MICHELINSKÉ RESTAURACE NA SARDINII

29.11.2019

Jedním z důvodů, proč se budete na Sardinii rádi vracet je bezpochyby zdejší vynikající gastronomie. Kromě originálních sardinských receptů naleznete v místních restauracích zejména oblíbenou italskou kuchyni.

Jak vybrat správnou restauraci přímo pro Vás? V době moderních technologií pravděpodobně spousta z nás hledá recenze na internetu. Na Sardinii a obecně v Itálii ale platí, že kde je „nabito“, tam se dobře najíte a naopak neobsazené stoly mají povětšinou svůj důvod.

Důležité je také rozdělení podniků, kromě restaurací zde naleznete i trattorie (o něco levnější varianta), osterie (dražší varianta), pizzerie, rosticerie (nabízí většinou teplá jídla, která si odnesete s sebou) nebo skvostné pasticerie (cukrárny). My Vám dnes přiblížíme ty, které byly zařazeny do prestižního průvodce Michelin.

Pro rok 2020 svou hvězdu obhájily dvě restaurace. První z nich, restaurace Dal Corsaro, se nachází v hlavním městě Cagliari a vede ji šéfkuchař Stefano Deidda, který hvězdu obdržel již potřetí. Na jeho menu naleznete pokrmy z mořských plodů, masa i tradiční sardinské recepty v moderním kabátu. Průměrně zde za dvě osoby utratíte  € 95-125 (předkrm, první chod, druhý chod, dezert).

Druhá oceněná restaurace se nemůže nacházet jinde, než přímo na promenádě mondénního přístavu Porto Cervo. Nese název Confusion a jejím šéfkuchařem je již podruhé oceněný Italo Bassi. Můžete tu ochutnat kreativní kuchyni kombinující syrové mořské ryby s typickými sardinskými produkty nebo degustovat ústřice či kaviár ve společnosti prémiových šumivých vín. Za večeři pro dvě osoby zde utratíte kolem € 200.

Kromě hvězdou oceněných restaurací naleznete v Michelinském průvodci i doporučení dalších, velmi kvalitních podniků. Vynikající tradiční kuchyni ochutnáte v restauraci Sa Corte v Olieně, Baga Baga v Castelsardu, Li Lioni v Porto Torres nebo třeba v hotelové restauraci Experience Hotelu Su Gologone. Na mořské plody zajděte do restaurace Lu Pisantinu v Arzacheně, Corsaro Nero v Marině di Arbus, Le Grill ve Villasimiu nebo Il Portolano v Olbii. Ti, co chtějí zkusit kreativní moderní kuchyni, se mohou vydat do La Mola v Porto Cervu, Bacchus v Olbii, Cucina Machri v Pule nebo Belvedere v Santa Margherita di Pula.

Kompletní seznam doporučených restaurací naleznete zde: https://guide.michelin.com/it/it/sardegna/ristoranti/