Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravu


Vymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování

Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci


Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport


Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Ollolai

Lokalita

Ze slavné minulosti je dnes zemí umění tkaní a archaického souboje, tyčí se uprostřed hor a lesů v centru Sardinie, 30 km od Nuora.

Podle legendy bylo Ollolai rezidencí Ospitone, dux lidu Barbagia, jak ho v oficiálním dopise (v roce 594 našeho letopočtu) uznal papež Řehoř Veliký, který ho požádal o pomoc, aby povzbudil svůj lid ke konverzi. Toponym, možná odvozený od alalè, válečný pokřik před bitvou kmenů v oblasti, by odkazoval na vzpurnou povahu olollaských předků. Moc pokračovala v období Judikátu: centrum bylo sídlem kuratorií.

Dnes, s 1 500 obyvateli, dává jméno historické oblasti, jejíž je hlavním centrem, Barbagia di Ollolai. Asfodel, který barví okolní krajinu, je základní surovinou pro tradiční tkalcovské umění. Košíky vyrobené zručnýma rukama ollolaských žen můžete obdivovat v expozici de s’iscrarionzu. Zároveň je můžete pozorovat při práci na vesnických slavnostech a v listopadu u příležitosti festivalu Autunno in Barbagia. Společně budete svědky střetnutí archaického souboje, s'istrumpa, možná nuragského původu. Poté navštívíte žulové domy s portály z tmavého kamene, uspořádané kolem farního kostela San Michele Arcangelo, kdysi goticko-aragonského, poté několikrát přestavovaného. Jsou zde umístěny některé obrazy Carmela Florise, který zachytil ollolaské ženy v nádherných tradičních oděvech. Svatý patron se slaví dvakrát: začátkem května a koncem září. V polovině ledna se při festivalu ohňů Sant'Antonio Abate nabízí víno a typický dezert su pistiddu. Nejsrdečnější je svátek svatého Bartoloměje na konci srpna. V červenci se v oslím závodě střetne pět historických čtvrtí města.

Město, ponořené do zeleně středomořských křovin, dubů, tisů a staletých cesmín a obsypané nesčetnými prameny, se na svazích hory Santu Basili šplhá až do téměř tisíce metrů nad mořem. Nahoře stojí kostel San Basilio Magno, postavený v byzantském období a přestavěný ve 20. století. Trachytové kvádry původní stavby byly znovu použity pro cumbessie, ubytování pro poutníky, které obklopují budovu. Světec se slaví 1. září, na Nový rok byzantského kalendáře. Kolem něj uvidíte pozůstatky starověkého františkánského kláštera, opuštěného na konci 15. století po sporech mezi rodinami Ladu a Arbau.

Kořeny Ollolai sídlí v archeologickém parku Santu Basili. První lidské stopy pocházejí ze středního neolitu (z roku 4000 před naším letopočtem) v hrobech vykopaných v erodovaných jamkách a skalních úkrytech, jako je Sa Conca frabica, používaných až do doby železné. Nedaleko kostela se nacházejí zbytky nuragické vesnice. Oblast je poseta dalšími nuraghe ​​a osadou su Triqinzu, dosažitelné z velkolepé silnice k jezeru Cucchinadorza. Kolem ní vyčnívají další žulové vrcholy, které přesahují 1 100 metrů, včetně su Nodu de s'Aschisorgiu (pokladové skály), okna Sardinie: odtud se při jasné obloze pohled otevírá k moři na východě a na západě do vnitrozemí.