PODZIM NA SARDINII

07.11.2019

Podzim se na Sardinii nese zejména ve znamení několikadenních lidových slavností, které přenášejí pozornost od pobřeží do centra ostrova. 

Díky obchodní komoře v Nuoru, která stále s větším nasazením investuje do zdokonalování místních folklorních pokladů, je možné se od září do prosince ponořit do autentické cesty formované tisíciletími tradic, umění a řemesly, které s velkou hrdostí místní komunity bedlivě střeží.

Každý týden se slavnosti odehrávají v jiném městě či vesnici, které připravují svůj program na míru místním zvyklostem. V Mamoiadě můžete pozorovat, jak se tradice výroby ručních dřevěných masek přenáší z generace na generaci a v Olieně zase půvabné dívky zahalené do ručně vyšívaných šátků. V Sorgonu, které leží v naprostém středu Sardinie, poznáte různá zpracování vinné révy a v Ottaně si pořídíte nový kožený opasek. Ve Fonni ochutnáte právě vytažené cukroví z pece, vyráběné dle původní receptury a v Dorgali vyhrajete živého býčka, uhodnete-li jeho přesnou váhu. Originálním sardským tancům vás naučí v Oniferi a jak se okovávají koně vám předvedou v Orotelli.

Nespočet hudebních a divadelních představení, ochutnávky místních specialit, pohostinnost a všudypřítomné degustace vína zajistí, že se pro Vás Sardinie stane oblíbenou celoroční destinací.

A jak se na Sardinii dostat mimo sezónu ? Trajektová společnost Grimaldi Lines podporuje Autunno in Barbagia každoročními slevovými akcemi, letos nabízí zpáteční cestu, za cenu jednosměrné, cesta z Livorna do Olbie a zpět, pro dvě osoby a osobní auto tedy vychází průměrně na €40 (asi 1 150 Kč). 

Pro ty, kdo preferují leteckou dopravu jsou k dispozici přímé lety z Bratislavy do Alghera, které se operují dvakrát týdně a průměrná cena vychází na 4 100 Kč s odbavovaným zavazadlem do 20 kg. Z Prahy jsou možné lety s přestupem přes Miláno, nebo Řím a cena je v průměru dvojnásobná, než výše uvedený let.

V tomto období je většina prázdninových resortů uzavřena, k ubytování tedy lze využít hotely, bed&breakfasty, agroturismy, nebo ubytování v apartmánech či vilách, cena za noc za osobu se pohybuje od 600 Kč do 3 000 Kč v závislosti na lokalitě a úrovni ubytování.

Pro sestavení konkrétní nabídky nás neváhejte kontaktovat na info@sardinie.cz