprodukci hvězdných a planetárních pohybů také ve vzdělávacím a informativním klíči, včetně senzačních sekvenčních snímků hlubokého nebe pozorovaných Hubbleovým vesmírným dalekohledem na oběžné dráze.

Návštěva Astronomického itineráře parku Sardinie v miniatuře s muzejním pavilonem, přes 500 metrů čtverečních, kde je díky dioramatům měsíční a marťanské půdy, interaktivním expozicím a planetáriu jedinečnou příležitostí strávit den plný poznání a zábavy, v kombinaci se službami, které nabízí Parco Sardegna in Miniatura a které učiní vaši návštěvu kompletní a nezapomenutelnou.